Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • direngrey

    újonc

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játszásra, filmezésre, netezésre, kódolásra hobbi szinten (fontos, hogy a Visual Studio megfelelően fusson rajta).
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Billenytűzet, egér, monitor, SSD (SSDNow V300 120GB).
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A fentieken kívül mindenre.
    4. Mennyi a kereted rá?
    ~200-250k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    SyncMaster 2243NW monitorom van, 1680x1050 a natív felbontása. Később lehet, hogy újítani fogok FullHD-ra.
    +elvárás
    A lehetőségekhez képest legyen halk a gép.

    Egy ideje olvasgatom a topikot, és az itteni ajánlások alapján összeállítottam egy gépet. Ez így mehet, vagy változtassak valamin?

    Lap: MSI B250M MORTAR ~25k
    CPU: INTEL Core i5-7500 3.40GHz 1151 BOX ~57k
    RAM: 2x HyperX 4GB Fury DDR4 2400MHz CL15 HX424C15FB/4 ~26k (CL15 jó lesz?)
    VGA: MSI GTX 1050 TI GAMING X 4G GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 PCIE ~60k
    HDD: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX ~14k
    Ház: COOLERMASTER N300 ablakos ~14k
    PSU: EVGA G3 550W ~29k
    Összesen: ~225k

    A VGA-val gondban vagyok, sajnos nagyon felmentek az árak és több szóba jöhető típusból is készlethiány van. A 1050 TI mellett még az RX 470-et nézegettem, de azt szinte sehol nem lehet már kapni normális áron. Nekem ráadásul MSI Gaming X kéne, mert úgy tudom, annak a legjobb a hűtése. Ezért jobb híján beraktam ide a 1050 TI Gaming X-et, de még nem biztos, hogy ezt fogom megvenni. Ráadásul könnyen lehet, hogy amiddigre leadnám a rendelést, már ebből is készlethiány lesz, vagy az ára fog még még jobban elszállni (kb. 60k a max, amit kiadnék ezért a kártyáért).
    Ha tudnátok javasolni néhány alternatívát, megköszönném. Még az is lehet, hogy első körben VGA nélkül veszem meg egy gépet, és amíg nem normalizálódik a piac, elleszek a proci integrált VGA-jával.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák