Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • martin66

    senior tag

    válasz SyMbioTe #123812 üzenetére

    (#123812) SyMbioTe és (#123811) Pfund
    A RAM-okat nem kell lecserélni a Ryzen miatt. A ddr4-es ramot miért kellene neki lecserélni? Annyit nem hoz a pár száz Mhz, hogy most 90-100k-ért új ramokat vegyen.

    Pl. Premiere Pro CC-ben az 1700x az kb ugyan azt a sebességet hozza, mint a Core i7 6850K (6700K-nál 30-35k-val drágább újonnan) a Core i7 6900K (de ez 330k-s cpu) 7-9%-al gyorsabb.

    A videó vágást nem tudom, hogy mennyire használja a VGA-t, de Photoshop, Illustrator-hoz bőven elég még a 7 éves 6870-es VGA-m is.

    Samsung 960 EVO 256GB - Ez jó választás, nagyon hasít. De, ha ryzent veszel, akkor ne felejtsd el kikapcsolni a windowsban a HPET-et (gyárilag ki volt kapcsolva nekem, de érdemes leellenőrizni, sokat hoz sebességbe)

    Érdemes lenne bővíteni a 32GB-ramot 64-re? - Ezt csak is kizárólag te tudod, hogy mekkora fájlokkal dolgozol, nyilván, ha pl megnyitsz 5-10 nagy fájlméretű B1-es 300dpi nyomdai anyagot PS-be, akkor van, hogy 12-16 GB ram volt nincs.

    Szerintem olyat válassz, ami több mag / szállal rendelkezik, mivel a hardver gyártók (AMD és Intel) is abab az irányba megy, hogy több mag / több szál legyen a CPU-ba szóval kénytelenek lesznek a szoftver gyártók is alkalmazkodni és megírni a programjukat úgy, hogy több, mint 4 magot kezeljenek. Ez a jövő.

    Alaplapnak jó egy Asus B350 Prime Plus 31k + olyan ryzen cpu, amit megengedhetsz magadnak.

Új hozzászólás Aktív témák