Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sarkee

    csendes tag

    Sziasztok,

    Segítségeteket szeretném kérni. Kb. 7 évvel ezelőtt már kértem tőletek konfigot az nagyon jól kiszolgált (köszi érte), viszont tegnap eldurrant a táp, szóval eldöntöttem, hogy össze szeretnék rakatni egy új gépet.

    Mire szeretném használni?

    Főként játékra, FULL HD-ban. Nem elvárás, hogy minden játékot elvigyen ultrán, de az igen, hogy pár év múlva is FULL HD-n tudjak medium vagy jobb beállításokkal játszani. Kezdő szinten azért ilyen egyszerűbb VR-os alkalmazások is menjenek. (Tudom, h ehhez kell egy normálisabb videó kari is de azt lentebb írom, elvileg szerintem ez megvan).

    Nem szeretnék tuningolni, inkább az a szempont, hogy legyen egy jobb proci benne amely pár év múlva is kiszolgál. Illetve legyen benne egy normális táp ami nem pukkan el 3 év után akkor sem ha később még belerakok pár vinyot vagy éhesebb videókarit.

    Ami rendelkezésre áll eddig,
    Az egy viszonylag új montior, ssd meghajtó, és egy gigabyte geforce 1060 6gbyte-os videókártya.

    Mekkora a keret:
    Maximum olyan brutto 150 Huf. De árérzékeny vagyok, és minél olcsóbb annál jobb persze ami még nem megy lényegesen a teljesítmény és minőség rovására.

    Elvárás

    Ezek az infók nincsenek kőbe vésve, nyugodtan változtassatok rajta ha tudtok jobb megoldást csak valami fajta koncepció iránymutatás mit szeretnék:

    Valami jópofa ATX házra gondoltam
    Skylake-s i5-ös procira, nemtudom melyik az ideális 6500,6600 vagy Kaby lake?
    Memóriából elég a 8 gbyte ram úgyis drága.
    Lehetőleg legyen valami beépített videókari is az alaplapban, a teljesítménye nem szempont
    NORMÁLIS, időtálló táp, ami bőven elbírja a rendszert!!
    Egy alap nem SSD-s vinyó is kéne, meg persze a "maradék" hűtők, alaplap stb..

    Próbáltam jól körbeírni, remélem segített. S még egyszer köszi, hogy a szabadidőtöket szánjátok arra, hogy segítetek.

    Üdv,
    sarkee

Új hozzászólás Aktív témák