Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ruinous188

    csendes tag

    Sziasztok!

    Asztali gépet szeretnék vásárolni, eddig laptopom volt, szóval nincs semmi alkatrészem hozzá (periféria sem).

    Az összefoglaló alapján:

    1. Egyértelműen játékra
    2. Abszolút 0-ról indulok (van egy 50 kilós kockamonitorom, de azt hanyagolnám :D )
    3. Gépházra, monitorra, egérre és billentyűzetre is szükségem van
    4. 350k körül
    5. Full Hd-ban szeretnék játszani
    6. Processzorból mindenképp intel, az alkatrészek minőségiek legyenek. Tuningolni nem akarok.

    Szerencsére nagyon aktív volt a topic, úgyhogy eddig ezeket sikerült összehozni:

    Proci: INTEL Core i5-6500 3.20GHz 1151 BOX vagy INTEL Intel Core i5-7500 3.40GHz 1151 BOX, csak 2500 Ft van közötte, megéri a 7500 akkor?

    Memória: HyperX 8GB Fury DDR4 2400MHz CL15 HX424C15FB/8, a 2133 MHz-essel kb egy árban van, úgyhogy miért ne. Ha majd kell akkor bővíteném még egy 8-assal.

    Merevlemez: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

    SSD: HyperX 240GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/240G, itt a Corsair 240-ese is szóba jött, szerintetek?

    Táp: FSP Hexa+ 500W

    Videókártya: GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 OC PCIE

    Monitor: ASUS VX229H, a Dell P2317H miben jobb ennél? Kb 13k van közte, ha valami nagyon minőségi akkor lehet rászánnám magam..

    Gépházban és Alaplapban nem nagyon sikerült dönteni, mivel nem értek hozzá. Minőségit szeretnék ezekből is természetesen, viszont:
    Alaplapoknál sokszor említették az Asrock B150-et, ez miben más, mint a B250 mondjuk? Nekem melyikre lenne szükségem, ha ezt választom?
    Alaplapi hangkártyák milyenek? Mert van egy Creative Tactic3d Sigma-m, szóval fülesből nem vennék újat. A laptophoz direkt olyat ajánlottak, aminek van saját hangképző rendszere, mert a laptop alaplapján lévő hangkártya szutyok. Gondolom az ajánlott kategóriás lapoknál már a jack-kel érdemes használnom, ugye?

    Gépháznál pedig mivel nem tervezek egyéb ventiket venni (persze ha kifejezetten ajánljátok, akkor oké), valami olyanra lenne szükségem aki tuti megfelelő hőfokon tartja az alkatrészeket. Elfogadnék több tippet is.

    Billentyűzet kategóriában brutál árak vannak szerintem, erről van valakinek véleménye/tapasztalata? ASUS Cerberus. Ezt még elfogadható árnak találtam....

    Egér topikba már írtam az ottani összefoglaló alapján méreteket, viszont a kezem hatalmas (20,5 cm a tenyér aljától középső ujj végéig, fingertip módon fogom és Churchill-style-ban :D ), erre viszont nem nagyon tudtak ajánlani nekem 15k-s árkategóriában. Talán ti tudtok...

    Nagyon köszönöm, már most rengeteget segítettetek!

    Ruinous

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák