Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz tomgabor #105464 üzenetére

    Asrockról nem tudni hogy milyen a feszültségvédelme, Cifu találta hogy abban is sült meg proci, de a deszkáról nem tudunk semmit. A Gigabyteról tudjuk hogy megfogta (hát csak a lapot, de az is valami), az Asus meg együtt sült a procival (ez a GN videóban benne volt).

    Az Asus Prime csak 14+2 fázisú, az Asrock 16+2+1. Valamint előbbinél az is kérdéses hogyha a prémium nagytesóban se működik a túlfeszvédelem, akkor erre itt vajon mennyi figyelmet fordítottak. Az Asrockot Jays2Cents hozta fel példának, hogy stabilan megy benne a procija, ami az Asusban nem. Nekem az Asrock korrektebbnek tűnik.

    Az audio szerintem nem mérvadó, minden ilyen Realtek prüntyögő csak helyettesítő megoldás egy jobb hangkártya, vagy méginkább USB DAC hiányában. Ebben a kategóriában a jobb is kb. ugyanolyan mint a rosszabbik.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz tomgabor #105464 üzenetére

    Az ASUS Prime az ASUS belépő szintje itt, problémád aligha lenne vele, de én a legolcsóbb alternatívákat nem nagyon merném ajánlani.
    Egyébként az árlimit alatt van a ASUS X670E TUF Gaming Wifi, akkor már inkább azt választanám a feltételrendszered alapján, de annak ezek egyike se felel meg, mert a SATA1 és SATA2 osztva van az M.2_2 NVME/SATA csatival, tehát 4db M.2 és 4db SATA eszközt nem tudsz az alaplapra egyiknél sem egyszerre használni.

    Hozzáteszem az Asrock X670E Steel Legend meg eleve csak 3db M.2 csatival bír, tehát az sem felel meg az általad támasztott követelményeknek, így nem is értem, hogy akkor miért ezeket nézted ki...

    Ha szigorúan veszem az elvárásaidat, akkor annak az MSI MAG X670E Tomahawk Wifi felel csak meg a teljes palettából. Szóval valamilyen szinten kompromisszumot kell köss...

    Nem teljesen értem egyébként, hogy mi miatt ragaszkodsz az ALC1200/1220(A) audio-hoz, szinte minden komolyabb deszkánál áttértek a gyártók az ALC4080/4082-re. A fő különbség ugye, hogy az utóbbinál USB-n keresztül csatlakozik az audio a chipsethez, míg az előbbinél hagyományos átkötést használnak.

    Coil whine terén nem tudok mit mondani, én több ASUS és AsRock deszkával raktam össze AM5 gépeket, nem tapasztaltam coil whine-t, más azt mondja, hogy nála ezekkel a lapokkal elviselhetettlen.
    Abridabri kolléga azért adta el a tápját, mert az RTX4090 és AM5 gépében hangos coil whine hallattszott belőle. Én vettem meg azt a tápot, RTX4080 és AM5 gépben dolgozik, nem hallok coil whine-t. Ez sajnos nagyon sok tényezős és nagy a szerencse faktor benne.

    A feszültség védelmet nem teljesen értem, fél évvel ezelőtt volt egy botrány, kijött azóta több AGESA revízió, hozzá több BIOS frissítés, problémáról azóta nincs hír, cserébe mindenki a fél évvel ezelőtti botrányra mutogat. Úgy, hogy egyébként ebben a topicban is minimális visszaolvasással tisztázni lehetett volna a kérdést... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák