Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lala6

    őstag

    Sziasztok!

    Gépfejlesztésen töröm a fejem. Most egy Asus Prime B360 Plus lapom van i5 9400F procival.
    Arra gondoltam, hogy maradnék a középkategóriában pl. egy B660-as lapnál, de most látom, hogy már van B760 is, így dilemmába estem.
    Az alábbi lapokat néztem ki:
    ASUS TUF GAMING B660M-PLUS D4 ~ 62000- Ft
    ASUS PRIME B660-PLUS D4 ~ 62000- Ft
    GIGABYTE B660M DS3H DDR4 ~ 50.000- Ft

    GIGABYTE B760M DS3H DDR4 ~ 50.000- Ft (ez nem túl jó ár?)

    Megéri már inkább a B770-est választani? Igazából nyitott vagyok mindenre, az AMD-től sem zárkózom el, csak egy kis teljesítmény növekedést szeretnék elérni és, hogy újra garis legyen minden.
    Írom a további paramétereket is.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha munka, akkor elsősorban milyen jellegű?
    Munka, munka, munka, böngészés, kicsike játék. Photoshop, videó szerkesztés ami prociigényesebb.
    2. Mennyit szánsz az alaplapra?
    60-70.000- Ft
    3. Milyen hardverek alá szeretnéd?
    A proci most csak egy i5 12400F lenne, de jövőre mondjuk egy 13. gen kerülne bele.
    4. Milyen méretű lapot szeretnél?
    Mindegy, házcserében is gondolkozom, de a mostani bármit elfogad.
    5. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
    3db SATA , 2db M.2 ami fontos, a többi úgyis megvan minden lapon (meg már ezek is). USB-C jó lenne, meg ha van esetleg egy bestbuy WiFi+BT lap, akkor az elől sem zárkózom el.
    6. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
    Van egy 1650 Super kártyám, ez marad, bőven elegendő egy kicsi játékra. Két Full HD monitor van rajta.
    7. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    Nem
    8. Használt, vagy új alaplap?
    Új
    9. Fontos e a lap kinézete (szín, dizájn, rgb,...)
    Nem
    +1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
    Igen, jövőre talán egy Intel 13.gen kerül majd bele.

    Előre is köszi a fáradságotokat!

Új hozzászólás Aktív témák