Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Snoop-y #17339 üzenetére

    A legrosszabb ebben az, hogy ugyan viccelődsz vele, de a tudatalattidban így gondolkozol a motorosokról. Én pedig gyalogos/biciklis/tanuló motorosként ezért nem szeretem az autósokat. Egyrészt ez van a tudatalattijukban, másrészt egyből felsőbbrendűség-érzetük van, és úgy dudálják le és húzzák rá a kormányt az ugyanúgy csak A pontból B-be közlekedő biciklisekre, motorosokra, vagy mennek el tőle milliméterekre, hogy az ember azt se tudja, hova kapjon. Én már nem is nagyon merek Bp főbb útjain biciklizni. Harmadrészt egy kétkerekűvel közlekedőnél nincs kaszni, ami megvédje, ezért sokkal jobban figyel; ezzel szemben hány figyelmetlen autóst látni...
    Szóval egy kicsit azért szálljatok magatokba. Egy-két f@sz miatt a normálisan közlekedő többséget büntetitek.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz Snoop-y #17387 üzenetére

    Akkor mellényúltam :) Lehet inkább Khelben-nek kellett volna címeznem :U
    3 vasalás? Remélem nem lett komoly bajod.

    De ettől függetlenül az ilyen zongorahúros meg hasonló megjegyzéseket ha lehet, hanyagold, mert
    1.) vannak, akik komolyan veszik -- többen haltak már meg ilyenek miatt :(
    2.) ezzel is csak a motorosokkal szembeni ellenérzetet erősíted, ami már így is elég szörnyű (elég csak az itteni hozzászólásokat megnézni). Motorosként tudhatod, hogy milyen veszélyes sport, milyen sérülékeny az ember. Nem hiányzik a tetejébe, hogy egy önkéntes népnevelő egy rossz pillanatában súlyos balesetet okozzon. Bőven elég a torzító média, ami a motoros -- főleg a szabálytalan, gyorshajtó motorosok által okozott -- baleseteket kiemelten kezeli, jóval magasabb arányban, mint a szintén szabálytalan, gyorshajtó, részegen vezető vagy cserbenhagyó gázolós autósokat, pedig az utóbbiakból nagyságrendileg több van.

    Písz.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz Khelben #17396 üzenetére

    Lehet túl tömören írtam le:

    "Bőven elég a torzító média, ami a motoros -- főleg a szabálytalan, gyorshajtó motorosok által okozott -- baleseteket kiemelten kezeli, jóval magasabb arányban, mint a szintén szabálytalan, gyorshajtó, részegen vezető vagy cserbenhagyó gázolós autósokat, pedig az utóbbiakból nagyságrendileg több van."

    Akkor bővebben: a média külön kiemelten foglalkozik a motoros balesetekkel, nagyobb arányban mutatják őket, mint az autósok által okozott baleseteket, noha az utóbbiból van több. Rengeteg autós gyorshajtós, ittas vezetős baleset már bele sem kerül a hírekbe, mert azokból annyi van.

    Valamint igen, a kedvedért néztem KSH-statisztikát. Eszerint az autósok 15-20-szor annyi esetben voltak az okozók, mint a motorosok; még a kerékpárosok is 2-4-szer annyinál voltak okozók, mint motorosok. Ez pont azt támasztja alá, amit mondtam, nagyságrendileg több autós baleset van. A közlekedőkön belüli arány más dolog, az köztudott, hogy motort nem csak közlekedésért vesznek emberek, hanem élménymotorozásért is: elmenni kanyarogni vagy valamelyik ringre. Tehát sport. Míg autó elsősorban közlekedésre van.

    Komolyan, te minden motorosban csak ellenséget látsz? Ez nagyon szomorú.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák