Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    Szegeny munkatarsamra rajar a rud, most vertek masodszor telibe haturol iden, aztan meg csak majus van. Gondolom tiszta ideg lehet, nincs 2 honapja ,hogy meg lett csinalva, ugyan igy haturol,kb ugyan igy is nezett ki, akkor sem o volt a hibas...
    2 karambol jol fog kinezni az adatlapon, ha majd eladja :(((

    Hogy a kovetes tavolsagot 10-bol 9 nem tatrja be az fix, minden napra jut egy eszleny aki egy tenyernyire autozik mogottem, latszik rajta, hogy majd beleorul, de azt nem latja hogy 1 kilometers kocsisor megy elottem, es hogy nincs hova menni???

    Viszont esik a benzin ara vegre, mult heten $4.04 voolt egy gallon(3.75L) ma meg $3.85, de allitolag 3.50 kore fog visszamenni...

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz Jadro #25520 üzenetére

    Nem kapott az eleje, de mivel nem tudod biztosan,hogy mi serult esetleg a kocsin, ezert jobb elszallittatni, amugy is az "ellenfel" biztositoja fizeti, jobb ez igy.

    Arrol nem is beszelve, hogy autopalyan nem szivesen vezetnek egy serult kocsit, menet kozben kiesik a kerek,leszakad a serult hatso ajto, abszurd pelda, de mivan ha megis, es ezzel esetleg okozol egy uj balesetet masnak?
    Itt ha csunyan nezel beperelhetnek, nem er annyit.

    Amerika meg egy furcsa vilag, ha esetleg azt mondja az ellenfel biztositoja, hogy hat kerem osszetort, ez meg ez lett a baja, de mivel serulten vezette 1-2 oran keresztul ezert ment tonkre ez meg az amit nem fizetunk ki onnek, akkor gond van.

    MaciG:
    Itt szinte minden autonak le lehet kerni az adatlapjat par dollarert mielott megvenned, nincs sumakolas, nincs oratekergetes. Azon az lesz rajta, hogy a kocsi mar ketszer tort. Az hogy markaszervizbe lett e javitva, vagy a kert hatujaba az nem.
    A biztosito 24 ora alatt le szokta szemlezni, es azt mondja adunk ennyi penzt 1 munakanap alatt, vagy ide tessek vinni a kocsit, es majd ok elintezik, a csereautot meg itt tudja felvenni.

    Most ha kinezel 3 tok egyforma kocsit, lekered mindharom adatlapjat, 2 tok fasza a 3. kocsi 5 honap alatt ketszer is tort, meyiket fogod megvenni?

    Tokeletes javitas meg nincs, ami egyszer javitva lett sose lesz gyari, lehet par evig tok jo,aztan elkezd olyan helyeken rohadni, hogy csak nezel.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborbol

    őstag

    válasz Lauda #25525 üzenetére

    A kerdes jo, a valsz eleg osszetett.

    Nekem speciel "draga", mert az itteni jogsi megszerzesi evet veszik alapul, ami 2 eve volt, az, hogy 16 eve balesetmentesen vezetek a kutyat nem... :)

    Van egy corolla meretu kocsim (itt viccnek szamito motorral) 2.0L 125, lo azt hasznalom szinte mindenre, eddig volt 80 dollar/ ho a kotelezoje.

    Most melle vettem a volvo S80-at 2.9L 200 lo es 100 dollar/ ho ra ment fel, de mivel atleptem a 2 evet ezert a ketto ara lesz 83/ho de ez csak kotelezo biztositas.

    Munkatarsam pl 44 eves, 4 kocsija van soha nem volt balesete, a hf utan lakik meg ket kanyarral, 46 dollart fizet havonta,(hogy gebedne meg ;] )

    Minnel fiatalabb vagy, minnel tobb a loero, minnel zsufoltabb helyen laksz, minnel tobb hibat vetesz, annal dragabb a moka.

    Egy 16 eves + mustang gt havi kotelezoje siman lehet 300-400 dollar korul is.

    Minden rendszerbe van kotve, okmanyiroda-biztositok-rendorseg.
    Ha felmondod a biztositast, vagy nem fizeted, 3 napod van hogy leadd a rendszamot, amennyiben nem $500 bunti es naponta +$40....

    Eszmeletlen modon esik az ara a biztositasnak evente, ha nem okozol balesetet, nincs gyorshajtas,durva hiba. Munkatarsnak volt 2 gyorshajtasa, kovetkezo heten egy stoptablaja, 2 het mulva jott a telefon, biztositasa mostantol +$45 havonta...

    En egy autoval kezdtem 2 eve 145/ho volt, most a ketto 80 es a minimalber($7.5) haromszorosa felett keresek kicsivel orankent bruttoba persze, szoval szerintem nem draga.

    Gyorshajtas az az adott korlatozas+13 merfold/h, de allitolag +20-ra szoktak rakni es $30 dollar az elso bunti.
    Egyszer felrehuzott egy csajszi Virginiaban 40 merfold helyett 63. Mondtam neki, hogy sorry eltevedtem es csak haza szeretnek jutni, tok rendes volt, elmondta merre menjek, es csak figyelmeztett, meg sem buntetett.

    Utepites melett viszont csak korlatozas+3, es dupla vagy tripla szorzo a tarifa.

    Maryland allamban ahol lakop nem lehet csak ugy vaktaban trapifakxozni sem, viccnek hangzik, de ki kell irniuk egy tablara elotte, hogy figyelem,sebesseget mernunk :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák