Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    mi is szoktunk látni elég sok parasztot az utakon...
    pl 1-2hete balcsin: kis faluban megálltunk 1 boltnál, aztán onnan mentünk ki a falu főutcájára... egyik irányból sem jött senki vagy 150-200m-en belül és majd 1km volt még a lakott terület határa... asszonynak van jogsija, mondtam is neki mindenhol, hogy maradjon 60alatt, mert több helyen is fotóztak, nem hiányzik 1 csekk mostanában... ahogy mentünk 100m-t, utolért valami német bmw-s vagy 100al és nagy dudálva majdnem belénkjött... :W
    ma reggel meg majdnem a szemközti sávba tolt át egy vw polo-s itt a városban... haladtunk normálisan a 2x2sávos körúton a belső sávban, mert a köv. lámpánál az az egyenesen haladó sáv, a jobb oldali az kanyarodik is és be lehet szorulni... na, mentünk normál tempóval, index nélkül beelőz minket a polo-s, aztán a külső sávban haladót is minden index nélkül előzte, majd bement elé... csak itt a lámpánál be is akadt és akkor mellé értünk megint és ugyanúgy index nélkül már jött volna vissza a sávunkba :W olyan parasztok vannak, hogy az hihetetlen... és általában még az ilyeneknek áll feljebb... ha nyugtalanabb napomon érnek, általában nem szoktam szó nélkül hagyni és nemzetközi jelzésekkel is mutatom neki, hogy mit csináljon...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz philoxenia #17556 üzenetére

    hát nem pont ezekre a parasztokra gondoltam :) őket inkább tisztelem, mert végeztem már mezőgazdasági munkát és nem szívesen penészednék most valami 0extrás trakiban a puszta közepén... azokra a "bunkó parasztokra" gondoltam, akik sz@rnak mindenkire és törtetnek összevissza az utakon...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz #32070144 #17569 üzenetére

    az a baj, h általában nem azok szívják meg, akik megérdemelnék :(
    cégünk mellett van egy autóbontó és azt hiszem ahhoz tartozik egy elkerített rész, ahova a balesetben összetört kocsikat szokták a rendőrök szállítani, későbbi vizsgálatokra... 1-2éve hoztak asszem oda egy s80as volvót, ami vagy 200al frontálisan ütközött egy kamionnal... szó szerint becsúszott a kamion alá és kiütötte a tengelyt... a raktárosaink átmentek megnézni, mi maradt belőle, de mondták, h nagyon durva volt... a kocsi kb ráfért egy raklapra és ami megmaradt belőle, azon cafatokban ott voltak a sofőr "darabjai"...

    #17570: ilyen itt is volt, hogy egyik ismerősömet lecsapta egy barom... csak az ürge 50m-el arrébb pirosat is kapott és az ismerősöm odament, aztán kiszedte a kocsiból :) kifizettette vele röviden a tisztító számláját...

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz tibi666 #17573 üzenetére

    vagy egy s65 amg-t? :B habár nem ingyen van... egyébként nem vagyok merci fan... a bmw-k meg az audi-k jobban tetszenek, de egyenlőre elvagyunk az 1.3as yaris-szal... kicsi és keveset fogyaszt... meg garázsunk sincs... majd pár év múlva beújítunk, válság van... csak hát érezhető, ahogy csomóan a kis autókat lenézik az utakon...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    hmm... ha lenne annyi pénzem és elkapna a "carpe diem" életérzés, szerintem egy camaro-t vagy egy shelby gt500-at szereznék be :)) vagy egy 40év körüli shelby gt350-et... gyönyörű az a gép is... de egyik sem családi autó... ha "olcsóbb" családi autó kellene, akkor max 3-as bmw-ben gondolkoznék...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    ma valami biciklis akasztott ki reggel... aki ismerős kecskeméten: irinyi út és akadémia körút kereszteződésénél az irinyin haladva a város felé pirosat kaptunk... 3-3 sáv keresztbe-hosszába, középső sávok a balra kanyarodók... na, 1 biciklis az út közepén mindenféle szétnézés nélkül a balra kanyarodó sávban átvágott egyenesen az úton... kb 6:45kor volt, tehát simán oldalba csaphatta volna akárki... zöldet kaptunk, ráelőztünk, a körútnál levő lámpánál majdnem eljátszotta megint... éppen csak megállt... viszont ott egy nő jött át hasonlóan szemből a piroson... persze biciklivel :W annál a kereszteződésnél jártunk már úgy, hogy jobbra kanyarodva egyidőben kapunk zöldet a zebra zöld jelzésével... egy biciklis nőci meg nem is a zebrán, hanem az úton akart egyenesen átkelni úgy, mintha rá is vonatkozna a néhány méterre levő zebra jelzése... (amikor mi az ő útját keresztezve kanyarodnánk...) majdnem felkentük... szóltam is neki pár szépet... mellesleg a kreszben is bennevan, hogy a zebrán le kell szállni a bicikliről...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Sipi16 #17624 üzenetére

    ismerős helyzet... hét végén mentünk asszony szüleihez... van egy balkanyar, ahol szemből egy földút jön, stoptáblával meg mindennel... és jobbra is alacsonyabb rendű (egyirányú) út van... a kanyarodó forgalom a jelentős inkább a város felé is meg vissza... hétvégén mentünk és előttünk is haladt egy kocsi, aki szabályosan kanyarodott (...volna), szemből meg a stoptábla ellenére valami hülye p*csa a kis furgonjával áthajtott előtte, hogy az előttünk haladó majdnem oldalbakapta... és még a csaj vágott hülye fejet, hogy: "mit képzel ez a barom?"
    ennél már csak az volt jobb, amikor magasabb rendű úton haladtunk a város felé az irinyi úton (aki jártas kecskeméten, az tudja, hogy ott 2oldalt parkolnak a kocsik, elég szűkös a hely alapból), szemből jött a csuklós busz, nekünk jobbról meg nagyon ki szeretett volna kanyarodni valami paraszt... elnézett felénk, aztán a másik irányba és nem mozdult... néhány méterre voltunk tőle meg a busz is csak közeledett... a paraszt meg kijött elénk... munkatársamnak rendesen bele kellett lépnie a fékbe és így is centiken múlott, hogy nem kaptuk telibe a kocsi hátulját... ha így lett volna, akkor a busz adta volna neki/nekünk a másikat :W üvöltött rendesen utána munkatársam... mondta, hogy ha összetöri a fickó miatt a kocsit, akkor a fickónak tuti h szétveri a fejét...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz kételkedem #17649 üzenetére

    ez is durva... mi is volt, hogy lementünk az útról 2 rossz qrva miatt... meg mellesleg a szemből jövő is... nem sokon múlott, hogy nem szálltam ki, hogy beleverjem a fejüket a kisfurgonjuk műszerfalába... 2sávos úton haladtunk hazafelé a megengedett sebességgel... jöttek szemből is, ezek meg ránk akartak előzni... persze a transporter kategóriájú gép nem villám, de azért csak erőlködtek... záróvonal, kanyar, semmi nem számított nekik... mi is lassítottunk és 2kerékkel már lementünk az útról, a szemből jövő ugyanígy, hogy átférjenek közöttünk... pár kilóméterrel arrébb pirosat kaptunk vasútnál és előttünk voltak a nők... higgadt ember vagyok egyébként, de nagyon kellett asszony nyugtatása, hogy ne szálljak ki... vannak ilyen elvetemült állatok... a citroenes is megérdemelné, hogy az első fára kiakasszák... soha nem az szívja meg, aki megérdemelné :W

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz dragonfx #17666 üzenetére

    épp ma reggel mondtam asszonynak, hogy dögmeleg van, hülyék az emberek az utakon (mármint a nagyátlag), hazafelé az egyik sarkon összekoccant 2 kocsi... gondolom akinek stoptáblája volt, oldalbakapott egy szabályosan közlekedőt... itt kecskeméten évek alatt nem láttam annyi balesetet, mint az elmúlt 1.5hétben...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Integra #17872 üzenetére

    engem csak az zavar, hogy "testi sértés"... nem ám gyilkossági kísérlet... az ilyet gyorsított eljárásban 30évre elítélni azonnal, hadd gondolkozzon...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Integra #17874 üzenetére

    jah, csak egyre több ilyen van... :(
    más: itt kecskeméten az akadémia krt. és a világ u. kereszteződésénél 1-2 hét alatt már a 2. balesetet láttam... mármint amikor már a rendőrök kinn helyszíneltek... mindkét esetben úgy tűnt, hogy akinek stoptáblája volt, nem foglalkozott vele és lezúzta a kocsijának az elejét... rengeteg hülye ember van... 15:00-15:30között történt mindkét eset, ugyanott... szerintem siettek és sz@rtak mindenre...

    #17875: nem akarok elkanyarodni politika felé, de tényleg sz@r a rendszer... aki tehetne valamit, az nem tesz, mert nem áll érdekében és sz@rik mindenre... de mindenki látja (még a vakok is), hogy ez így nem jó... kényszermunka kellene a jónépnek konditerem meg luxuskörülmények helyett... reggel 5ről este 10ig... amíg csak látnak... legyen valami "hasznuk", ne az adófizetők pénzéből éljenek... ha pedig szökni akarnak, lelőni őket, mint a kutyát... mint messze nyugaton, bizonyos államokban...

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    kicsit off ide, ami eszembe jutott, de ez sem egyszerű... végülis a sárga lámpához tartozik... egyik ismerősömet megvágta vagy 30-40re a rendőr a szomszéd városban még pár éve, mert sárgán ment át... a poén az, hogy a srác ment megengedett sebességgel és a lámpától pár méterre volt, amikor az kezdett sárgulni... utána meg vagy 10-20méterrel ment egy másik autós és az már a szép piroson húzott át... ismerősömet kapcsolta le a rendőr, aki rendesen felháborodott, hogy minek őt b@szogatja, miért nem azt, aki tényleg a piroson ment át és még a "kedves fakabátnak" állt feljebb: "hogy mer neki visszabeszélni? mindjárt beviszi, blablabla..." nevetséges...

    másik sárgalámpás dolog: kecskeméten aki járatos, az gondolom ismeri a nagykörútnak a katona gimi melletti részét... az a lámpa valami iszonyat, ahogy beállították... van, hogy haladunk a körúton (vagyis haladnánk) a baumaxx irányába és a lámpa kb 5másodpercig zöld... szoktam számolni néha... ilyenkor mondjuk átmegy 1 teherautór vagy 1 busz... személyautóból talán 2... vagy 3, de az már ilyenkor jóeséllyel a sárgában van... máskor meg fél percig is zöld... mintha random dobná a gép 5-30másodpercig a zöldet... keresztirányban pedig a gamf felé haladva tapasztaltam, hogy sokkal rosszabb volt: busszal volt, hogy 3-4 pirost is kaptunk, mire átértünk... aki gamfos (volt), vagy csak gyakran volt arra útja, az tudhatja...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Integra #17932 üzenetére

    volt már ilyen, hogy asszem pesten kamionos majdnem leszorította a trabist, aki a köv. pirosnál beérte, kiszállt és agyonlőtte a kamion sofőrjét...

    trabanttal nekünk olyan eset volt, hogy kkfháza->kecskemét távot tettük meg és tökölt előttünk asszem egy volvo-s, akit szépen megelőztünk 80-90el... nagyon nézett a figura... pár másodpercen belül nagy büszkén vissza is előzött: "nehogy már!!" :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    amúgy a topik címe vonatkozhatna gyalogosokra is... tegnap normál sebesség alatt haladtunk a városban... látom: jobb oldalt áll a gyalogos az út szélén... zebra a közelben sem... csávó fülében "agybanyomós fülhallgató"... néz a másik irányba... aztán elindul... ha a megengedett sebességgel haladunk, szerintem koppan egy qrvanagyot a motorháztetőn... gyalogos/biciklis/autós is van egyaránt, aki figyelmetlen/bunkó... nem kell félteni szerintem senkit... csak az a baj, hogy soha nem az szívja meg, akinek kellene... :( kb 8 éve egyik ismerősöm a helyi pékségnek fuvarozott... reggel 7körül haladt egy aránylag alacsony forgalmú úton, amikor valaki áttért szemből a sávjába és frontálisan ütköztek... a srácot a tűzoltók szedték le a kormányról, de reménytelen volt... :( aki ott is hibás volt, 1karcolás nélkül megúszta... ő meg meghalt... sz@r az egész világ...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz jerry311 #18005 üzenetére

    csak az a baj ilyenkor is, hogy valószínű, a mentő sem épp a bmw-s *****anyjához sietett :(

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    itt kecskeméten is volt kb 1hónapja, hogy belement valami román furgon(?) a mentőbe, mert nem adta meg neki az elsőbbséget :( az, hogy valaki nem hallja, szerintem nem lehet kifogás... ("a trövények/szabályok nem ismerete nem mentesít alóluk" alapon) mindenki utazzon úgy, hogy figyeljen a környezetére... a rendőröknek/mentőknek/tűzoltóknak amúgy is elég éles megkülönböztető hangjuk van... normál esetben kb 1kilóméterről meg lehet hallani még a paneldzsungel közepén is...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz jerry311 #18061 üzenetére

    én meg úgy szoktam, hogy már előre szétnézek mindkét irányba... felmérem, hogy van/nincs forgalom... ha nincs, akkor megyek, mint a meszes... ha viszont valamelyik oldalról kocsi közeledik, akkor ha lassít, átmegyek előtte... egyébként meg engedem, hogy menjen... olyan alapon, hogy nekem könnyebb megállni, mint neki lefékezni... csomóan tolerálják ezt... :)
    egyébként volt már olyan, hogy kishíján elcsaptak, mert balra tőlem volt a kereszteződés... láttam, hogy egy furgon megállt, mert kanyarodni akart neki balra... jobbról senki nem jött... leléptem, de azzal a mozdulattal léphettem is vissza, mert a kanyarodó kocsit jobbról előzte vagy 60nal valami paraszt és majdnem elcsapott... :W rühellem az ilyet, ha a holttérből előbukkan valaki... ráadásul jobbról előz...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz jerry311 #18067 üzenetére

    kereszteződés közepén, úgy hogy utána majdnem elcsapja a zebrán levőt?

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz jerry311 #18070 üzenetére

    ez a pontos helyzet... több oldalon is van zebra, de ez most itt nem lényeg... ott van a kanyarodni kívánó kocsi, mögötte a sietős, meg a gyalogos... ilyen esetben, ha valaki elcsapja a szerencsétlent a zebrán, akkor az simán "csak" gyalogost gázolt, vagy valami még jön rá, hogy tette mindezt előzés közben? nem tanultam kreszt, de logikára épül nagyjából...
    nem csak akkor szabályos jobbról előzni, ha nincs zebra a közelben és nincs jobbra is elágazás?

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz jerry311 #18073 üzenetére

    oké, de akkor is kereszteződés közepén, úgy, hogy elsőbbséget sem adott és nem is lassított... és ez nem egyszeri eset... majdnem minden nap lehet ilyet látni...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz dave93 #18093 üzenetére

    jól indult ez az esős péntek reggel... kisírtam a szemem :DD az ilyen "baleseteken" lehet jót röhögni, ahol az idióta sofőr magát sz*patja meg és semmi személyi sérülés nem történik... ez valami oklevelet kaphatna idiótaságból... 3danos baromarcúidióta nagymester...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz parandroid #18469 üzenetére

    dupla... elkéne ide egy moderátor :DD

    amúgy szerintem is az lehetett a szitu, amit írtál... a motoros nem 30cal szállt bele a golfba... :(

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    mai esemény: kecskeméten reggel a nagykörúton az irinyi út felől haladtunk a nyíri út felé és külső sávban rendőrautó helyszínelt... a padka tiszta vér, ők meg a krétával felrajzolt utat fotózták bőszen...

    most ránéztem, mi is történhetett kb 6:30-6:45 között :W ...az a büdös tornádóbicikli már megint... meg mi a frásznak kell rodeózni azzal a villanybringával? :( tegnap ugyanott majdnem kijött egy bringás elénk... mi a zöldön akartunk szabályosan átmenni egyenesen, ő meg oldalról majdnem belénk jött a kereszteződés közepén... asszem ott behajtani tilos tábla is van és nem lehetne úgy keresztbe átmenni, ahogy ő ment...

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz kételkedem #18697 üzenetére

    jaja, olvastam... egyet is értek... hát a tegnapi jelenet megért volna még egy képet... a padkát meg az út egy részét rendesen összevérezte a sérült... elég rondán nézhet ki most...
    az a durva, hogy semmi papír nem kell ehhez az elektromos sz@rhoz... és a 65éves ittas papika mondjuk amíg normál esetben kb 10km/h sebességgel bírja tekerni a kocsmából hazafelé a hagyományos bringát, addig ennek húzhatja 3szor annyival és ebből van csomószor baj... lassú sebességgel ha eldől, mondjuk 1-2 folttal gazdagodik, de 30körül már lehet rendeseket fikálni... (könnyen lehet súlyos/halálos egy idősebbnek...) estem már bringával kanyarban úgy, hogy az út földes volt, csúszott és kanyarodáskor elveszítette a kerék a tapadást és a bringa kicsúszott alólam... tompítottam az esést, ahogy bírtam és elég jól megúsztam... de egy lassabb reflexekkel rendelkező rutintalan idősebbnél ez más... (rutint arra értem, hogy 10km/h-s tekerés helyett már 30-cal száguld önfeledten... időnként majdnem öntudatlanul, mindenféle erőfeszítés nélkül...)
    simán kötelezővé lehetne tenni ehhez egy kresz/rutin/forgalmi hármast...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz jerry311 #18702 üzenetére

    hát jah... amúgy a változatosság kedvéért tegnap majdnem elcsaptunk egy baromarcú bicajost... asszonynak fékeznie kellett rendesen :W 50-60körüli fószer volt... mentünk hazafelé, lakástól kb 200m-re voltunk... tudni kell, hogy egyirányú a forgalom és 1 sáv van, jobbról pedig járda magasabban... időnként pedig kocsifelhajtó-padka váltakozik... bal oldalon végig padka... fickó bringázott a járdán, egyszer pedig gondolt egyet és levágott elénk az útra... mindenféle szétnézés nélkül... de úgy, hogy fél méterre volt előttünk, amikor fékezni kellett, mert 1másodperc és koppan... aztán tekert kacsázva előttünk, majd szemből jött volna egy fekvőrendőr, azt hogy kikerülje, megint felment a járdára... gondolom ezt a kacsázást eljátszotta még párszor... mi a fekvőrendőr előtt balra lementünk, mert ott az utcánk... az ilyenekkel tele a tököm is... főleg, ha baleset van, általában az autós a hibás...

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz m3tr0 #18756 üzenetére

    vagy talán passat ;) (cégnél octavia van, de rendesen passat-audi beütése van annak a gépnek formára)

    tény, hogy kegyetlenül elkapták egymást... durván összetörtek... a taxisnak meg mákja volt...

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    tegnap majdnem élő egyenes adásban láttam 2-3 méterről, ahogy egy 70körüli papika eltaknyál a tornádóbiciglivel... sétáltam át a zebrán (kb 5sáv hosszú), papika meg zutty a zebrára mellém az elektromos sz@rral és húzta neki ezerrel... a túloldalon volt egy kis padka, ami majdnem kitekerte a kormányt, de a kb 20centis karjával határozottan megfogta a gépet és továbbszáguldott... nem baj, hogy a kresz kimondja, hogy a zebrán TOLNI kell a biciklit, kb senki nem tartja be... mondtam már, hogy sok helyen a jobbra kanyarodó sávot elengedi a zöld és akkor általában jobbra a következő zebrán is zöld szokott lenni... na, ha ilyenkor egy kocsi kanyarodik meg egy bringás át akar repeszteni, könnyen van baleset...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    hogy visszatérjünk a topik témájához: tegnap mentünk ki a városból... főúton... 80-90nel... látjuk, hogy jobbra a benzinkút mellől kanyarna ki balra a kamionos, de szemből is jöttek és várt... kb 50m-re lehettünk tőle, amikor felénk nézett és elindult... satufék... asszony dudál, én anyázok... az meg csak integet, mintha joga lenne akárki elé csak úgy kimenni... végülis, ha belemegyünk, mi törjük szét magunkat... komolyan megértem a pesti trabantost, aki hasonló incidens után kiszállt és agyonlőtte a f@szkalap kamionost...

    #19095: lehet, hogy erős volt, de rohadtul utálom, ha valaki semmibe nézi a kisebb kocsival közlekedőket és sz@rik a szabályokra... ebbe beleértem az x5-ösökkel sumahert játszó népeket, akik simán áttolják az embert a szemközti sávba, amikor index nélkül szlalomozni támad kedvük a kocsik között... :W pesten is volt pár éve egy eset, amit felhoztam: trabantost majdnem lenyomott az útról a kamionos, amikor ráelőzött és alig fért be... aztán pirosnál beérte a trabis, kiszállt és lelőtte... 1-2 ilyen barom miatt azért felmegy az ember agyába az adrenalin, ha az másokat veszélyeztet az utakon...

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Avicularia #19098 üzenetére

    pont az ilyen miatt van elvileg a kresz... hogy ne mások jóindulatára kelljen alapozni... mellesleg láttuk, amikor a kereszteződésbe ért és éppen csak a szemből jövőket várta meg... jah, és mi általában csomó esetben megadjuk az elsőbbséget... még akkor is, ha éppen nem lenne kötelező... viszont, ha forgalom van és ki akarunk kanyarodni, nem állunk neki "kamikázesofőrt" játszani, hanem megvárjuk, amíg elmennek... és ha egy 30tonnás döggel mennénk, akkor sem vágnánk csak úgy ki, hogy: "ha nem fékez, majd begyűrődik a plató alá"

    a kamionosokkal alapból nincs bajom... csak azzal, aki hasonlóan adja elő magát, mint a tegnapi f@szkalap...

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Avicularia #19103 üzenetére

    én is néztem, hogy pest :) amúgy ausztriában megcsinálták valamelyik városban, hogy az összes táblát kiszedték és az emberek egymásra való odafigyelésére alapoztak... valami 1év alatt 1 baleset sem történt... ha ezt nálunk megcsinálnák, félek milyen eredménye lenne (párszáz halott 1-2hét alatt...) :( pedig mi tényleg odafigyelünk a közlekedőkre... még gyalog is... pl. ha zebránál (ahol a kresz szerint kötelező lenne megállni minden autósnak, ha ott gyalogos van) látom, hogy jön egy autós 40-50nel, akkor intek neki, hogy menjen, mert neki körülményesebb lenne lefékezni és újra elindulni, mint nekem 3 másodpercet várni... (és így kicsit közvetve, de a környezetvédelemért is teszek)

    az zavar, hogy mi szerintem elég normálisan közlekedünk, mások meg akkora parasztok, hogy kilóg a kapanyél a szájukból...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Avicularia #19106 üzenetére

    mi azért odafigyelünk a sebességkorlátozásra... igaz a kb 1250köbcentis, kb 100lovas, benzines yaris-szal nem is lehet úgy emberkedni, mint egy 3-4literes mercivel :) azért megy ez a kocsi is, de tarjuk magunkat mindig a szabályokhoz, mert nem szeretnénk csekkeket kapni... pesttől meg hidegrázásom van, amikor arra gondolok, hogy oda felmenjünk... brrr... :( a sok egyirányú út... dugó... tömeg... meg hülye sofőrök valahogy nem hiányoznak...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Avicularia #19110 üzenetére

    itt is van ilyen kereszteződés, hogy olyan sz@rul van beállítva jobbra párszáz méterre a lámpa, hogy mire balról elfogynak az autók, jobbról jönnek... balra kikanyarodni csak nagy mázlival lehet úgy, hogy nem vár az ember 5-10percet... itt azt rühellem, ha dudálnak hátulról az emberre, hogy "menjen", holott jön a forgalom ész nélkül és 2-3kocsival hátrébbról nem is lehet belátni egyik irányt sem... :(

    oké, hogy jóindulatra is alapul a kresz, de ha azt x.y. nem adja meg, akkor bizony a kresz szabályai az érvényesek... ez ilyen dolog... ha valaki önkényesen elhatározza, hogy kivág és valaki meggyűri, akkor ne sipákoljon... főleg, ha valaki épp csak odaér a kanyarba (mint a tegnapi esetben a kamionos) és csak a jobbról érkezőket engedi el, mert "azok sokan voltak"... a bal oldali (szabályos sebességgel érkező) meg le van magasról sz@rva... max. beleszáll a kamion oldalába, ha nem satuzza a kocsit... teszem még hozzá: csak minket kellett volna elengednie meg a mögöttünk érkezőt... senki más nem jött... ennyit kellett volna várnia... akár a mögöttünk érkező is beletolhatott volna minket a kamionba, ha nem kapcsol és nem fékez ő sem időben... tele vannak az utak parasztokkal... de ide lehetne most venni az biciklis/tornádóbiciklis/autós/robogós/gyalogos/kamionos mellett akárkit is... mindenféle "közlekedési eszközzel" randalíroznak parasztok...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Bubu79 #19120 üzenetére

    én a péntek délutánokat utálom legjobban emiatt... komolyan jól esik ilyenkor egyben hazaérni, mert délután 3-4-5 felé teljesen meghülyülnek már az emberek... mindenki siet ezerrel és jóeséllyel sz@rik mindenki másra... nagyon kevés a kivétel... figyelni kell mindenhol... csaptak már el majdnem úgy is, hogy gyalog sétáltam át az egyirányú utca zebráján és az ellentétes irányból be akart valaki nyomulni a bmw-jével nagy sebességgel... most meg múlt héten történt olyan, hogy át akartam kelni az úton... balra néztem: senki, jobbra néztem, senki... leléptem az útra, amikor látom, hogy jobbról a kisutcából kivágtat valami fickó a suzukijával az ellentétes sávban(!) tőlem balra is le akart lépni az úttestre egy csaj és gyorsan visszahúzta a lábát... a figura ment így "angolosan" kb 100-200métert még és "szabályosan" le is parkolt... (magyar volt a rendszám, azért megnéztem) elfoglalva az úttest kb 1/3-át... (ha nem lett volna padka, akkor a járdára felállt volna, ez tuti...) legközelebb nem leszek rest és lefotózom/kamerázom az ilyeneket...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz zsid #19141 üzenetére

    szerintem nem is a hó a durva, hanem ha a jég odafagy... amire most a héten van esély rendesen... az kemény... pördültünk már meg így a kb 1tonnás yaris-szal szerencsére nem túl forgalmas kanyarban úgy, hogy max 10-15-tel mentünk és téli gumi volt fenn... bele lehet gondolni, hogy ha a kissrác megkapja mondjuk apuka volvóját ilyen időben és janizni akar a haverjainak, milyen következményei lehetnek... az ónoseső+jég lenne a kemény, ha jönne... ha hó lesz és jócskán 0 alatt lesz a hőmérséklet, akkor az annyira nem gáz... (szerintem)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz dragonfx #19146 üzenetére

    asszony kocsijára ilyen megfontolásból már tegnap felkerült :) amúgy ha ónos eső hullik, sz@rt sem ér a téligumi sem... :( az a legdurvább dolog, ami történhet... jól odafagy... a teteje meg olvad és csúszik... gyilkos... (tiszta fizika... a korcsolya is azért csúszik, mert az éle kis felületen érintkezik a jéggel, tehát a korcsolyázó súlya alatt, ahogy siklik, megolvad a jég teteje és csúszik, mint a fene...)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Rick4 #19148 üzenetére

    nem ugyanezt mondtam? a kicsi érintkezési felületen megolvad a jég és azon csúszik :) a megolvadt jégen (vízen)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Winner_hun #19196 üzenetére

    egyik ismerősöm szedett már ki sofőrt a kocsijából ilyen miatt... aztán kifizettette vele a ruhatisztítást... kb. ugyanígy járt... állt a buszváróban, várta a buszt... 4sávos út mellett történt és a fickó mehetett volna simán a belső sávban, de nem: a külső sávban végigszántott és lecsapta... aztán 50m-el arrébb pirosat kapott, ismerősöm meg utána ment és kiszedte a kocsiból és elbeszélgetett vele... :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz deicide #19198 üzenetére

    látta, hogy egy nyeszlett figura ült a kocsiban... a srácot meg nem kellett félteni soha, ha balhé volt... (az alkata/híre miatt gyakran belekötöttek... vesztükre) habár féltucat kisebbségi esetén szerintem nem ment volna azért oda :DD

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Avicularia #19206 üzenetére

    bányászéknál késett a fizetés? :) vagy szemét volt a főnökük? :DD

    ...amúgy olyat is mondtak, hogy az is kellemes, ha egy macska pihen a motorháztetőn és megijeszti az ember... :) az ilyen parasztok megérdemelnék, hogy 200 macska kaparja le a fényezést a kocsijukról...

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    ez is durva, főleg ha a fekvő bringás csak józanodni feküdt le és 3an meghaltak miatta :(

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz bobsys #19542 üzenetére

    hát elég gáz... én meg gondolkozok, hogy bringával merre menjek hazafelé... menjek-e párszáz métert forgalommentes egyirányú úton ellenkező irányba (bicikli+autó simán elfér egymás mellett... 2autó már neccesen) azért, hogy kb 1kilómétert spóroljak... vagy kerüljek inkább? más szirénázik/villog és játsza az agyát :W az ilyenen tudok leakadni... meg a hamisított mozgássérült-igazolványon... :( meg, ha nem adnak elsőbbséget mondjuk a mentőnek... ilyen is történt már párszor...

    múlt héten amúgy meglepődtem (csak, hogy ne egyedül szitkozódás legyen a topikban), sétáltam a melóba és az utolsó nagy kereszteződéshez értem: minden irányban 3-4sáv... egyszer hallom a szirénázást... jött 2 mentő is és még többszáz méterre voltak... minden kocsi leállt (hiába volt zöldjük) és legalább 1 sáv biztosítva volt minden irányba... kényelmesen elfértek a mentők és lekanyarodtak... csak néztem, hogy ilyen is van... nem tolakodott/nyomult senki semerre, hanem inkább kivárták többen is a következő zöldet...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Vandit. #19571 üzenetére

    engem is 3-asra emlékeztet :) egy 6os teljesen más... (egyébként ritka f*s kép készült róla...)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz FF23 #24831 üzenetére

    az ilyet józanra kellene verni, aztán lecsukni vagy 20-30 évre :( nagyon sok újabban a cserbenhagyás (vagy csak több ilyen hír jut el a fülemig? :U )

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz FF23 #24833 üzenetére

    szerintem alapvető/elvárható cselekedet, hogy az ember vállalja a felelősséget a tettéért... minimum lenne ilyenkor, hogy ottmarad és ő maga hívja a mentőket... közben pedig, ha tud, akkor próbáljon segíteni... nem pedig lelép azonnal és ott hagyja a sérülteket :( mi van, ha mondjuk amiatt hal meg az áldozat, hogy nem alkalmaz senki szorítókötést és elvérzik, mire észreveszi valaki és kihívja a mentőket? :U az ő lelkén száradna ilyenkor a halála... gyáva féreg az ilyen, aki balesetet okoz és utána cserben hagyja az áldozatot...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz degu #24836 üzenetére

    na, ezért félek "kicsit" attól, hogy nekiálljak a jogsinak... pedig idén már el kellene kezdenem :( biciklivel nem egyszer volt már így is, hogy kis híján elcsaptak azért mert mondjuk mentem volna át egyenesen, valaki meg majdnem rámhúzta a kormányt index nélkül... de ugyanez tegnap zebrán gyalog(!): sétálok át, jön ki szemből egy kocsi az egyik utcából... fickó telefonál ezerrel és index nélkül kanyarodik a zebra felé és csodálkozik, hogy "hát ez meg mi a f@szt keres itt?" én meg csak néztem, hogy most akkor megáll, vagy ugranom kell valamerre... de ez mindennapos... amit meg leírtál, azt is látom minden nap...

    igazából nem is magától a vezetéstől félek, mert az menni fog... a többi "közlekedő" viselkedése zavar, hogy nem lehet egyeseket kiszámítani... mai gyakorlat: azé az elsőbbség, akinek megadják... de minden helyzetben tudom majd mérlegelni, hogy most meg fogják adni, el kell engednem a szabálytalan parasztot, vagy szabályosan közlekedve legyűrnek az úton? :U

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Rick4 #24844 üzenetére

    bevallom, mivel nincs jogsim, így a kreszt sem ismerem 100%-osan... de olyan kereszteződésben, ahol egy alsóbbrendű utat keresztez egy felsőbbrendű és én egyenesen akarok átkelni rajta, akkor nekem elsőbbségem van azzal az autóssal szemben, aki szemből érkezik és az én utamat keresztezve akar rákanyarodni erre a magasabb rendű útra? főleg, hogy nem is indexel semerre, tehát joggal hihetem, hogy ő arra akar menni, amerről én jöttem...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    nem tudjátok, hogy konkrétan ki foglalkozik a jelzőlámpákkal és a hozzájuk kiszerelt térfigyelő kamerákkal? (konkrétan arra gondolok, ami minden pirosan áthajtót fotóz)

    ami miatt kérdezem:
    itt kecskeméten a dózsa györgy úton (az árpád körúttól kb. 250méterre) van egy jelzőlámpával ellátott zebra... ott járok át minden nap 2-szer (kb 6.45 körül és 15.10 körül) és a héten 5 olyan kocsit figyeltem meg, ami piroson hajtott át úgy, hogy a zebrán már zöld volt... ma konkrétan kettőt... reggel is ideges lettem, ahogy valaki nagyon sietett és átment a piroson és már akkor megfogadtam, hogy még1 ilyet látok és telefonálok az illetékeseknek... szerintem gyorsan visszajönne a kamera ára, de ami a legfontosabb: úgyis köztudott lenne a kamera és jobban figyelnének rá az emberek... lényegében iskola mellett van a zebra és előbb-utóbb félek, hogy ott valakit elcsapnak...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz jozefgucci1 #25136 üzenetére

    ez nem nagy kereszteződés... lényegében 3-4 sáv (lámpával), keresztben pedig zebra... kb 250méterre van a nagyobb kereszteződés, ahol viszont már van kamera egy ideje... (de ez gondolom ennyire nem "lát" el)

    nem tudod, hogy kik intézik ezt pontosan? a helyi rendőrség, vagy a közlekedés-felügyelet? komolyan fel tud idegesíteni, amikor már zöldet jelez a zebra (a kocsiknak meg már másodpercek óta pirosat) és ilyenkor hajtanak át... láttam már olyat is, hogy a belső sávban lassított valaki a sárgára, mögüle pedig a gyökér kivágott a külső sávba és úgy hajtott át a piroson... pedig nem is kellene sokat várni az autósoknak, mert annyi időre kapnak pirosat, mire épp átér a gyalogos a zebrán... a zebrán pedig számoltam: 1.5-2percenként van zöld

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz hdanesz #25150 üzenetére

    korábban írtam: cégünkkel szemben van autóbontó, ami mellett ki van alakítva egy terület, ahova a rendőrök behoznak időnként roncsokat, hogy ott vizsgálgassák... azt hiszem, hogy s80-as volvo-t hoztak korábban úgy, hogy előtte vagy 150-200-al beszállt egy kamion alá... (ki is törte a kamion első tengelyét) a raktárosaink látták közelebbről: kb. 1 raklapra ráfért, ami maradt a kocsiból... benne pedig a sofőr "darabjai", amit nem tudtak kitakarítani... a keményebb gyomrúak is hullafehéren, hányingerrel küszködtek a látvány után :( ilyen sebességnél nem számít, hogy mennyire biztonságos törésteszten a kocsi... 200-al beszáll 1 szemből érkező kamionba? olyan, mintha 280-al belemenne frontálisan a betonfalba... sőt még rosszabb, mert a kamion alá be lehet csúszni és szanaszét szakíthat mindent... nem pedig 1 teljesen sík, masszív felület

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    na, most leírom hogy jártunk vasárnap: barátnőm rokonaihoz mentünk családi összejövetelre... barátnőm nővérének az új pasija vezetett (525-ös benzines bmw), 43 éves korára van már rutinja is rendesen és nem is hajtott gyorsan... nyíl egyenes szakaszon haladtunk a 2sávos után, előttünk egy fehér zsiguli... (szemből nem jött senki) rá akart előzni és már mellé értünk, mire a tata a zsigulival szépen kezdett átjönni a mi sávunkba: a 2 baloldali kerék már szépen mellettünk volt a sávunkban... a fickónak volt annyi lélekjelenléte, hogy balra lehúzta annyival a kocsit, hogy ne érjünk össze és lassított: kíváncsi volt, hogy az öreg mit akar... az röviddel később visszakúszott a saját sávjába és ott is maradt... meg is előztük, közben "megnéztük magunknak": lehetett az öreg olyan 75-80 éves és elég átszellemült fejjel meredt maga elé... megbeszéltük, hogy kb. azt sem tudhatta, hogy épp hol van és mit csinál... nem sokon múlott, hogy nem szorít le minket...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák