Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz Jakuskacsa #48972 üzenetére

    A rövid válasz, hogy összeadtam azt a pénzt, amit eddig rá kellett locsolni (de odáig lebontva hogy tankolás, parkolás, autómosás stb), és elosztottam a napok számával, amióta megvan.

    Ez ~5200 forint / nap. Ha felteszem hogy pl. ma eladom és visszajön mondjuk 800k belőle, még mindig ott tartok, hogy akkor is napi 3500 forintomat égettem el azzal, hogy "kényelmesen" elvitte a valagamat.

    Miért? Mert megvettem (7-számjegy), az ezzel járó költségek több mint 100e volt, plusz ugye (kiszamolo.hu alert!) évente bukom a 4-5%-os kamatát is ennek a pénznek. Aztán parkolni és tankolni is kell.
    "Az üzemanyagot hagyjuk, mert az mindenkinek annyi amennyit jár vele" :Y :F Ne haragudj, de ez nagy butaság, amit sajnos sokan így fognak fel. És akkor ha kérdezik hogy mennyibe kerül hogy autóval jársz, akkor havi 20-40.000 forintot levonsz a költségekből? Ja, hát úgy már tényleg majdnem ingyen van :D Aztán meg (nem személyeskedés, csak itt releváns a példa) sokaknál nem jön ki a matek, hogy a villanyszámlát meg miért nem tudják már megint befizetni hó végén. "Apjuk, ebben a hónapban nem kellett a kocsiba tankolni 35.000-ért?" - "Ja de, de azt ne számold, tankolni mindenkinek kell." :) Érted.

    És persze volt pár szerviz is, futóműcsere (mivel használtautó, ezt dobta a gép, másnak meg lendkerék csere vagy turbófelújítást), és nem kukából gumiztattam fel, mert a családom ül mögöttem, illetve márkaszervizbe hordom (miután független szervizből kb. márkaszerviz -10% árat kaptam anno). Biztosításom sajnos 60 alatt nem állt meg egyik évben sem, ez van, friss jogsi, családi autó.

    Olcsó az autó? :)

    Tudom, nagy az arcom, miközben ha tökös lettem volna, taxival jártam volna minden nap munkába, és amikor meg kellett hosszú útra, akkor béreltem volna egy prémium autót, még mindig olcsóbban jöttem volna ki. És az a szomorú, hogy ez így van :)

    De hogy on is legyek: szerintem azért vezet úgy mindenki mint az állat, mert ugyanúgy tudatlanul, vagy nemérdekel módon állnak hozzá, mint ahhoz, hogy az autó szerintük olcsó. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák