Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ironizer

    tag

    válasz mephi666 #48967 üzenetére

    Majd jön a következő válság, és kiürülnek az utak, mint 2007-ben. Én már alig várom. :)

    (#48974) doeeg: pedig az autó tényleg olcsó, relatíve, gondolj bele, hogy 10 éve is ennyibe került egy liter benzin, mint most, és azóta volt egy "kicsi" infláció, meg durva bérrobanás, pörög a gazdaság, megy a szekér, ilyenkor az átlagember nagy lábon él, hitelek, autó, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • sztikac

    őstag

    válasz mephi666 #48967 üzenetére

    Ezt hozta az elmúlt évek nagy "gazdasági fellendülése" (én mondjuk Szlovákiában élek, de kb. ua. a helyzet mint Magyarországon). Nálunk az elmúlt 3 évben 2x bővítették a parkolóhelyeket (és nem 1-2 darabbal) és mégis néhány hónap alatt megtelnek. Heti szinten jelennek meg az új autók a ház előtti parkolóban (onnan tudom, hogy még a kereskedés rendszáma van rajtuk). Per pillanat mindenki úgy érzi, hogy neki "jár" az autó és mivel az emberek nagy többsége a szomszédoknak vásárol (had lássák, hogy neki jól megy) általában 1-2 kategóriával a lehetőségeik feletti autókkal járnak. Tele is van a lakótelepi parkoló alapfelszereltségű 1-es BMW-kel és A mercikkel amikkel havi 1-2 alkalommal mennek - fizu után :D Volt olyan aki tőlem tudta meg, hogy az überf@sza feltételekkel lízingelt Mercedesnél bizony van egy olyan, hogy utolsó törlesztőrészlet, ami kb. 15000 EUR. Ő csak annyit látott, hogy 0% kezdővel, havi 350 EUR-ért van egy olyan autója amit amúgy az életben nem engedhetne meg magának (mondjuk menni nem megy vele sehova, mert a havi lízing kicsit több mint a fizetése fele). Szóval én is kicsit bízok benne , hogy a következő válság egy kicsit "kitakarítja" az utakat, parkolókat.

Új hozzászólás Aktív témák