Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amol

    addikt

    válasz Tüzi #12863 üzenetére

    A büntetés tétele valóban megkérdőjelezhető, ugyanis pont az általad említett egyéneknek túl alacsony. A szabályokat akkor is mindenki köteles lenne betartani ha a büntetés 10 forint lenne, csak az nem visszatartó erő és sajnos úgy látom sokaknak ez sem (főleg ha be sem szedik) és kell valami, mert a kérés nem elég. Keresethez nem lehet igazítani egy olyan országban ahol papíron az keres többet akinek kevesebb üti a markát.
    De nem erről volt szó. Akit megbüntettek, attól szedjék be. Mindegy hogyan. Mindenki ismeri a szabályokat, a kurva se sírjon ha megdugják.
    Arról ne nyissunk vitát hogy mely szabályok, korlátozások jogszerűek, mert mind az. Nem minden esetben helyesek, de nem mi döntjük el melyiket szeretnénk betartani.
    Aki 300 ezret érően vezet attól inkább vegyék el a jogsiját ugyanis az már közveszélyes.
    Ennyi.

    Lassan már azért is jogtalanságot meg túlkapást fognak emlegetni hogy a rendőrség nem kérvényt nyújt be, hogy "kedves tömeggyilkos, legyen szíves befáradni a börtönbe).

    [ Szerkesztve ]

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Tüzi #12863 üzenetére

    Egy 300e-s büntetési tételért azéért durván meg kell sérteni a szabályokat. Lehet példálózni 'kint felejtett' 30-as táblákkal, meg használaton kívüli vasúti átjárókkal, de az igazság az, hogy inkább azt kellene elérni, hogy ilyenek egyáltalán ne létezhessenek: civil kezdeményezések, nyomásgyakorlás politikusokra, mittudomén: a Kám-Szombathely közötti kb 15 km-nyi 40-es táblát is ilyen módon sikerült beszedetni hónapokkal az útépítés befejezése után. Addig meg tessék betartani őket, vagy úgy túllépni, hogy tudatában vana delikvens a következményeknek: igen, én is túlléptem őket az említett szakaszon 10-20%-kal (50-nel jártam arra ezidőtájt), mert full belátható szakasz, és vadonatúj, szinte tökéletes minőségű útburkolat, de nem is sírt volna a szám, ha bemérnek, és kapok egy 30.000 Ft-os csekket. arról nem is beszélve, hogy egy-egy ilyen út alkalmával 2-3 autóval találkoztam, aki hozzám hasonlóan 'betartotta' a korlátozást (azért az idézőjel, mert nálam lassabban soha senki nem ment, csak velem egy tempóval), mindenki más úgy ment el mellettem, mintha állnék, egy részük dudált és/vagy villogott is hozzá.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák