Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz haruspex #95438 üzenetére

    Egyetértek, hogy a több MP kelleni fog, meg erősebb computational photography módszerek, tekintve hogy amit a telefonok kihoznak 1/2" szenzorral, annak sokszorosát ki lehetne hozni nagyobb szenzorral, ideális esetben egy (1/2)/(4/3) cropnak hoznia kellene a telefon képének részletességét, ami sajnos jelenleg nem igaz. Amihez persze kell a jobb processzor is, amit viszont nem értek, hogy miért nincs, egy fényképezőgép vázon elvileg jobban megoldható lenne a hőleadás, mint egy tepsi telefonon, ahol sokkal kevesebb a hely.

    Viszont a 4k/8k TV-t, monitort egyelőre nem tudom hová tenni. 4K a legkisebb felbontású szenzoroknál is belefér, 8K nem, de utóbbi elterjedettsége sehol nincs. 5 éve mondogatta mindenki, hogy a 4K egy-két éven belül mindent uralni fog, ehhez képest még mindig tömegesen veszik a full HD monitorokat, TV-ket, nekem mellesleg (programozó vagyok) ezidáig egyetlen munkahelyemen sem volt full HD-nál nagyobb felbontású monitorom (most 2 ilyen monitor és egy laptop mögött ülök). Ami a TV-ket illeti, ott pedig nagyban függ a nézési távolságtól, de idővel mindenképpen korlátokba ütközünk. Ha a 4K ennyire nyögvenyelősen terjed, akkor hány év kell a 8K-nak? Közben máig megnézünk 360p-s tartalmakat a youtube-on.

Új hozzászólás Aktív témák