Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz mephisoft #95107 üzenetére

    Akkor már inkább innen venném ~180 ezerért.

    Én ezt a drága MFT UWA kérdést egy Sigma 10-20-szal oldottam meg. Nyilván olcsóbb volt úgy, hogy speedbooster-em már volt alapból. De ha még azt is venni kell, akkor is 100 ezer alatt tudsz maradni (használtan). Persze, a sarkokat valószínűleg jobban keni, mint a natív lencse (viszont középen már beretva f/2.8-on is), meg az AF is lassabb lesz az adapterezett obin, de fotónál ez nem annyira zavar, meg ugye a széles tájképeknél úgyis manuálisan élesre állítunk (majdnem) mindent, meg általában rekeszelnek is a népek serényen. Ja, és ugye nagyobb és nehezebb is, mint a Pana 7-14. De valamit valamiért. :)

    Tokina 11-16, 11-20 is játszhat még, meg elvileg a szuper olcsó Canon 10-18-at is meg lehet moddolni, ha nem félsz tőle. ;]

    Csak mint lehetőséget hoztam fel. De nyilván a natív obi a legjobb, legkényelmesebb. Csak kár, hogy heroin árban adják őket.

    Ja, manuálból van még Laowa 7.5 is MFT bajonettel, de az se olcsó. Cserébe apró, és f/2-ről indul, ami azért nem mindegy. Pont van egy HardverAprón.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

Új hozzászólás Aktív témák