Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz arn #49998 üzenetére

    Egy hónapja volt Ph heti szemlében is említve, akkor néztem én is utána ennek meg úgy általában. Laca oldalán volt egy videó linkelve, ami még jobban tetszett: tűzijáték drónnal. Na EZ ám tényleg besza-behu.
    Airdog még fejlesztés alatt van, nem olcsó (1200 USD + vám + fa), és kevés róla az infó. Így azt se tudni, hogy követés mellett tud-e pl. FPV-s távirányíthatóságot.
    A tűzijátékos sem olcsóbb, a DJI Phanthom 1000 USD, plusz Gopro kamera + távvezérelt kamera-mozgató gimbal.
    Továbbá a dpreview is megnézett néhány olcsóbb alternatívát.
    Ebből plusz még néhány tesztből tanulságok:
    - Tanulni kell a vezérlést, össze fogsz törni párat.
    - Az FPV nagyon sokat segít az irányításon, több tesztet olvastam, ahol összetörték a gépet, mert a szimmetrikus alakja miatt hirtelen nem tudták, merre megy; vagy hogy épp milyen távolságban van valami.
    - Az FPV a fotózáshoz is fontos: hogy lásd, éppen mit, merre néz a gép, mi fér a képbe és mi lóg ki
    - Az irányíthatóság széles skálán változó.
    - A "lebegés" szintén elég hasznos fícsör fotózáshoz
    - A könnyebbeket nagyon rángatja a szél.
    - A beépített kamerák többsége csapnivaló.
    Stb.

    A napokban terveztem regelni valami fórumra és utánakérdezni, hogy közepes méretű, összehajtható, FPV-nek Mobius kamerát használó vázat miből és mennyiből lehet összerakni, esetleg Hobbykinges alkatrészekből is megoldható-e.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák