Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gallmix

    aktív tag

    válasz Vesa #99289 üzenetére

    Én eddig sem ajánlottam a Kamat pluszra váltást. Azt meg mindenki egyénileg eltudja dönteni, hogy neki megéri-e, megérte-e. Szerintem annyi előnye nincs. És a kamat is csökken fog, idővel.

    Ha meg megtakarítás, akkor állampapírra sokkal többet kapni, oda érdemesebb. A kamat plussz azoknak lehetett jó akiknek folyószámlán volt a pénzük, mert likvid eszközként használják, mindennapi dolgokra, vésztartalék, folyó fizetések stb.

    Cserébe a kondíciók mások mint pl a Gránit sztár csomagban. Mindenki tudja mérlegelni az előnyöket, hátrányokat. Másik még mindig 8000 milliárd van bankszámlán, lekötetlenül. Java szinte 0% kamatozással. És nem azért mert félnek ettől vagy attól, az emberek többségét hidegen hagyja ez a történet. Szerinted hányan fognak erről a hírről értesülni, hányakat érint majd? Amikor a díjkimutatást sem nézik meg sokan. vagy bosszankodnak rajta egyet, majd megy minden tovább... A váltáshoz idő kellene, meg "macera"... így bele sem kezdenek. Ne ebből a topikból indulj ki.

    #99290 Vesa
    Ilyenkor merül fel az egymillió dolláros kérdés. ;]

    #99294 D1Rect
    +1

    Nekem is van ilyen ismerősöm, mindig sír mindenen, aztán kiderül euróba kapja a fizetését, pont jól jár. Szerintem minimum megszokásból csinálják.

    #99295 Peter.70
    Ezzel nem értek egyet, ha egy magyar pék, fodrász kitud költözni külföldre és megélt belőle, közel akár a nyugdíjhoz akkor másnak is menne. Olyan ismerős is van, aki külföldre ki sem jár már dolgozni, mert nem éri meg, annyit itthon is keres, vagy többet és az ideje is több. Legtöbben inkább fotelforradalmárok én így látom. Panaszkodni egyszerű.
    #99294 D1Rect
    "Nekem van több olyan ismerősöm akik féltucat+ országban éltek már, de mindegyik szar volt..."

    :DDD Ott már lehet a készülékben van hiba... vagy az elképzelés és a valóság két külön dolog... Tipikus emberi viselkedés, a jó dolgokat kiválogatjuk a rosszakról meg megfeledkezünk... Itt a topikban egy fordított mentalitás is megfigyelhető

    #99317 Drizzt
    "Ellenben ma is lesz 15 varosban tuntetes. Igaz oktatasi fokusszal. Ha nem tetszenek a dolgok, irany oda! "
    :DDD Klassz, hogy hiszel a mesében :) Ez is egy humbug...
    Én inkább élvezem az életet, a nyarat, aki meg annyira unja magát menjen pazarolja az életét, idejét ilyen baromságra. :)

    #99322 Tapsi
    Gyerekei sincsenek pl? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák