Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • avl

    senior tag

    válasz Hi!King #84124 üzenetére

    egyetértek: "Semmi sem garantálja, hogy vissza is fog erősödni az euró a dollárhoz képest"

    azt is értem, hogy egy DM, ACWI, World, stb. ETF eseten a cegek mögöttes értéke, profitja stb. joval nagyobb reszt vannak $-ban, mint bármi másban

    a "másfél év" kitételt kevésbé értem, azt persze igen, hogy ez csak egy pelda, kiragadott idö, de szerintem epp annak kicsi az eselye (annyira, hogy erre "fogadnék" is), hogy 15 év múlva és 25 év múlva között mindig legalabb ilyen lesz a $ erössege pl. €-hoz kepest

    illetve: forditva, ha valaki US polgar; ott sem javasolt egy World, ACWI cucc $-ra hedgelése ? (szerintem inkabb: de)

    kicsit azert "kapisgálom" - > azaz nem az, hogy másképp értem, de kicsit közelebb kerülök ahhoz, hogy azt mondjam: nem annyira fontos az €-ra hedgelés
    ...bár ahogy leírom, minden porcikám tiltakozik, mert azt gondolom, hogy 10 éven belül is lesznek idöszakok, amikor egy €-ra hedgelt mondjuk ACWI szerü ETF jobb lesz, mint egy nem €-ra hedgelt
    pl. ha value-s (vagy multifaktoros) széles ETF lenne hedgelve €-ra, azt vennek

    illetve amivel egyetértek:
    "Semmi sem garantálja, hogy vissza is fog erősödni az euró a dollárhoz képest, lehet hogy igen, lehet hogy nem"

    ez meg is fordithato:
    Semmi sem garantálja, hogy a $ mindig ilyen erös lesz az €-hoz kepest, lehet, hogy igen, lehet hogy nem.
    Ha pedig $ gyengül, akkor hiaba hoz $-ban sokat, nekünk (€-s, HUF-os közeli helyen élök, itteni penzben kiadásokkal bírók) nem lesz öröm, hogy €-ban (meredek: HUF-ban :-))) kevesebbet hoz.
    ...bar en emlekszem a $(HUF 150 es 250 között mocorgásra is (most megneztem: 220-rol 150 alá benézett; akkoriban is dolgoztam USA-ban)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák