Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vnorbi

    aktív tag

    válasz avl #71976 üzenetére

    Én olyan 5 éve már nem növelem az állampapír-állományomat. Csak a kamatokat forgatom vissza, új pénz szinte semmi nem megy oda. Minimális kilengéseim vannak, fix kamatozású papírom nem volt korábban, de idén elcsábultam, több részletben jól bevásároltam, már 100 ezer forint névértékű papírom van a 2028/A-ból.

    Volt BMÁP-om és MÁP+-om, de mostanra szinte csak PMÁP-om van, meg egy kevés PEMÁP-om (1000 euró alatt, de ez nem szándékosan lett, hanem amikor volt euróm készpénzben, és nem akartam otthon őrizgetni, akkor átváltás helyett vagy bankban devizaszámlán olvasztás helyett a Kincstárra bíztam).

    Állampapírban nagyságrendileg akkora összegről van szó összesen, aminek a havi kamata körülbelül fedezi a havi kiadásaimat (nem szedek ki belőle, nem ebből élek, hanem fizetésből, de ez egy fontos mérföldkő). A jelenlegi élethelyzetem speciális, keveset költök, és amikor majd "beindul az élet", akkor minimum duplázódásra számítok a kiadásokban, amit valószínűleg nem akarok majd lekövetni azonnal (nem dupláznám meg az állampapír-állományom ETF-ek eladásából), de lehet, hogy akkor újra elkezdeném erősíteni ezt az oldalt az új pénzekkel.

    Szóval én nem annyira a százalékos arányokra lövök a teljes portfóliómat nézve, hanem azt érzem megnyugtatónak, ha az állampapír legalább elméleti szinten kitermeli a kiadásaimat, és minden, ami efelett rendelkezésemre áll, az a részvénypiacról próbál gyarapodni.

Új hozzászólás Aktív témák