Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mercutio_

    félisten

    válasz fokukac #18047 üzenetére

    Generációs tévképzett, hogy "nekem minden jár, azonnal" ha nem tellik rá akkor is
    A másik tipikus reakció, hogy a tettek követkeményeiért nem vállaljuk a felelősséget, azokról mindig valaki más tehet. (szemét a főnök, fúr a kolléga, köcsög a bank, stb.)

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz fokukac #18047 üzenetére

    Annyira el vagy tévedve, hogy azt már fáj olvasni.

    Szövegértelmezési problémáddal nem vagyok hajlandó foglalkozni.

    Ha nem tudod épp ésszel felfogni azt a tényt, hogy egy albérlet 65-80.000 forint havonta és van olyan ember, aki racionális döntés hoz és picivel többet kifizet havonta, de a sajátja lesz 20 év múlva, akkor ennyi:
    nem tudod ép ésszel felfogni. Kész!

    Tényleg alapjaiban irracionális döntés albi helyett, ami 20év x 75.000ft + emelések = ~ 21-22 millió ft 20 év múlva , egy lakás t venni 12 millióért és kamatokkal együtt ugyanott van.

    Én most, majd 40 évesen nem vennék lakást, hanem albérletben laknék.... ha nem lenne lakásom.
    De 22 évesen inkább a lakásvásárlás mellett döntöttem.

    Néha, de most már elég gyakran érzem azt, hogy más perspektívából nem csak te, hanem nagyon sokan egyszerűen képtelenek látni bármilyen szituációt.
    Empátiáról még csak nem is merek említést tenni.

    Én ehhez a témához nem csak a saját, de munkatársam véleményét sem írom le sem ide, sem máshova,
    mert hiába beszélgettem a zöldséges nénivel a fehérvári piacon ,aki 15 éve "őstermelő", hogy ő mit tapasztalt a válságból: itt sem érdekel semmit sem, hogy mit mutat az élet valójában.

    Tessék hinni a statisztikának. Annak, hogy mennyi a bruttó vagy nettó átlagkereset Magyarországon.
    Informatikusként 425.000 bruttót haza tudok vinni, de hasonló rendszeradmin beosztású egy Rendőrségnél, vagy Honvédségnél már hatványozottabban kevesebbet keres.
    így az a szerencsétlen, akinek kiszámoltad az évi nettóját, 140.000 ft nettóval él+felesége dettó: szóval nem panaszkodnak, mert a kis kafetériával 300.000-ból kijönnek simán egy hónapban akkor is, ha 150.000 a törlesztőjük...... csak azt te Főkukac és hasonszőrű társaid nem tudják megérteni, hogy mit jelent egy PLUSZ , akár 90.000 forintos EXTRA kiadás:

    - mert nem te fizeted ki,
    - mert nem érint hátrányosan ( nem vagy olyan vállalkozó, akitől azért nem vásárol 31.345 forintért minden hónapban a devizahiteles, mert magas az árfolyam )
    - mert elved van a témával kapcsolatban és szűklátókörűséget korlátoz.

    " bocs, belekontárkodok egy gondolat erejéig:
    gyűjtöttünk az albi mellett, mert kellett pénz a hitelhez, mint önrész: 10%,egyéb költségekhez, a lakást
    berendezni, a 19 éves csotrogány autónkat 7 évesre cserélni ( nem vettünk fel frankhitelből többet, hogy abból vegyünk autót, mint Owen bácsi és Beru néni ) stb...stb...stb... Üdv: L. Csaba )

Új hozzászólás Aktív témák