Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz mzprox #12843 üzenetére

    A váltani vagy nem váltani kérdéshez írnék és tanácsot kérnék:
    Miért ne váltsak be pl egy havi keresetet? :N
    Vagy miért váltsak be mégis? :K

    Pontos adatok egy nem kitalált összegen:

    Havi kereset 623.116ft, de ezt a 15.-i árfolyammal váltották, ami 1€/299ft volt áprilisban.
    Mire megkaptam a számlámra a pénzt, már csak 285ft-on tudnám beváltani, tehát 593.940 forintot kapnék, a veszteség azonnal 29.176 ft.
    Ha nem váltom át, akkor mit tegyek?
    Hagyom a devizaszámlámon,amit egyébként megszüntetnék=költsége 0,75€/hó és egy évre kapok 3,5%kamatot az euróra, amiből így 2145 € lesz - az éves számlavezetési díj, azaz 9 € = 2136€.
    Átváltom a pénzt és 7,5%-16%-ra lekötöm egy évre pölö.
    A 623.116-ból lesz 662.372ft.

    Vagyis mennyinek kell majd 1 év múlva lennie az €/ft árfolyamnak, hogy a pénzemnél legyek?
    ft/euróval = 310 forintnak.
    Ha nem bízom abban, hogy ez bekövetkezik 1 év múlva, akkor szvsz be kell váltani....
    sőt ,ha a gazdaságunk valóban erősödik, nem csak a forintunk, akkor mi lesz, ha 270lesz 1 € 1 év múlva?
    A veszteségünk 662.372-2136€*270=85.652ft lesz.

    Személy szerint nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre.
    Akár privátban is......

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz zeno70 #12961 üzenetére

    Szvsz jó helyre írtál, azaz mibe fektesd a pénzed.
    Ha utánaolvasol és kiszámolod, hogy a legolcsóbb lehetőség alapján mennyibe fog kerülni és egy 15-25 éves ciklusba beleszámolod, hogy hányszor kell az akkumulátorokat cserélni és az mennyibe kerül.... Biztosítást is kell kötnöd jégeső stb ellen, mert akkor borul a megtérülési arány!
    Majd ezt összeveted azzal, hogy idén kb. 50ft a lakossági áram ára, azt évente emeld meg 10%-kal, s ha az átlag havi fogyasztásodat felszorzod, osztod stb.... akkor meglátod, hogy megéri e.
    Egyet viszont ki ne hagyj ebből:

    EZT miért NEM számítják bele a teljes költségvetésbe????? :

    Ha most 3 millát nem napelembe, hanem sima, mezei bankbetétbe teszed pl. 7,5%-ra beteszed , mínusz adó ,akkor 5 év múlva 4,071.000 forintod lesz.
    Ha TBSZ-be teszed 7,5%.ra, akkor 4,306.000ft-od lesz.

    Tehát ne vágd át magad, 20 év múlva, ha 7,5%-kal számolsz, a 3milládból adómentesen 12,74 milliód, 16%-os adóval számítva 10,18 milliód lesz.

    +1: 3 millának a havi kamata 15.750ft. Ez havi 315kWh-s fogyasztást fedez!!!! :K

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    Szóval az aktuális kérdés: Mibe tegyem a megtakarításom......?

    Amit találtam 2 évre: Posta kincstári takarékjegy 8%. Lejáratkor nincs KP felvételi díj
    1.5 évre: PostaHozamFix 13,4% ( évi 8,9%) Ha bankszámlára utaltatod a futamidő végén,akkor az ingyenes.
    3 évre : Prémium Magyar Államkötvény 2015/K 9,5% ebben az évben.
    Itt nem tudom,mennyibe kerül a lejáratkor a KP felvétel

    :)) ?Van ennél jobb ajánlat? :))

    Amit még keresek:
    TBSZ számla 5 évre kb ÉVI 8%-os kamattal.... vagy ábrándozzak tovább??

    ( De ki az az Évi?? ) :C

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Tizedes1 #13193 üzenetére

    Pontosítok: :K Futamidő: 1,627 év. A tőke- és hozamvédelem, a kiígért 13,34%, azaz 8%/év.

    Szomorú vagyok :(( , hogy az euró gyengülni kezdett, holnap tudtam volna beváltani a zsozsót...
    Megint tanakodhatok..... :(((

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz WiZARD #13315 üzenetére

    Ne is mondd.
    Ma reggel akartam a NYESZ-en keresztül fél milláért 2017/B állampapírt venni,de 6-n még 9706ft-on és 8%-on volt, ma reggelre,mire meglett a pénz, lement 7,6%-ra és felment 9860-ra. :O

    Ördög vigye el, hogy így megugrott...
    Azt mondjuk nem értem, hogy miért nem lehet a K&H-nál prémium állampapírt venni.
    A legjobbakat sohasem lehetett jegyezni :(

    Mondjuk még mindig jobb az adómentes 7,6%,mint az adózott 6,72% ( posta kincstári takarékjegy 8%/év 2 évre.

    Azért is csúsztam le,mert a K&H_nál egy nap max 500.000ft-ot lehet ATM-ből levenni.
    köszi szépen, hogy vigyáztok a bankszámlámra, ha eltűnne a kártyám.
    De így, ha hozzá akarok jutni gyorsan a pénzemhez, be kell mennem a bankba és kifizetni a KP felvételi %-okat :(
    Nem elég csak ebankon átutalnom a bankkártyámra és hajrá, leveszem a zsét :(

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz concret_hp #13332 üzenetére

    Az államkötvény nem adómentes.
    Adómentességet úgy kapsz, ha NYESZ-en keresztül veszel - ahogy én is szerettem volna ma reggel... vagy TBSZ számlát nyitsz és azon keresztül veszed meg.
    Ha az ÁKK-nál veszed meg, akkor a lejáratkor fizetsz, mint a katonatiszt :)(

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Gabbana #13355 üzenetére

    Funda 1.3M-ból vond le a 32.000ft szerződéskötési díjat és azt a költésget, amit akkor kell fizetned, amikor betolod a fundát a hitelbe... ha kell! - nem tudom, mit kell benyújtani, lekérni, igazolni stb-....
    Ha 20-at fizetsz havonta a Malacperselybe, akkor 4év 4hónap alatt 1.245.000 forintot kapsz.
    Érdemes számolgatni..... Nekem ne méri meg a funda, ráadásul a lízingre ne mis lehet igénybevenni :(((

    Sok sikert!

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz DeFranco #13361 üzenetére

    3,9 az 5,4%,nem???
    De ha a hitelt is betolja, akkor az adott árfolyamon fizet vissza tőkét......
    Ha havi 20-at fizet,akkor felesleges lesz a hitel.....neki.
    Másnak lehet, hogy jó lesz, DE:
    A bankom azt mondja, hogy a gyűjtőszámla hitel összegét az igénylés végén egyben vissza lehet fizetni. Viszont amikor törvényi szabályozást kértem, nem adtak §-t.
    Én a mai napig nem tudom, hogy ez lehetséges lesz e

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz DeFranco #13372 üzenetére

    Hogy ebben mit nem lehetett érteni?
    példa: 2017 július elsejével lejár az árfolyamgát (5év).
    Ekkor a gyűjtőszámlán lesz X Ft.
    Rákérdeztem többször is az Ersténél, hogy azt a forintszámlát egy összegben ki lehet fizetni.
    Azt mondták, az ő olvasatukban igen.
    Kértem , hogy idézzék a törvényt,mert 5 év múlva takarózni fognak azzal, hogy
    "bocs, elírtuk, mégsem lehet. :(( "
    Tegnap előtt kiderült, nem lehet kifizetni,az árfolyamgát szerződésben is az szerepel, hogy a futamidő végéig havonta került törlesztésre.

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz lajafix #13396 üzenetére

    "Az Adós tudomásul veszi, hogy a rögzített árfolyam alkalmazási időszak leteltének napjától fennálló Gyűjtőszámla hiteltartozást és annak III. fejezetben megállapított kamatait a törlesztési időszakban az annuitás számítás módszere szerint havi rendszerességgel köteles visszafizetni"

    :(

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz lajafix #13410 üzenetére

    Igen, ez a havi törlesztésre vonatkozik.
    De én teljesen máshogy látom, ahogy te. Te az ügyfél oldaláról látod.
    Azt én is látom, de azt is megnézem, a banknak mi az érdeke.
    Mivel a kettő ritkán találkozik egy adott időben, így a következő lesz:
    A banknak az az érdeke, hogy az adós NE fizethesse ki a gyűjtőszámlát egyben,
    pl 3 vagy 5 év után, mert akkor egy csomó kamattól elesik.
    Miért nem lesz sok olyan ügyfél, aki visszafizeti egyben,HA lehet, a gyűjtőszámlát?
    Na igen, ha a következő 3-5 évben felélik a megtakarítást, akkor gebasz lesz nekik....

    Mi 40.000-et minden hónapban beteszünk a malacperselybe.
    Ha 245 lesz a CHF, akkor 44-et, ha 250,akkor 50-et.
    Reméljük, hogy fölé nem megy..... de ha alá, akkor sem lesz a malacba 40-nél kevesebb betéve havonta.
    Én csináltam egy xls táblázatot, kiszámoltam a kamatokat 5 évre... szóval
    röhögve kifizetném a gyűjtőszámlát és még marad is szépen, amit be lehet osztani a futamidő további hónapjaira :))

    De nem mindenki lesz képes arra, hogy következetesen minden hónapban félretegye a megtakarított részt :(

    Tavaly milyen akció volt az előtörlesztésre?
    Mert csak végtörlesztés volt :(
    Bár lehetett volna előtörleszteni is 180ft-os áron.....
    Vagy mindenkinek áttették volna forintra a régi, hitel felvételekor meglévő ft törlesztőre
    Azaz akinek pl 2008ban 80.000volt a frank hitele, de 118.000lett volna a forint hitele, az
    választhatott volna, hogy most, 2011-ben akarod a párodul a hátralévő futamidőre a forint árfolyamot, vagy maradsz a CHF-nél, örökre....

    Sok lehetőség lett volna, de a józan paraszti ész a politikusokban nincs meg, azaz csak a paraszt fele....

    végül egy gondolat még ide:
    Sokat kárörvendtek, sokan irigykedtek, hogy lehetett végtörleszteni stb....
    de egyet elfelednek: valahol ez neki is rossz,mint egyénnek. Az országnak pedig egyértelműen káros.... :((

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz lajafix #13420 üzenetére

    Nos, először is a mondatokat, ha szétválasztod, akkor igazad van.
    De azok összekapcsolódnak. Így a bennük rejlő összefüggéseket nem látod.
    Olyan, mint amikor közbevágsz vki mondanivalójába és részenként jogosan megcáfolod, de a végén nem látod a fától(amit magad vágsz ki a közbeszólásaiddal ) az erdőt. :K
    Ezért írsz olyat, hogy:
    "AHA, honnan tetszett ilyet álmodni?"
    mert azt a szót, hogy volna, nem értelmezted. :(

    Mint bankban is dolgozott mondom neked:
    Én látom, hogy mi lett VOLNA jó a végtörlesztésnél,
    azt is, mik lehettek volna még megoldások, de a felsőbb köröknek nem érdekük az , ami nekünk, egyszerű polgároknak, más néven hiteladósnak.

    Te komolyan meg vagy arról győződve, hogy van olyan bank, aki megengedné, hogy
    kifizessen az adós 2017-ben 1.000.000 forintot,amit a gyűjtőszámlán felhalmozott
    AHELYETT, hogy annak az 1 misinek a hátralévő X futamidőre vonatkozóan bezsebelné a kamatait??? ( hacsak törvény nem szabályozza )

    Nem véletlenül volt/van előtörlesztési díj. Ezt te is érted, mit jelent, s nem véletlenül van a szerződésben rögzítve.
    2005-ben bejött egy ügyfél, hogy kifizetné az autóját, mennyibe kerülne az egész procedúra.
    Elmondtam, levezettem.... szerinted kifizette?
    Megmondom: nem fizette ki, mert akkor 35.000 forinttal rosszabbul járt volna, pedig csak 3 évre vette fel a hitelt.

    A CHF miatt teljesen mások lettek a nézetek. A nyomás hatására is változott a bankok érdeke és magatartása, ám ez nem azt jelenti, hogy ahol lehet, nem tesznek keresztbe az ügyfélnek. Lásd a büntetéseket, amiket akkor kaptak, amikor a végtörlesztési szerződésbe kitételeket írtak jogtalanul.
    Vagy azt az esetet is megnézhetjük, amikor az ügyfél kérésére a Zerszte küld egy árfolyamgát utáni, részletes számlát, hogy mi lesz, ha igénybe veszi a drága ügyfél.
    Majd az ügyfél számol, megkérdezi a PSZÁF-ot is, hogy ez így jól van e...
    Az azt mondja jól van, mer az idézett törvény szerint a Zersztének kizárólagos joga van az árfolyamgát %_os kamat és tőke arányát meghatározni! :W
    Majd a fortuna az ügyfél mellé áll és egy hónap múlva a drága Zerszte bank újraszámolja a %-os elosztást és kiderül, hogy annak a nyomorult féregnek, annak a rohadt hiteladósnak IGAZA VOLT.
    Így bukott majd egy millát a bank, azaz így nyert majd egy millát az ügyfél.

    Nem ragozom tovább, sőt , abban igazad van, hogy a választók hülyébbek :(((
    De most mondja meg nekem BÁRKI, hogy érzett úgy,akkor, a választások előtt, ahogy én?
    Meghallgattam Gyurcsány beszédét arról, hogy nem szabad engedni,hogy a Fideszt 2/3-ot szerezzen. Azt gondoltam, hogy baszod, még ha igazat is mondasz(farkast kiáltasz), ki fog neked hinni?? :F :F
    s ha lesz is valaki, azok közül ? % fog rátok, szocikra szavazni???
    2014-ben, amikor bekopog hozzám vki a fidesznek kopogtató cédulát gyűjteni, legszívesebben összetépném.
    Nincs egy hiteles párt, nincs, akiben megbízzunk és mégis, ha nem választjuk ki a rosszak közül azt a pártot, aki talán a legkevésbe fog ártani nekünk, akkor a jelenlegi pártot erősítjük minden tekintetben. :((

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz #24334592 #13462 üzenetére

    Én azoktól az emberektől, cégektől stb... kitől 5-6 éve azt az ajánlatot kaptam, hogy vegyek fel jelzáloghitelt a lakásomra és az az összeget UL-be tegyem, meg ide oda és az milyen jó lesz nekem..... azok véleményét ERŐSEN megkérdőjelezném azzal kapcsolatban, hogy
    NEKEM, mint ügyfélnek SZERINTÜK mi a jó!

    Milyen egyszerű lenne, ha te kölcsönt kérsz tőlem évi 10%-ra, elmennénk a közjegyzőhöz,
    ő látná, hogy az ingatlan, ami a neveden van, nincs terhelve, majd az ingatlan aktuális értékének 60%-ban vehetnél fel tőlem kölcsönt bizonyos feltételek szerint.

    De ha nekem adóznom is kell utána, akkor 8.4%-os nettó kamat marad és innen már könnyű kiszámolni, hogy mekkora %-ot kérhetek, mennyi marad belőle, mekkora rizikót vállalok stb....
    Mert amikor baj lesz az új " tóthandrásos" buliban, akkor az,aki a "TE" ügyedet képviseli,azt majd ki kell ám fizetni......

    Még valami: ugyanezen "tóthandrásék" mondták már azt is, hogy buli a lakásvásárlás+kiadás biznisz és azt is, hogy ne vegyünk azért lakás, mert jó befektetés....
    Ja, hogy a Platea és a Brókernet között "nincs" is összefüggés..... ugyan.
    Bezzeg, amikor visszautasítottam az üzletkötőjüket, akkor nem értették, miért.
    20-25%-ot estek az árak, ti még mindig 4%+áfáért akarjátok eladni az ingatlanomat????
    Megyeszékhelyen adtunk el ingatlant SZÁZ ropi tiszteletdíjért.
    Annál az üzletkötőnél jobbat előtte nem láttam, sem hallottam.... :C :C :K :K

  • Tizedes1

    aktív tag

    Ma megvolt egy pénzügyi tanácsadásom röpke egy órában.
    Szerényen csak annyit mondok, hogy azt mondta a munkatársam, hogy szerinte ő többet hallott tőlem, mint amennyit ő tudott a dolgokról ( rövid és hosszútávú megtakarítások ). :U

    Mindenesetre előre megkérdeztem, hogy Unit-linked-es e a téma, nemet mondott, s csak azért nem hagytam ott, mert jól meg vagyok nevelve, s nem akartam megsérteni.
    Annyit legalább megtudtam, hogy nem csak éves UL létezik, hanem a GEneralinál, ha jól emlékszem :o
    létezik havi megtakarítási forma is..... Hurrá :(
    Majd egyszer, talán és akkor sem biztos...... :K :N

  • Tizedes1

    aktív tag

    Először rávettek bennünket, hogy bankszámlára érkezzen a fizetés, anno engem 1996-ban.
    Azóta szépen megváltozott minden...
    Most már ott tartunk, hogy 270ft-ot fizetek azért, hogy átutalhassam a hiteltörlesztésem!!!! :W

    Remek, hogy a Malacpersely lendülete csak márciusig tartott ki, mert így megszüntethetem a számlát és vihetem vissza a pénzmagot a saját bankomba.... de így az átutalási díj+tranzakciós költség miatt vesztek a kamatból....

    A fene vigye el.. pedig szépen kiszámoltam, milyen jó lesz a Malacpersely....

  • Tizedes1

    aktív tag

    Uraim, nem tudja véletlenül valaki megmondani, hogy hogyan lehet a legolcsóbban hozzájutni a CIB Malacperselyben lévő megtakarításhoz?
    HA CIB24 ben indítok bankon kívüli átutalást, akkor 0,4%, ha fiókban veszem fel, akkor 0,7% a díj.
    De nincs egy olyan lehetőség, hogy Nyissak egy CIB bankszámlát tök olcsón, oda akár ingyen áttegyem a CIB Melecpersely megtakarítást és az új bankszámláról már olcsóbban tudnék másik bankba utalni??

    Hálás köszönet a segítségért!4 :R :R

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz KMT #16497 üzenetére

    Meglett a megoldás. :R
    Nyitottunk Online számlát, oda átutaltuk a pénzt = 0 ft-ért, majd át a címzettnek - ingyen.
    Hétfőn már meg is szüntetjük az egészet. Ráadásul pont jókor, hiszen a kamat is csökkent ;(

    Nem tudom, hogy a BUBOR is esett e ..... mert az árfolyamgát miatt eddig a CIB röfibe tettem a megtakarításokat.
    Most megint nézhetem át a konstrukciókat, hogy havi 40-50.000ft-os megtakarítással, még 4.5 évig hova érdemes havonta betenni a forintot....

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz concret_hp #16561 üzenetére

    4.5 évet arra értettem, hogy eddigi határozat alapján az árfolyamgátban 5 évig lehetett maradni, max 2017 júliusáig..azaz nincs is 4.5 év vissza.
    Akkor ki kell vennem a CIB-ből, vágy máshonnan a pénzt és más fajta megtakarításba tenni.
    Most a K&H törzsvendégét választanám, mert adott x ft, két hónapra előre tudom, hogy mennyivel többet kell fizetnem a gyűjtőszámla miatt, így kéthavonta le tudom kötni a pénzem....

    Nem akarok én vitázni a véleményem miatt, de lesz itt még változás árfolyamgát és devizaadós-mentés ügyekben... de addig is a jelenlegi helyzettel kell kezdenem valamit.

    Abban nem bízom, hogy kijelentik: semmisek a devizahitelek. :(

    Mindenesetre máig nem értem, hogy miért nem lehetett vagy 180ft-on mindenkinek forintosítani a hitelét..
    VAGY
    Szimplán azt mondani: válasszon kedves adós: x éve a ft hitele 120.000ft lett volna, most a CHF hitele 143.000 ft. Akarja, hogy a futamidő végéig ft alapon, ha a kamatok nem változnak, 120.000 ft legyen a havi törlesztő?
    Vagy marad CHF-ben és HA ( :D ) 2018-2022-ben újra 180-143ft lesz a CHF, akkor részesül a jóból is.

    Mindenesetre figyelem én is az euró árfolyamot, mert 295-299-ért dolgoztam tavaly június-júliusban, így nagyon jó lenne, ha 310-ért végre visszaválthatnám.

    Nincs 10.000 euróm, de azért nagy dilemma, hogy mikor váltsa az, akinek van annyi pénzmagja.
    Egyik kollégám anno, 2010-ben félretette a teljes fizetését, kb 12.000 eurót.
    Majd várt, hogy 320 körül mit csinál az euró a válság közepette.... Nem váltott.... Azóta sem volt annyi az árfolyam, így még mindig benn van a pénze, s 310-re vár..... azaz megint vár.... De már 2-2.5 év kamatát elbukta.... Hiába mondja, hogy nem volt szüksége a forintra, mégis félt, hogy becsődöl Magyarország és akkor mihez kezd a forinttal.

    Ilyenek ezek a dilemmák :(((

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz bandus #16567 üzenetére

    Ezt nem a kormánynak kell kijelenteni, lehet, hogy félreérthető volt, amit írtam :F

    Sok itt a visszás kérdés.. majd valaki eldönti, mi igaz, mi nem.
    Azok után, hogy 70km/h táblánál a 69km/h-val közlekedőt meg lehet büntetni , én már azt sem hiszem el, ami elmúlt. :(

  • Tizedes1

    aktív tag

    Sziasztok!

    Aegon Start életbiztosítást ajánlanak most nekünk nagy- de nagyon, mert a kisfiunk 2 hónapos és a START, állami programmal egybekötve inkább a babakötvény és egyéb megtakarítások helyett inkább a gyerkőcök jövőjét szem előtt tartva havi 6-6000ft megtakarítást ajánlanak. átlag NÉGY százalék hozamot ígérnek, mint minimum, de volt itt szó 8!!-ról is...
    havi költség 500ft,ami kezelési díj, amit nem értek, mert nincs folyószámla a megtak mellé.

    Kérdem, megéri egyáltalán egy ilyen "csak" tőkevédett megtakot indítani?
    nem UNIt-linked biztosítás ez igazából?

    Kérlek , segítsetek, hétfőn-kedden megkérdeznek ismét - addig a neten, aegon oldalán is ismerkedem a termékkel.

    Szóval igaz, hogy 10 év után kamatadómentes - ha el nem törlik, de a kalkulátorom szerint a 22!!%-os kamatadóval számolva is annyi lesz 18 év után a megtakarítás, mintha Aegont kötök.
    Bár a CIB malacperselynél nincs 200ft/hó-ért életbiztosítás(1M ft.)

    Mit tanácsoltok?? :R :R

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Tizedes1 #17784 üzenetére

    Aegon start -tal kapcsolatban kaptam a "tukmálóktól" egy pdf-et:

    Ebből idéznék nektek, az ide tévedőknek is okulásképpen.

    Megjegyzem, hogy a kérdésre, milyen havi extra költsége van a START-nak, 500 forintos havi díjat mondtak, mint kezelési költség. Így higgy egy biztosítós ügynöknek.....

    "Baleseti halálra szóló befektetési egységekhez kötött
    életbiztosítás Különös feltételei" :Y :Y

    9. KÖLTSÉGEK
    9.1. A szerzôdés pénzalapját terhelô rendszeres költségek
    9.1.1. Kezdeti kezelési költség
    A biztosító szerzôdéskötéssel kapcsolatos kezdeti költségeinek
    a fedezete, mely a pénzalapból a kezdeti befektetési egységek
    elvonásával kerül érvényesítésre.
    A kezdeti kezelési költség levonásának jelen biztosítás
    Függelékében meghatározott idôtartamát követôen a biztosító
    a szerzôdés kezdeti befektetési egységeit automatikusan
    áthelyezi a felhalmozási befektetési egységekhez.
    9.1.2. Fenntartási költség
    A szerzôdés fenntartásához szükséges költségek fedezete.
    Díjjal arányos költség, amely a befizetett díjból a biztosítási díj
    befektetését megelôzôen kerül levonásra. A fenntartási költség
    mértékét a szerzôdés Függeléke tartalmazza.
    9.1.3. A biztosítás kockázati díja
    A kockázati tényezôk, a szerzôdés tartama, valamint az alapés
    kiegészítô biztosítások különös feltételei alapján vállalt
    szolgáltatások ellenértéke, amelyet a biztosító minden hónap
    1-jén von le a pénzalapból, a rendszeres biztosítási díjból
    képzett felhalmozási egységek terhére.
    9.1.4. Adminisztrációs költség
    A díjfizetés gyakorisága és módja szerint meghatározott,
    díjjal nem arányos költség, mely a pénzalapból minden
    hónap elsô napján, a rendszeres biztosítási díjból képzett
    felhalmozási egységek csökkentésével kerül levonásra.
    Összegét folyamatos díjfizetés esetén a biztosító minden
    év június 1-jei hatállyal, legfeljebb az akkor érvényes – a
    biztosító által ajánlott (ÁÉSZ 13. pont) – index mértékében
    megemelheti. Az adminisztrációs költség emelését követô
    biztosítási évfordulótól a szerzôdô az indexált adminisztrációs
    költség figyelembevételével meghatározott folyamatos díjat
    köteles fizetni. Az adminisztrációs költség aktuális összegérôl a
    biztosító a szerzôdôt az ajánlat felvételekor az adott biztosítás
    Függelékben, illetve azt követôen évente, legkésôbb 60
    nappal a biztosítási évforduló elôtt írásban tájékoztatja.
    9.1.5. Befektetési költség
    A biztosító befektetési költségeinek fedezete, amely
    a pénzalapból minden hónap utolsó napján kerül levonásra.
    Befektetési költséget a biztosító csak a felhalmozási befektetési
    egységekre számít fel. Az elkülönítetten nyilvántartott
    felhalmozási befektetési egységek befektetési költségeit
    az adott felhalmozási egységek csökkentésével vonja le
    a biztosító. A befektetési költség mértékét az alapbiztosítás
    különös feltételeinek Függeléke tartalmazza.
    9.1.6. Kötvényesítési költség
    Amennyiben a szerzôdés az ÁÉSZ 23.4. pontja (30 napon
    belüli felmondás) alapján szûnik meg, a pénzalap aktuális
    értékébôl levonásra kerül a kötvényesítési költség.
    A kötvényesítési költség mértékét az alapbiztosítás különös
    feltételeinek Függeléke tartalmazza.
    9.1.7. Visszavásárlási költség
    A szerzôdés visszavásárlása esetén felmerülô költség, mely
    megegyezik a minimális pénzalappal, és a visszavásárlási érték
    kifizetésekor az aktuális pénzalap értékébôl kerül levonásra.
    9.1.8. Kezdeti befektetési egységek visszavásárlási költsége
    A kezdeti egységek aktuális értékének és a Függelékben
    található táblázatban feltüntetett, a biztosítás tartamától, illetve
    a szerzôdésbôl eltelt évek alapján meghatározott arányszám
    szorzata.
    9.1.9. Részvisszavásárlási költség
    A rendszeres biztosítási díjból képzett felhalmozási egységek
    részvisszavásárlása esetén felmerülô költség, melynek mértékét
    az alapbiztosítás különös feltételeinek Függeléke tartalmazza.
    9.2. El nem számolt terhelés
    Amennyiben a biztosító megfelelô fedezet hiányában nem
    tudja levonni a szerzôdés költségeit a költség feltétel szerinti
    esedékesség idôpontjában, úgy a még el nem számolt
    terheléseket nyilván tartja és az esedékes összeg(ek)et
    késôbbi idôpont(ok)ban vonja le.

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz _BM_ #17795 üzenetére

    Az két Carte D'or .....

    MA hívtak, megpróbáltak rábeszélni, megmagyarázni a az összes kérdésemet....
    A jutalék mindenek felett - más nem jutott az eszembe, amikor letettem a telefont.

    peu407: nem kaptam olyan táblázatot :(

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    Rühellem, ahogy majmoljuk a nyugatot. :O :O :O
    A magyar nyelv leírhatatlanabbul sokszínűbb, mint pl az angol. :K :K

    BTW, ASAP thx és társait száműzném a magyar fórumokról. :C

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz fokukac #17926 üzenetére

    Azt, ahogy te gondolod a mondanivalódat, mely szerint :
    "Amúgy pedig véleményem szerint ha lesz forintosítás kedvező árfolyamon, akkor az újabb évekkel vetheti vissza az országot." érteni értem.

    De eszedbe jutott más perspektíva is?
    El tudod képzelni, hogy az, hogy egy család nem 98.000 forintot fizet 2009 szeptemberétől , hanem 192 és 210,000 között, az mennyire veti vissza a család életét és ha ezt, vagyis a többletet átlagolod és pölö kijön egy cirka 45.000 forintos átlag csakis kizárólag a lakáshitel törlesztők extra kifizetéseiből, az összességében az egész országot mennyire vetette !!! vissza az elmúlt 4 évben?

    Az a kistermelő, zöldséges stb... akihez 2008-ban még sokan jártak, ma egyre kevesebben.
    számold ki, hogyha egy településen csak a lakosság 5% !!-nak van devizahitele svájci frankban, akkor azon a településen hány forinttal kevesebb állt rendelkezésre arra, hogy azt a forintot ott, azon a településen elköltsék.

    De globális példát is tudok mondani: Az állam is kúva szarul jár, mert az a nyomorult polgár a forintját nem elkölti agyonadóztatott termékre itthon, vagy teszi be piti %-ra a bankba, amit megint jól lesarcolhatna az állam, hanem befizeti egy külföldi banknak!!! :W

    Vannak akik semmilyen konspiráció-elméletben nem hisznek.... vannak olyanok.
    De ennek az eladósodottságnak volt, van valami "magasztosabb" célja.
    Valakik, valahol.....
    Mert nehéz elhinnem s akár tényként kezelnem, hogy a szocik 8 éve és a Zsiktátor 4 éve csakis azért tette rosszabb helyzetbe az országot, mert nem tanult emberek döntenek az ország helyzetéről.

    Kommunizmusban sem gondolta végig senki sem, hogy az NSZK-tókl felvett márkamilliókat ITTHON költötték el a politikusaink??

    Ennyire naivak lennénk??? :U :U

    .... és a végén egy gondolat arról, mi lenne ha az én törlesztőm, ha lenne, drasztikusan csökkenne.
    A túlélésre berendezkedett életvitel átcsapna egészségesebb életvitelbe.
    Más is kerülne az asztalra az olcsóbb helyett: minőségibb és drágább, de abból kevesebb.
    Vállalhatnánk még egy gyermeket a kettő mellé és nem lenne gondunk, hogy miből etessük, ruházzuk a gyereket.
    Gyorsan hozzá szeretném tenni, hogy eszemben sincs a jelenlegi, teljesen rendben lévő családomat kitenni
    egyik hazug kormány ígéretének sem, vagyis nem fogunk azért 3. gyermeket vállalni, mert jár 100.000 forint adókedvezmény. Mert most igen, de két év múlva, 8 év múlva?
    Jelenleg nincs társadalombiztosítás M.o.-on. Ki tudja, hogy az Önkéntes nyugdíjpénztári befizetések után járó 20%-ot , vagy a NYESZ után járó szintén 20%-ot mikor VESZI el az állam.
    Akkor higgy egy politikusnak , ha ló legel a sírján. :C

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Ringman #18039 üzenetére

    Látom, nem sikerült úgy fogalmaznom, hogy az álláspontomat megismerjed.
    Csakis arra akartam rávilágítani, hogy mit tett eddig a helyi és országos szintű gazdasággal a megemelkedett törlesztőrészlet.

    Egyébként milyen ingyenpénzzel tudnál mit kezdeni?
    Ha lenne hitelem és a törlesztőrészlet csökkentés miatt most megmaradna az a 35.000 huf pl. az nem ingyenpénz.

    mert akkor eddig én ingyenpénz adtam a banknak?
    A 180 forintos rögzítés is jóval olcsóbb :Y :Y , mint a hitelfelvételkor lévő forint hitel.

    Egyszerűen ezt kellett volna tenni első lépésként:

    "7. 90+ napos tartozások forinthitelre váltása 2012.05.15-ig"

    DE! nem a 90+ napos tartozásosoknak!!! HANEM mindenkinek, akinek lakáshitele van.
    Bakker, a legtöbb ismerősöm nem vehette igénybe, mert RENDESEN fizették a hitelüket.

    Itt is azokat mentették meg, akik már nagy szarban voltak..... hogy miért, más kérdés.
    Múlt héten jelentette be D. Balázs munkatársam, hogy kész, nem fizeti tovább a törlesztőt, mert nem bírja.
    78300-zal kezdett, 46nm, 12milla hitel, 2008.06. Már egy éve 142-146.000 között fizet. Legtöbb 153.000 volt, amikor majdnem paritásba került az euró és a frank.

    180-as rögzítéssel pedig nem tudott élni, mert nem vehetett fel hitelt. Rögzített árfolyam 103.000 lenne.
    Hitelfelvételkori ft hitel pedig 118.000 lett volna.

    Szóval az, aki 180-on kiváltotta a hitelét, kurva jól járt, az biztos.

    Ha én dönthettem volna:

    Akarja e az adós, hogy a hitelfelvételkor lévő forint törlesztőt törleszti tovább a fennmaradó X évig a frank helyett?? Igen - Nem.

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Mercutio_ #18045 üzenetére

    Gonoszság ide vagy oda: még a válság előtt Székesfehérváron, egy beton-panelben, a 4., legfelső emeleten 12.3 milláért kelt egy a távfűtéses lakás panelprogram nélkül , mindez persze lift nélkül és 60 teljes négyzetméreten.

    Szóval gyermek nélkül, egy 1.5 szobás, új építésű, egyedi fűtésű, liftes társasházban 46-50nm 12-13 milláért
    teljesen jó ár volt.

    concret_hp: a delikvens pontosan tudta, mit jelent az árfolyamkockázat. Nem az, aki nem fizeti a jövő hónaptól. A másik.
    Ő 2003-ban is jobban járt a frank hitellel, mert az autót arra vette fel 3 évre.
    Arról nem tettem említést, hogy az albérlet a távfűtéses lakásban a 7. emeleten, amiből kiköltözött az új lakásba 65.000 volt számlástól. Ehhez képest már nem tudták bevállalni a 118.000 havi szinte fix forinthitelt.
    De a 78.300 forintos frankosat igen.
    Nos, számára is, számomra is megvan a tanulsága a hitelezésnek.
    De Van, aki tudta, mit ír alá és NEM, hangsúlyozom, nem tartottak a fejéhez fegyvert.
    Ő döntött úgy, hogy tudja, nem marad a frank árfolyam ugyanaz 20 évig.

    Részemről nincs vita, s téma off . :R

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz fokukac #18047 üzenetére

    Annyira el vagy tévedve, hogy azt már fáj olvasni.

    Szövegértelmezési problémáddal nem vagyok hajlandó foglalkozni.

    Ha nem tudod épp ésszel felfogni azt a tényt, hogy egy albérlet 65-80.000 forint havonta és van olyan ember, aki racionális döntés hoz és picivel többet kifizet havonta, de a sajátja lesz 20 év múlva, akkor ennyi:
    nem tudod ép ésszel felfogni. Kész!

    Tényleg alapjaiban irracionális döntés albi helyett, ami 20év x 75.000ft + emelések = ~ 21-22 millió ft 20 év múlva , egy lakás t venni 12 millióért és kamatokkal együtt ugyanott van.

    Én most, majd 40 évesen nem vennék lakást, hanem albérletben laknék.... ha nem lenne lakásom.
    De 22 évesen inkább a lakásvásárlás mellett döntöttem.

    Néha, de most már elég gyakran érzem azt, hogy más perspektívából nem csak te, hanem nagyon sokan egyszerűen képtelenek látni bármilyen szituációt.
    Empátiáról még csak nem is merek említést tenni.

    Én ehhez a témához nem csak a saját, de munkatársam véleményét sem írom le sem ide, sem máshova,
    mert hiába beszélgettem a zöldséges nénivel a fehérvári piacon ,aki 15 éve "őstermelő", hogy ő mit tapasztalt a válságból: itt sem érdekel semmit sem, hogy mit mutat az élet valójában.

    Tessék hinni a statisztikának. Annak, hogy mennyi a bruttó vagy nettó átlagkereset Magyarországon.
    Informatikusként 425.000 bruttót haza tudok vinni, de hasonló rendszeradmin beosztású egy Rendőrségnél, vagy Honvédségnél már hatványozottabban kevesebbet keres.
    így az a szerencsétlen, akinek kiszámoltad az évi nettóját, 140.000 ft nettóval él+felesége dettó: szóval nem panaszkodnak, mert a kis kafetériával 300.000-ból kijönnek simán egy hónapban akkor is, ha 150.000 a törlesztőjük...... csak azt te Főkukac és hasonszőrű társaid nem tudják megérteni, hogy mit jelent egy PLUSZ , akár 90.000 forintos EXTRA kiadás:

    - mert nem te fizeted ki,
    - mert nem érint hátrányosan ( nem vagy olyan vállalkozó, akitől azért nem vásárol 31.345 forintért minden hónapban a devizahiteles, mert magas az árfolyam )
    - mert elved van a témával kapcsolatban és szűklátókörűséget korlátoz.

    " bocs, belekontárkodok egy gondolat erejéig:
    gyűjtöttünk az albi mellett, mert kellett pénz a hitelhez, mint önrész: 10%,egyéb költségekhez, a lakást
    berendezni, a 19 éves csotrogány autónkat 7 évesre cserélni ( nem vettünk fel frankhitelből többet, hogy abból vegyünk autót, mint Owen bácsi és Beru néni ) stb...stb...stb... Üdv: L. Csaba )

  • Tizedes1

    aktív tag

    Végre egy, szerintem korrekt cikk a magyar adózásról.
    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz lajafix #18257 üzenetére

    No, igen. Egyetértek.
    Az sem mindegy, hogy az átlag hogy jön ki. Olvasunk a sorok között, de illő lenne már úgy megírni egy cikket, hsz-t,
    hogy ne a sorok között kelljen olvasni és magunknak utánanézni a hírek valóságtartalmának.
    Kicsit álom világban élek, ha ilyenre vágyom. Mindig van egy érdek, ami ide vagy oda húzza el az információ közvetítést. Még az időjárás jelentésben sem "bízhatik" az ember gyereke....

    A mentőcsomagos dologhoz csak annyit:
    Az önkormányzatok is milliárdokat vettek fel, őket a kormány az adónkból húzta ki a szarból.
    Így tudnak- ha akarnak - a városok, falvak fejlődni. Csak ne stadionra költsék.... :W

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz KMT #20023 üzenetére

    10% a hozam, de nem éves szinten, hanem akár 3-6 hónapos szinten, ami már nem mindegy!!

    Ellenben ott vagy, hogyha 315-ön veszel, adózol és onnan lejjebb megy és ben t ragad a pénzed egy évig, akkor szevasz nyereség....

    Mondjuk nekem nem való ez a beváltom, átváltom dolog, mert amikor beváltom végre, akkor mindig feljebb megy az árfolyam.
    Mint most :(

  • Tizedes1

    aktív tag

    Ha már itt a kamatok és deviza szóba került, egy kérdésem lenne, semmi több:

    Ha a havi törlesztő 525CHF a futamidő végéig, a tőke ugye az annuitás miatt havonta picit mindig növekszik,
    Akkor hogy lehet, hogy az árfolyamgát 180 forintos fixálása miatt a havi törlesztőm mindig változik ????

    Mert a felette lévő részben ugye szerepet játszik a 180 és az aktuális árfolyam közötti rés,...

    Bármilyen ötlet?

    Megj.: Az erste dolgozója sem tudja :(

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Tizedes1 #21345 üzenetére

    Sikerült megtudnom egy választ:
    Az ügyintéző szerint a BUBOR !! :Y :Y 3 hónap alatt, ha változik, akkor az a CHF alapú hitel törlesztésénél is változik..... de azt már nem tudta megmondani, hogy akkor 3 hónapon keresztül miért nem ugyanannyi a törlesztő...

  • Tizedes1

    aktív tag

    Kedves tagok, hozzáértők és guruk!

    Miért emelkedett meg az euró árfolyama a forinthoz képest, miután az SNB feladta az 1.2-es arányt?

    Nekem az lett volna egyértelmű, hogy az euró vagy marad a 310-313-as szinten és a frank beáll a svájciak által "megérdemelt" helyére...

    Köszönöm a felvilágosítást! :R

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Rive #22941 üzenetére

    Nem egy szép jövőkép....... de van realitása :((

    Az a gáz, ha az aurózóna jól teljesít, akkor erősödik az euró a forinttal szemben....
    Az is gáz, ha gyengül az euró, vagy a CHT állapotváltozása bekövetkezik, megint csak erősödik az euró a forinthoz képest.

    De:

    Ha a magyar gazdaság erősödik és azt,amit vállaltunk - elvileg, papíron - teljesítettük, akkor azt senki nem hiszi el és nem sokkal vagyunk előrébb szerintem megítélésben, mint 2008 év közepén....

    így nem igazán lesz az életben újra 260 az euró, a frank pedig ezen a szinten fog maradni még nagyon sokáig....ergo az eurót mi nem fogjuk bevezetni....

    Pedig nyilvánvaló számomra, hogy ha auró lett volna már 2008-ban, akkor nem CHF-ben veszünk fel hitelt, vagy nem szállhattunk volna el anniyra a ft gyengülése miatt...

    Most egyébként az OTP-re leszek kíváncsi, hogy mennyire játszik győzelmi zászlót.... :D

    ATTIATI : súlyos vélemény, kemény igazságot látok benne. így nem sok bizalmam ven erre az évtizedre - sem.

    [ Szerkesztve ]

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz Apollo17hu #23529 üzenetére

    Ez egy nagyon jó kérdés.

    Még mielőtt mindez kiderült volna, kaptunk egy értesítőt, hogy új számlaszámra kell utalnunk, ami a Raiffaisennél van vezetve.

    Most ugyebár ez azt jelenti, hogy a márciusi munkabérből utalt 3000-3000ft már egy másik egyéni számlára megy - a közleményben a név mellett a tagkódot kell feltüntetni.

    Én idebent azt hallottam, hogy az adókedvezményeket visszakapjuk, de még nem mernék rá hipót inni....

  • Tizedes1

    aktív tag

    Sziasztok!

    A minap kaptam tájékoztatást a K&H-tól, hogy megváltoztatták a NYESZ-en belül az értékpapír és részvényvásárlási jutalékot.
    Még bújom a neten, hogy pontosan hány 0,0x % vagy mi az lapja a levonandó díjnak a vétel és az eladáskor, de annyi bizonyos, hogy a friss befizetések 100%-ban tehermentesek vásárlás esetén.
    Pl egy otp részvény vásárlás/eladás 50ft jutalékot jelent.

    Ez mennyire számít soknak-kevésnek?
    Van másol jobb lehetőség, ha részvényt akarok venni?
    beleszámítva azt a tényt, hogy nem kell a k&h-nál folyószámlát nyitni, nincs havi extra díj stb...

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz viharhozo #25213 üzenetére

    Köszönöm a válaszod.
    Igen, a NYESZ nem daytrade-re való....én sem arra használom....
    Csak ugye a vétel-visszaváltásnál sokallom, hogy 6xxx forintot fizetek az eladásért, majd a vételnél ismét, szóval 100 forintnyi most a "veszteség" egy részvény megvásárlásánál...

    2018-ban megszűntetem és TBSZ számlára fogom tenni- 5 évre...majd kötök egy újat, ha akkor még lehet majd kötni és a 20% adókedvezmény is megmarad....

  • Tizedes1

    aktív tag

    Sziasztok!

    NYESZ megszüntetése esetén:

    2009-ben nyitottam, idén a befizetések miatt a
    2016. évben adójóváírást veszek igénybe.
    2016-ban és 2017-ben NEM fogok befizetni a számlámra és
    2017-ben és 2018-ban NEM fogok igénybe venni adójóváírást.
    A kérdés:
    2018-ban, vagy 2019-ben tehetem át az egész NYESZ-t TBSZ számlára úgy, hogy nem kell adókedvezményt +20%-kal növelten visszafizetni?

    A megszüntetés évében újabb NYESZ-t kötök, azt 10 év után újra meg akarom szüntetni, ha lehetséges, hasonló módon.

    Illetve, arról mit hallottatok, hogy az Önsegélyező pénztár 2016.01.01-től a ft alapú lakáshitelbe lehetővé teszi a törlesztés kb 16.600ft értékben?
    A kiszamolo.hu nagyon ajánlja, én meg tartok tőle, még infógyűjtésben vagyok...

    Köszi minden infót !

  • Tizedes1

    aktív tag

    válasz viharhozo #25329 üzenetére

    Köszi.
    A durva adminisztráció ha egy vagy két teljes napot jelentene,az sem lenne baj.....
    mert TBSZ miatt 5 év múlva az egészet kamatmentesen fel tudom venni.
    Az alatt az 5 év alatt valami PMÁK-ban kellene tartani a pénzt :)

    5 év után pedig mehet vissza egy újabb NYESZ-be, ha a feltételek adottak lesznek a 10 évvel későbbi megszüntetés / TBSZ esetén....
    Ha nem, akkor önkéntes pénztár kimaxolás lesz 7-10 éven keresztül.... Elvégre ott a 20. évben a 2007.dec 31-ig befizetett tőkét és annak hozamát lehet felvenni kamatmentesen, illetve minden 3. évben, ha olyan a hozam......

Új hozzászólás Aktív témák