Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Mercutio_ #17171 üzenetére

    Jaja, az elején b@sztam el, mert kb. úgy kezeltem a pénzt mintha egy brókernél lenne. A befalapokat úgy adtam/vettem mintha részvények lennének, így nagyon sok volt a kezelési költség meg az EURHUF/USDHUF konverziókkal is buktam.
    Egyébként állítólag 2,2% volt most az infláció, szal ha a bank ad 4,5%-ot akkor még mindig infláció feletti a kamat. :D

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz Mercutio_ #17171 üzenetére

    Az itteni kalkulátorral kiszámogattam. KATT
    SIRALOM!!! :O

    Az összes eddigi HP-n megtakarított pénzemet elosztottam 56-tal (4 év x 12 hónap + 8 hónap), és ezt az összeget beírtam a havi félretevéshez, majd kiválasztottam 4.93 éves időtávot. Végülis így fer, mert a pénzemet nem egyben raktam el, hanem apránként került a számlámra.

    Az éves átlagos hozamnál 3,3%-ot kellett beállítanom ahhoz, hogy a végösszeg annyi legyen, mint amennyi nekem most van. Ez egy vicc. Éves szinten 3,3%-ot sikerült elérnem.

    Ráadásul sztem az előbb rosszul számoltam a tranzakciós költségeket, valójában 2,97% körül van (+devizaváltások).

    Idén CIB Malacperselybe fogom rakni a lóvékat (a havi 50-100e-ket) és később maradok a Hozamplázánál+TBSZ, de kevés tranzakcióval (mint az elmúlt 2 évben), HUF-os alapokkal, kockázatkerülő leszek. Pénzpiaci alapokkal is kapok annyit mint bankbetétben és nem sokkal kevesebbet mint PMÁK-kal (bár most ez is úgyis csökkenni fog), ott van még az ingatlanalap is, szal nem fogok sz@rakodni.

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Új hozzászólás Aktív témák