Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Zola007 #9782 üzenetére

    Ajánlani lehet mindenféle obit hozzá, max nem teljes néreten kell nézni :D
    Az a helyzet, hogy a 18-55-ös kibobi ami a K10D-hez van, a 10 megapixellel is küszködik, nem is kicsit. Sokan írták már le ide a forumra, hogy nem voltak elájulva a kitobitól, olvastam is ezeket a véleményeket, de nekem is sikerült ennek ellenére is többet várni tőle :DDD Ha nem teljes méretben nézem, hanem lekicsinyítve, akkor persze jó, na meg még nem próbáltam, de szvsz akár A/4-es nyomatokhoz is elég a kitobi is. Majd kiderül, ha kipróbálom. Vagy ha már valaki próbálta, akkor megoszthatja velünk :)
    De a K20D-n a 18-55-ös továbbfejlesztett változata dolgozik, ami jobbnak tűnik felbontásban is, mint a régi 18-55-ös, szóval A/4-esekhez és azalatt szvsz megfelelő.

    A 16-45 F/4-es kapható kitben felbontásra, élességre, amennyit láttam belőle baromi jó objektív, maximálisan megéri az árát. Cserébe igencsak szép kromatikus abberációt csinál, szóval annak is megvannak a hátrányai.

    Alig 100 ezer felett viszont ott van a Tamron 17-50 F/2,8 és egy F/2,8-as obiért ez igencsak nem sok pénz. És abszolút jó objektív a tapasztalatok szerint, szóval csak ajánlani lehet. Amint lesz rá pénzem én is benevezek egyre, ez egészen biztos.

    Persze, a képeknek elég a kevesebb megapixel is, a marketingnek viszont nem :(

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Zola007 #9782 üzenetére

    Csalós egy kicsit a dolog, előhíva a képeim mindig szebbek lettek, mint monitoron, vagy kinyomtatva. Szerintem előhíva a K10D képeiből nagyon szép akár talán A/2 képeket is ki lehetne hozni jó obival készítve.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák