Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz Avalon #461 üzenetére

    Épületfotózás elég elsődleges lesz és nem a szórakozás része a dolgoknak. Ahhoz talán jobb lenne a 24 mint a 28, bár nem álltam neki fokokban megnézni a különbséget.
    Meg a 2,8-as és 3,5-ös fényerő különbözete ami effelé hajt. Ezt jó lenne látni mennyit is számíthat. De így ennyi.

    Nincsenek fenntartásaim a dSLR-ekkel kapcsolatban. Kézbe fogtam egy Nikon D70s-t és valami hihetetlenül jó érzés volt, úgy passzolt mintha odateremtették volna. Kézbe fogtam egy Canon 350D-t meg 400D-t is... na ezekről koránt sem tudom ezt elmondani... :( A nikonnál meg az ISO200 kezdő a hendikepp. Nem tudom mennyire zavarna. Na meg azt mondják sokszor téveszt wbalance-ot autóban, de azt úgyis megmondom neki én... De a kitobiját nagyon szokás dícsérni. Csak épp árban pont annyival drágább egy R1-nél amennyivel nem hiszem, hogy tudok többet rászánni, így maradna a D50. Az meg tényleg low-end.
    R1-et meg még nem fogtam, ami alapvetően sokat eldönthet... (Fogott már vki? :D )

    Ami alapvetően zavar, hogy én sem tudom, hogy elég lenn-e a 120mm. Már csak azért sem mert biológus hallgató vagyok és effektíve félhivatalból - nameg kreditgyűjtésnek óraképp - természetfotózás bejöhet, amihez nem árt a tele.
    Csak mint régebben mondtam: a kitobi d70s-nél 105 mm a D50-nél meg 82,5 mm és NAGYON sokáig nem fogok tudni venni másikat, akkor meg már lehet jobb a ráheggesztett 120 mm....

    Elnézést a nagymonológért, tudom nekem kellesz majd döntenem, csak gondoltam dilemmázok már egy sort írásban ha itt vagyok, de leültem :DDD

  • orbano

    félisten

    válasz Avalon #461 üzenetére

    Az a baj, hogy már nagyon magára vette mindenki ezt a vitát, holott valahogy úgy kezdődött az egész, hogy az R1 áráért érdemes elgondolkodni egy tükörrefis gépen is, elvégre az már egy teljesen más világ és elég nagy vízválasztó ez a döntés. Ha valaki megveszi az R1-et és nem milliomos, akkor egy jó ideig kötve lesz a keze az objektív által. Kezdő gépnek szerintem veszélyes választás: akkor már inkább egy olcsóbb ''bridge'', vagy egy dslr a maga gyengébb optikai teljesítményével ebben az árkategóriában. Egy szó mint száz, nem véletlenül dícsérik az R1-et, csak hát nagyon magabiztosnak kell lennie annak, aki ennyi pénzt kiad egy - végeredményben - kompaktért...

    A vér nem válik VAZZE!™

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Avalon #461 üzenetére

    Ezzel a ''dslr jobban megéri'' vel nagyon nemtudok egyetérteni.

    ...akinek pl elég a 24-120 már hogy érné meg jobban. Add össze egy DSLR váz árát egy R1es obi árával. Kijön 400K ból? Nem? Mert R1 180K.
    Akkor hol a fityfiritybe érné meg jobban a dslr? Mivel tud többet? kb mintamennyivel kevesebbet?

    Akinek nemelég a 24-120 és van egy 500K ja fotózásra az persze vegyen dslrt.

    Akinek pedig nincs 500Kja csak 150je és uztb akar az meg vegyen vmi bridgét.


    Egyébként néha érdemes megnézni egyesek mit művelnek egy R1nél sokkal rosszabb IQval rendelkező gépekkel pl egy legolcsoob elöző generációs kompaktal [link] és elgondolkodni ezen azon.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák