Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joshi

    titán

    válasz Zozzer888 #38698 üzenetére

    Gyanítom hogy azért nem kaptál választ mert pont ez az a kategória ahol mindenképpen kompromisszumot kell kötnöd és ezt csak te teheted meg. Igen sajnos végig kell bogarásznod a készülékeket és neked kell végső döntést hozni.

  • Damage

    senior tag

    válasz Zozzer888 #38698 üzenetére

    Ne haragudj, de egy szóval nem mondtam, hogy "jó" gépet szeretnék, mivel a "jó" egy relatív fogalom. Számomra a jó gép a cserélhető objektíves (nem MILC) gépeknél kezdődik, ami ISO 800 mellett is zajmentes képet készít, legalább APS-C szenzoros 6 kép/sec sebességgel, legalább DIGIC 4 processzorral. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy rossz gépet szeretnék, csak arra szeretnélek rávilágítani, hogy ezért az összegért azt a gépet szeretném megvenni, ami legjobban megfelel azoknak az igényeknek, amiket felsoroltam, vagyis jelen esetben egy idős házaspárnak. Nem fogom megvenni a hellókittis gépet a külcsín miatt, sem az xy gyártó gépét a "pislogás elkerülő" vagy a "arc- mosolyfelismerő" funkciója miatt! A belépőszintű kompakt gépek világa olyan szinten fejlődik és megváltozott, hogy nincs az az ember, aki napi szinten képben lenne a dolgokkal, hacsak nem most akar gépet venni, vagy nem kötődik a munkájához (esetleg különös fétise van a kompakt gépek irányába). Nekem sincs se időm, se kedvem követni, hogy melyik cég milyen típussal áll elő, és mi jellemzi őket (ráadásul a kipróbálásukra sincs lehetőségem). 30 ezer környékén (inkább max. 30-ban limitálnám) az általam felsorolt tulajdonságoknak leginkább megfelelő gépet szeretném megvenni. Az általad említett SX 130 45 ezer környékén kapható (az utódja sem olcsóbb). Azt hiszem a követelmények nem voltak túl durvák:
    - minél könnyebb használat (a legjobb, ha nincs manuális, AV, TV programautomatika mód, csak egy egyszerű automata), amiben nincsenek manuálisan beállítható módok. A mai kompaktok tele vannak feleslegesnél feleslegesebb funkciókkal, ami inkább összezavarja a felhasználót, mintsem elősegítené a lehető legjobb kép leképezését (példának kedvéért: minek 20 fókuszpont egy kompakt gépre, miért kell 18-20 megapixel egy kisujj körömnyi érzékelőre, mire jó az ISO 3200, a záridő vagy a rekesz előválasztás funkció?). Inkább legyen relatív jó automata módja és a többi nem számít.
    - érzékelő elmozduláson alapuló, vagy optikai képstabilizátor (nem ISO emeléses)
    - nagy kijelző (hogy jobban lássák az elkészült képet, (a kijelző nem kell, hogy 1 Mp-es legyen)
    - nem árt a HDMI vagy DVI kimenet (gondolom a video miatt inkább a HDMI a jellemző)

    A lényeg még egyszer összefoglalva: 30 ezerért egy minél könnyebben használható gép, nagy kijelzővel, IS-sel, jó automata üzemmóddal. (természetesen hajlandó vagyok a kompromisszumokra, mivel 30 ezer Ft-ról van szó, az 5D Mark III, 1D mark IV-ben is tudok hibát keresni, de nem 2 millióért keresek gépet).

    Megköszöntem az előző válaszodat is, de 30 ezer a keret (szükség esetén max. 35).
    Üdv!

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák