Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csakb

    őstag

    válasz Veron #22463 üzenetére

    A Fuji S1800 és S2500HD között az egyetlen különbség, hogy a 2500-ason van HDMI kimenet is. Amúgy ugyanaz a két gép.
    Ja, és van egy nagyon bizarr tulajdonságuk még ezeknek a Fujiknak. Az optikájukban nincs valódi blende, hanem a "rekeszelést" egy fényútba befordítható ND szűrővel oldották meg, ami csak a fénymennyiséget tudja szabályozni, de a mélységélességet nem, és a leképezési hibák sem javulnak.

    Pana TZ8: Ennek még nagyobb a pixelsűrűsége, de nekem jobban tetszenek a képei, mint a Fujié. Manuális fókuszálást ez a gép sem tud.

    Canon SX120 kontra SX130: a 120-asnak valóban kisebb a pixelsűrűsége, de nem annyival, hogy jelentősen jobb legyen a képe. Körülbelül ugyanolyan jó képek esnek ki mindkét gépből. A 120-ast csak azért nem ajánlanám, mert nagylátóban csak 35 mm ekv.-t tud, míg az SX130 28 mm-t. Ez jelentős különbség az SX130 javára.
    A tesztfotók alapján nekem úgy tűnik, hogy az SX120 nagyon tud CA-zni. A 130-ban ennek a szoftveres korrekcióját szerintem jobban megoldották.

    Nézegesd végig ezeket a tesztképeket. Az eredeti méretűeket is le tudod tölteni:

    Fuji S2500HD
    Pana TZ8
    Canon SX130
    Canon SX120

Új hozzászólás Aktív témák