Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzikraHuszár

    csendes tag

    Sziasztok!
    Elég ritkán cserélek készüléket, így nem követem nyomon a piacot.
    Jelenleg egy 4 éves LG Spirit (h440n) van a birtokomban, ami nem meglepő, ma már eléggé korlátozottan használható. Ezt szeretném lecserélni.

    -Újonnan venném, nem szolgáltatótól.
    -Hosszú távra tervezek, tehát megbízható eszköz kell, ami előre láthatóan elég erős és friss rendszerű úgy mondjuk úgy 3-5 évre.
    -Ébresztő funkció. Ne talán ébresszen, talán nem. Jelenleg a Sleep as Android alkalmazást használom a tudása miatt, de nem ártana, ha nem felejtene el ébreszteni az adott készüléken, tableten jártam úgy, hogy kikapcsolt kijelzőnél csak azután ébresztett (volna), hogy a kijelzőt bekapcsoltam újra.
    -Navigációra, böngészésre, zenehallgatásra (vezetékes fejhallgatóval, jack csatlakozó így előny), telefonálásra lesz használva.
    -NFC megléte előny, de nem feltétel (amire kell az NFC, azt meg tudom oldani máshogy).
    -A B20 kommunikációt tudnia kell.
    -Kinézet majdhogy nem nem számít, hiszen tokba vele, nem bánhatok velük hímes tojásként.
    -Nem nyomogatom egész nap, legtöbbször csak hívást bonyolítok le, illetve reggel ébreszt, YouTube-on nézek rajta videókat, de akkor már töltőn van.
    -80 ezernél több magyar fizetőeszköz egységet sem akarok kiadni.
    Kameráról: főleg dokumentumok és eszközökön található feliratok, QR kódok lényegesek számomra, szóval a fix fókusz úgy érzem kizáró ok lehet. Persze a jó kamera előny, de a "selfie kamera" egyáltalán nem számít.
    -Az se baj, ha már van módszer a rootolásra, bár ma már kevesebb időm van mókolgatni, inkább használnám :).

    Az alábbi készülékeket találtam eddig ebben az árkategóriában (van, ami az akciós ára miatt került ide):
    -Honor 8X (4/64 GB)
    -Huawei P20 Lite
    -Huawei P Smart 2019
    -Xiaomi Mi 8 Lite
    -Xiaomi Mi A2
    -Xiaomi Redmi Note 6 Pro
    -Honor 10 Lite (3/64 GB)
    -Asus ZenFone Max Pro (ZB602KL)

    A sok teszt és összehasonlítás olvasgatása közben sikeresen belezavarodtam a dolgokba, többször elbizonytalanodtam, talán a Honor 8X-et venném meg most a tudása alapján, főleg, hogy az Android Pie elkezdett rájuk szállingózni elvileg. Samsunggal rossz tapasztalataim vannak.

    Előre is köszönöm a véleményeket, tanácsokat!

    [ Szerkesztve ]

  • SzikraHuszár

    csendes tag

    válasz Drughi #139191 üzenetére

    Nem, az LG-mel vígan mosolyogtam, mikor a többieknek egyszer csak behalt a Samsung telefonja, hogy hát igen, megbízhatóbb gyártótól kellett volna vásárolni. Volt Samsungom is még a Symbian-os időkből, meg az előtt, nagyot nem szívtam velük (ha a szalagkábel szakadást nem tekintjük annak). Közben a Samsung akkuproblémái is bejárták a világot, bár tudom, hogy eléggé fel lett fújva az a pár eset. Viszonylag új modeleket is vettem a kezemben, nem győzött meg.
    Az A40 meg 90 ezer körül van, ahonnan be tudom szerezni, igazából a kinézett helyeken (edigital, firstphone, amiket ismerek és rendeltem már) nem volt nagyon Samsung 80 ezer alatt, azért nem kerültek be.
    Minden esetre felteszem akkor a listára, mert találtam eMag-on 77 -ért, bár azok kicsit gyanúsak nekem, de gondom onnan sem volt még vásárlással.

  • SzikraHuszár

    csendes tag

    válasz Drughi #139196 üzenetére

    Igazából ha 70-80 között van, az ára mondhatni nem érdekel, a tudása számít.
    Az eddigiek alapján már a Honor x8 és az A40 között próbálok dönteni, csak ugye az A40-ről sok véleményt eddig nem olvastam, de bug-okat (pl dual sim esetén, most az nem érint engem, de esélyes, hogy még érinthet) és pár hiányosságot igen.
    Mivel nem kell tepsi, így az A40 méretben nekem jó lenne. A kamera képeivel is meg vagyok elégedve.
    Meg nem tudom, OTG képes-e. Persze valószínűleg ritkán használnám, csak egyik helyen azt látom, hogy igen, máshol meg nem.

Új hozzászólás Aktív témák