Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benőke

    őstag

    Sziasztok!

    Közeljövőben keresnék az asszonynak egy telefont. Jelenlegi 5 éves és néha rakoncátlankodik. Az új hasonló időtávra lenne. Persze a piac szerint évente kéne telefont cserélgetni, de inkább nem szeretnék anyagi okokból sem. :)

    Hangminőség! Kihangosító jól használható legyen! Neki fontos lenne.

    Méretben ne szálljunk el, már a 4" is nagy neki. Szóval ilyen max 120mmx60mm határok körül kellene maradni. Ha jelentősen kisebb az nem baj sőt, csak jó lenne!

    Üzemidőben alap a 2 nap. (Tudom hogy mai világban ez nem feltétlenül megy, és van amelyik az egy napot is nehezen éli túl, de olyan nem véletlenül nem kell. Engem is borzasztóan zavar ha folyton töltőre kell lógatni a telefont őt még inkább zavarja. Persze töltő a táskába megoldás, de ez csak tüneti kezelés.) Éppen ezért a beépített akkus telefonokat el is vetném, mert nem lehet még véletlenül sem nagyobbra cserélni.

    OS? Oldalról Android felé hajlanék. Ettől függetlenül szóba jöhet bármi. Nem okos telefonok e-mail kezelésétől pedig nem vagyok elájulva. Szóval ezek emiatt kiesnének.

    Kényes kérdés az ár. Ne szálljunk el :)
    Über max 100k de jobb lenne alatta. Olyan 60-70k környékén jó lenne megállapodni, de ha van valami jó akkor lehet kicsit több.

    Új és független telefonban gondolkodok. (Használati időtáv miatt és szolgáltatótól sem szeretnék függeni)

    Egyébként nem játékra kellene. Szóval Telefonálás, SMS, e-Mail, néha net lenne az esetek 98% -ban.

    Néztem párat de hátha van még olyan amit nem néztem vagy amire nem gondoltam.

    THX.

  • Benőke

    őstag

    Sziasztok.
    Döglődik a Samu S4 -em helyette kéne valami.
    Illetve az asszonynak is lassan cserés az LG g2 -je szóval hasonló a szitu. :)

    - Árkategória.
    Nem szeretnék drága telefont de olyan 80-100k környéke, kis plusz bele fér ha megéri.
    - Használt vagy új?
    Újban gondolkodom elsősorban.
    - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
    Független mindenképpen.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
    Inkább hosszabb távra gondolkodom 2év+, Azt hiszem az akku és a méret lesz a sarkalatos pont
    - Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
    Hétköznapi dolgok, játék nem igazán. Telefon, e-mail, üzenet küldők, naptár, néha fénykép (Asszony sokat kattogtat), böngészés, youtube, zene, rádió, fb ilyesmi.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    Android
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
    Kemény kérdés. 5" környéke még elfogadható méret, de azt hiszem 5,5" már nagyon a plafon. Asszonynak kisebb lenne a jobb, meg a hosszú üzemidő, szóval neki 5,5" már sok neki, max 5,2" (Így is nagynak tartja az Lg g2 -t). Kisebb lenne a jobb de ugye 5" ma már alap sajna, alatta nincs választék.

    Szétnéztem a piacon de tanácstalan vagyok!
    Cserélhető aksi párti vagyok pl Moto G5 néztem de a 2GB és 16GB kevésnek tűnik, ez jelenleg is megvan és hát na... 3/32 meg alig beszerezhető., láttam pár telefont aminél meginogtam a cserélhető aksi miatt pl Huawei P10 Lite.
    Bár ha már nem cserélhető jó lenne valamivel nagyobb aksi. Lenovo P2 -t néztem még bár már jó nagy, bár nekem még épp elfogadható.
    Nézegettem még az LG G5 ill G5 SE -t is.

    Kicsit elvesztem a Kínából jövő telefonok dömpingjében. Huawei, Honor, Lenovo, Xiaomi,

    Samsungot viszont nem szeretnék...

    Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák