Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bandit21

    addikt

    Üdv,

    Nokia e52-ről váltanék androidos telefonra. 40-55 e Ft- körüli összegben gondolkodom, új telefonban. Lassan 1 éve nézelődöm, gondoltam Xperia Mini/ pro-ra, de túl kicsi a 3'' ezért LWW is szóba jött de azt meg nem lehetett már kapni. Elsőre 205-ös adreno volt a min. elképzelés valami olyan soc részeként ami 3000 körül teljesít antutu-ban. (Mondom ezt úgy, h ez lesz az első droidos telefonom, és antutut is csak youtube-on láttam, de mivel 1 éve minden tesztet elolvastam itt a mobilarenán, kb-ra belőttem mi kell) Max 4'' tehát az elképzelés, és jobb lenne 800*480-as felbontás. Utóbb 2 magos soc-al ellátott telefonra nőtt az igényem, a ram elég 512 mb főleg a keret miatt is.
    Mivel speciális előfizetésem van, nem én vok az alanya, csak fizetem, (vodánál amúgy) egy ideig úgy volt, 2 sim kell majd, egy telefonálós és egy mobilnetes, de mint utóbb kiderült el lehetett intézni a kettőt egyben, de ezért egy időben 2 sim-es telefonokat is néztem, liquid gallant pl. Sokáig tetszett egyébként a g300 is a 200-as gpu ellenére.

    Nemrég kijött az alcatel 992, amit abszolút jónak érzek, ez lenne az első 2 magos telefon 50 k alatt, vagy körül amit pl az edigitalban megkapok 2 év garival "vidéken" (Szeged). Amit írt a teszt és a fórumon írnak azzal együtt tudnék élni (pocsék fotó). Ráadásul 1 sim-el az 1500-as aksi 2 napot simán bírna, amit egyes 1 sim-es telefonok nem biztos, hogy tudnak.

    Mire használnám?

    Napi 5 sms, 5 nem hosszú telefon, 2x10 perc mobilnet, este fél óra wifi. Alkalomszerűen (heti 1) zene v film, és játék ill. gps.

    Ami bezavar, az az alcatel brand, mert nekem ennek a márkának az újkori virágzása kimaradt, nekem erről a névről a 10-15 évvel ezelőtti kis vackok jutnak eszembe. Ettől még elhiszem, h jó és meg is fogom szeretni ha ez lesz.

    Neten (gsmline) viszont az elmúlt napokban láttam akciós sony-kat, 50-55 körül. Az U a mem bővítés hiánya miatt nem jó, a P-t szeretném de drága, marad a Sola. (esetleg go, de akkor már sola a 3,7'' miatt) Pontszámokban elmarad, v kb egyezik a 992-vel, a képernyője kicsit kisebb csak, ram ugyanannyi, de az "minőségi". Összeszerelés, anyaghasználat, ilyesmi, esetleges háttértámogatás szoftverek stb. miatt.

    Na most, menjek be holnapután és vegyek meg egy 992-es telefont az e-digitalban, (ha ahogy ígérik a honlapon lesz holnaptól) vagy ismerőssel hozassak pestről vmi gsm boltból akciós sony-t?

    A szervíz az egyedüli ami miatt gondolkodom, jártam már meg telefonnal, jó fél éves veszekedés és tékozló homáros cikkírás végén értem csak oda, ahol az első, rossz telefonnal üzletbe visszasétálás után kellett volna. Biztosabbnak érzem, ha bármi baj van vele, akkor csak vissza kell vigyem itt a boltba, nem pedig küldözgetni fel pestre, telefonálgatni, stb.

    Miért nem veszek vodánál telefont? Mert a miro került 50-be (van előfiz. a családban, másik, klassziknak számít, ennyi pénzért g300-at tudnél még venni, v most nagyon akciósan vmi 26-ért árulnak xperia mini pro-t, ami egy éve minden álmom lett volna, de nőtt a keret, és az igények is és a tech. is fejlődött, vmint a 3'' tényleg kicsi.)

    Mi legyen?

    Az ace 2-t kihagytam, az is 55 körül van pesten akciósan. 756 Mb ram miatt jönne szóba a 800 mhz-en futó soc ellenére.

    [ Szerkesztve ]

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    válasz adam320 #8302 üzenetére

    Köszi, mondhatsz más készüléket is, csak passzoljon az elképzelésbe, 4''-nél nem nagyobb, max 55, meg a korábban leírtak.
    (anno egy c702-vel szívtam fél évig amúgy, hangerő fel, ok, és 5-ös gombra nem reagált, cirmába fel, onnan vissza azzal, hogy semmi baja, telenornál zacskóból kiveszik nekem, mondom kapcsolják be "Önök", meg is van, akkor pin, és ok, és itt volt a baj, mert a pin-emben volt 5-ös, és az már nem ment, de az "ok" sem más sim-el aminek a pinjében nem volt 5-ös. És ez lement kb 5-6x, tehát a sonyE elvileg 3 éve azt hittem egy életre elásta magát nálam, de most csábít az ára, de ha még mindig ez a szervízbajuk van akkor inkább sohatöbbet...)

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    válasz adam320 #8304 üzenetére

    S advance-t 67 alatt még neten se találtam, drága.

    Akkor 992 helyben, vagy ace 2 pestről? Samsung megbízható?

    Használtat nem szívesen vennék, néztem s-t, de azok ált. min 2 évesek, a telefon nekem "intim" dolog, mint a ruha, velem van egész nap, zsebben ágyban kézben, legyen új. Még ha 1-2 hónapos, akkor ok, alig használt, de nem hiszem h lenne ilyen samsung gal. s...

    [ Szerkesztve ]

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    válasz adam320 #8308 üzenetére

    55-től láttam sga2-t. Köszi!

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    válasz w333 #8310 üzenetére

    55 a keret felső vége, de az is csak az ace 2 miatt, a 992 okán 50 alatt gondolkodnék inkább a grand x nagyon tetszik, de akkor már xperia p meg +10 egyéb telefon is szóba jönne ha 75-ért akarnék telefont venni.

    Azt amúgy nem tudja valaki, h a tesztekben a
    Smartbench 2012 Prod.
    Smartbench 2012 Games
    pontok miért szórnak annyira?

    Pl a miro games-re kap 2200-at, a Sony Xperia Z meg 2400-at... ok értem a felbontás miatt 3x annyi pixel, de akkor is :F gal s3 mini 1900 pont? nem tom milyen ez a teszt, de ebből pl próbáltam nem kiindulni a tel. választáskor.

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    Üdv 4,7 nél nem nagyobb mtk6732es telefont szeretnék venni, nem tudja valaki hogy az Acer liquid z410 mikor jelenik meg? A Doogee f1 turbo mini tél néztem még, de az nem jelent meg se a ping se a mobilx kínálatában. Van más ilyen még ami elkerülte a figyelmem? A dupla sim nem kell de ezek mind ilyenek, ill. a qhd még az egyedüli kivansagom.

    Érdekelne még a 6732 és a Snapdragon 410 közti valós kulonbseg is, előbbi rendre negyedevel több pontokat mutat a tesztekben amiket találtam nem tudom ez valós különbség-e?

    [ Szerkesztve ]

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    Üdv, tanácsot szeretnék kérni. Eddig mindig racionális döntés alapján választottam telefont, általában soc-ot választottam, és megnéztem miben van. Így volt Alcatel 992 D-m, mert az volt az első 2 magos telefon 50 E Ft alatt még kb. 5 éve, aztán jött a Sony E4G, amit az MTK 6732 miatt választottam. Ezek alap telefonok, elég béna fényképezőkkel, de én max netezek, és telefonálok, ennyi.

    A sony elveszett (a kocsi tetejéről leesett, aztán a készülékkereső olyan helyen látta, ahol nem jártam, de nem vették fel, ha hívtam, ezért zároltam-töröltem, viszlát) és most kell egy új telefon.

    A méret számít egyedül talán, nem szeretem a nagy tepsiket, a telefon szinte mindig a zsebemben van elöl, ezért volt jó az e4g még, az 4,7-es mérettel.

    Immár nyilván 8 magos telefon szeretnék, max 60 E Ft-ért, nem kisboltból. Két kiszemeltem van, a nem 17-es P9 lite, és a Moto G5, 5 inch, 13 körüli kamera, és full hd. Játszik még a Meizu MX4 is, bár az csak hd, viszont kicsi. Néztem az Xperia XA-t is, de túl hosszú.

    A cikkek alapján a moto nem szép, nincs is olyan jól összeszerelve, a P9 lite-nak pedig a fényképezőjéről írtak rosszat, (ha majdnem olyan jó, mint a régi p8 lite, az nekem már bőven jó). Melyik most a jó választás, 59-ért kb. mindet meg lehet venni. (az x4 olcsóbb, de nem full hd)
    Köszönöm!

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    válasz Ájvé #117271 üzenetére

    Köszönöm,
    41-ért tényleg kompromisszumot lehet kötni, és talán a sima hd sem baj, ha kisebb a képernyő. Egyedül a soc tolna talán a p9 felé, igaz ott a nagyobb felbontás megeszi az előnyt gondolom. Ráadásul a redmi 3 GB-os. A moto érdekelt volna még igazán, azzal van-e bárkinek tapasztalata a p9 vagy a redmi vonatkozásában.

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    válasz Ájvé #117276 üzenetére

    Köszönöm,
    Lehet valamit félrenéztem, de a G5 nem uaúgy 5"-es, mint az X4? Eddig azt hittem, a P9 a legnagyobb közülük az 5,2"-es átmérővel.
    Közben találtam 2017-es P8 lite-ot 60 körül, ezen gondolkodom még, bár ez szintén nagyobb az elképzelésnél, de a fullhd és a 655-ös soc elgondolkodtató, ráadásul itt is 3 gb a ram, mint a 4x-ben. :F

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

  • Bandit21

    addikt

    válasz Ájvé #117303 üzenetére

    Köszönöm, igen, néztem közben, hogy hiába 5"-ös a G5, de akkora mint az 5.2-es P8-9 lite-ok. Mivel 1 sim-et használok, micro SD nem küszöbölheti ki a P8 2017 kis tárhely problémáját? Vagy arra nem tudok telepíteni?

    regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

Új hozzászólás Aktív témák