Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arrow76

    csendes tag

    Tiszteletem!

    - Árkategória. 50,000,- alatt. Max. 60, ha tényleg nagyon jó.
    - Használt vagy új? Lásd. eggyel lejjebb.
    - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszabb távra, vagyis amíg tönkre nem megy. (Remélem évek.)
    - Mire használnád? Alább részletezem...
    - Ragaszkodsz valamelyik operációs rendszerhez? Inkább Android, mint iOS - de nyitott vagyok.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Minél kisebb, annál jobb.

    Alap dolgokra használnám a telóm. Ébresztés, telefon, SMS, fotó, videó, esetleg pár app, ami bármin elfut!
    Semmi komoly játék, max. valami mahjong, Jewels Temple Quest, meg hasonló logikai játékok.
    Ami fontos az 'alap' megbízhatóságon, és többnapos üzemidőn túl, az a multimédia:
    Jó fotókat, videókat csináljon. A felvételeknek legyen természetes (nem szűrt, tompa, susogós, csőszerű, csipogós, stb.) hangja. Tudjak vele telefonálni, akár egy igen zajos, fémforgácsoló üzemben is.

    A moto G5-öt nézegetem, főleg a kivehető akksija miatt, de a videós hangja kicsit zavar. 34,999-ért, viszont elég masszív, igénytelen darab. (Félreértés ne essék, nem akarom hajigálni, de nem is bánnék vele hímes tojásként! A használati tárgyak értünk vannak, nem mi értük.) , Amúgy a teszt konklúziója is az, hogy nincs komoly hibája
    A másik kedvencem a Galaxy A3 2017, amiben viszont nincs semmilyen stabilizálás sem, így a videója nagyon 'rázós'. Gondolom galaxykhoz híven törékeny, kényes a burkolata is - ezt biztosan jobban félteném. Viszont lehet stabilabb, jobb a terméktámogatása mint a moto-nak - hogy időtállóbb is, azt már nem hinném.

    Van esetleg valami más tippetek? Ha az A3-ban lenne, legalább szoftveres stabilizálás, vagy a moto-nak, kevésbbé lenne szűrt a hangja...

    Előre is Köszi! :R

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

  • arrow76

    csendes tag

    válasz endruboy1 #130457 üzenetére

    A hsz-ból sejtettem, hogy nekem szól, de csak elolvastam a többit is! Bár kicsit csodálkoztam, mert fentebb te is ajánlottad a G5-öt!

    Köszi a tippet! :R
    A Redmi 5-nél konkrétan azt írják: "A sztereó hang ráadásul újfent túl lett szűrve, így a környezet effektusaiból gyakran nem sok marad meg, míg a szél gond nélkül megrecsegteti a mikrofonokat." Valamint nincs benne stabilizálás, sem Camera2 API támogatás.
    Néztem a Xiaomikat, sokan ajánlják... 4X-et majdnem vettem is. Sajna best-buy mivoltuk ellenére, pont kamerában véreznek el, ami nekem a legfontosabb! :W Pedig elég nagy náluk a választék. Megnyílt a Mi store is. Aztán ugye itt van az új Pocophone F1, ami bár száz körül van árban, de igencsak fejlett is, és a videó szerint könnyen szerelhető... Olcsóbbakban is benne van minden szenzor, ujjlenyomat érzékelő, NFC, akár a ritka infra is. Csak a képfeldolgozás / hangrögzítés nem megy - pedig nem nehéz. :N Nem csak a Xiaomi hibás. A Sony sem tudja kihasználni a kameramoduljait, a Huawei-nél is olvastam problémákat, stb.

    A hangrögzítés nem atomfizika! Csak fel kell venni a valóságot - nem kell azon semmit szűrni. A képeknél is jobb, ha zajos marad - mintha el van mosva, és visszaélesítve, mint egy kontrasztos olajfestmény! :DDD
    A Nokia tudta ezt (Lumia 830 / 930 / és a csúcs 1020). Nagyobb érzékelő, jó optika, hardveres stabilizálás... öt éve! Kár, hogy nem folytatták, akkor nem kellene gondolkodnom! :O A HTC U11 van kábé azon a szinten most, meg pár csúcsmobil, de azokat nem engedhetem meg magamnak. :(((

    [ Szerkesztve ]

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

  • arrow76

    csendes tag

    válasz Skillet #130458 üzenetére

    moto G5 a legelérhetőbb, leghivatalosabb helyen 34,999,- (euronics). De sok helyen van még 40 ezer alatt. Az tényleg baráti ár egy ilyen jó cuccér! :R
    Csak ne lenne ennyire se szűrve a hang videózáskor! :(((

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

  • arrow76

    csendes tag

    válasz Sungoo #130470 üzenetére

    930 most is kapható, újonnan, nem ökör áron:[link]
    1020-ast meg használtan, de szinte új állapotban láttam valahol.
    Csak ugye, terméktámogatás meg sehol. Ezért írtam, hogy nem folytatták! :(((

    [ Szerkesztve ]

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

  • arrow76

    csendes tag

    válasz endruboy1 #130471 üzenetére

    Tudom! :R Csak példáloztam vele.
    S7-est majdnem vettem a mediamarkt-ba 99,990-ért, de rájöttem, hogy tizedét se használnám ki, a tudásának. Valamint rettentően félteném, hogy összetöröm a csini kis üveg testét! :DDD Továbbá azt olvastam, hogy 2-3 év alatt tönkremegy az akksija, és a ragasztás miatt nehéz cserélni (na erre volt példa a pocophone, amit szét lehet csavarozgatni), és így a gyári állapotot sem lehet visszaállítani (illesztések, IP védettség). Így százezer, nekem sok. Ezért keresek, valami kevésbé kényes mobilt, kisebb kompromisszumokkal.

    Méretileg meg, minél kisebb telót szeretnék! Könnyebb elrakni, -kezelni, a kisebb felület merevebb, kevésbbé hajlik, -törik... Sajnos ilyet már csak butafonban gyártanak, vagy esetleg olyan 'okostelót' aminek a képességei (főleg kamerában) jelzésértékűek - értsd, szinte használhatatlanok! :W

    A számítógép füsttel működik. Ha kijön a füst, nem megy tovább...

Új hozzászólás Aktív témák