Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    Hali!
    Alap Nokiát akarok venni, 700-at, Lumia 610 vagy 710-et, nagyjából egy dolog kérdéses számomra, hátha tudjátok a választ. Használtam egy ideig Nokia 500-at, ami gyári hibás volt (cégnél kettőből kettő), egy nap alatt lemerült mindig, utána lefagyott, szétkapcsolt, stb. viszont a navigálás tökéletesen ment rajta, gyorsan, online kapcsolat nélkül. Ehhez képest a Nokia 700-nál online kapcsolat nélkül egyszerűen nem navigál, csak áll bambán és keresi a gps jelet, ezen sehogy nem tudtam segíteni és rettentően bosszantott. Most vennék inkább 610 vagy 710-et, kérdés, hogy ezek is ilyenek-e, de mivel nem tudom, mitől volt ez az eltérés, ezért ez sem világos. Előre is köszi, ha tudtok segíteni.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Hali guruk!

    Furcsa kérdésem lesz, de remélem tudtok segíteni. Alapvetően a mobilt telefonálásra és smsre használom, csak alkalmi (= max pár oldal hetente) netezésre és főleg eltévedéskor előkapható és akár internet nélküli (!) navigálásra kellene kétkártyás készülék. A Nokiát preferálom, de sajna nem állnak jól mostanában, a Nokia 310-et néztem. Egykártyásból használtam Nokia 500-at is, borzasztó volt, szoftverhibás-lefagyós frissítés után is, a Nokia 700 már elment, de a navinál idegesített, hogy mindig netre akart menni, használni is rossz volt, folyton töltött...

    No szóval ha van kétkártyás készülék javaslatotok, megköszönöm, Nokián kívüli márkát is javasoljatok nyugodtan. Ideális ár 30-50k körül gyári garanciával, de persze valami jóval el lehet csábítani magasabb árfekvésbe is. :)

    (Mellékes, nem hardver dolog, csak minimálisan akarok netet használni, ennek ellenére jól gondolom, hogy havi 100 MB-os mobilnet csomag alatt nem úszom meg?)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Švejk #20357 üzenetére

    Köszi. :) Hú ez az Alcatel tetszik, van belőle piros (nő vagyok, evvan...) és tényleg nagyon szép! :C Asszem lemaradtam még ebből a márkából annál a kicsi rusnya minikijelzős készüléknél vagy tizenéve... :DDD
    A Prestigioból is van jó árban, csinos is, a Gsmartot viszont nem találtam egyik webáruházban sem, amit néztem. Mindenesetre az Asha 310 jócskán csúszik lefelé a listámon, még átböngészem a teszteket alaposabban.

    Szerencsére nem arról van szó, hogy nem tudok többet költeni rá, egyszerűen sajnálom olyan dolgokra kidobni a pénzt, amit nem használok, és valójában egy okostelefon legtöbb funkciója ilyen. Nem okosból viszont elég fapadosakat találtam már csak...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Švejk #20357 üzenetére

    Ehh, időlimit pont lejárt...
    Ami viszont számít, ezekben ugyanúgy van navigáció, esetleg net nélküli, mint a Nokiákban? Bocs, ha hülye kérdés, de nem gyakran váltok telefont... Valahonnan az rémlik, hogy régebben legalábbis ez előnye volt ennek a márkának. :U Sajnos hajlamos vagyok eltévedni, szóval az offline navigáció kell.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Švejk #20372 üzenetére

    Ahh, vágom, kösz. Közben elkezdtem rákeresni az Alcatel fórumában a navi kérdésre, és kezdem látni a helyzetet. Tehát ezek szerint el kell döntenem, hogy offline navit akarok, mert akkor csak Nokia, ami kb. minden másban rosszabb/drágább, vagy más, ami szép és jó, de csak netes navi van. Nehéz dilemma... Főleg, hogy az Alcatelből van piros! :P

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni új telefonom kiválasztásában. A jelenlegi Nokia Asha 308 finoman szólva sem volt jó választás, szerintem a maga idejében is a világ legbutább okostelefonja lehetett, egyetlen pozitívuma, hogy elég ritkán kell tölteni, de kb. ennyi.

    Paraméterek:
    - dual sim
    - ne legyen nagy tepsi, kis női kézbe való méretű :)
    - lehetőségekhez képest jó aksi üzemidő
    - kártyafüggetlenül, gyári garanciával (!) max. 70.000 Ft újonnan
    - konzervatív felhasználó vagyok, telefonálás, sms, némi fotózás, de netezés is csak alkalmanként, vagyis nem kell, hogy hipergyors és erős legyen
    - viszont megbízható, stabil cucc legyen, szeretem, ha tartós és nem kell mindig foglalkozni a lelkével
    - márka alapvetően nem számít, eddig Nokiáim voltak, de a mostani élmény után a legkevésbé sem ragaszkodom hozzájuk, a Samsungok szimpatikusak még
    - legyen normális garanciális háttere a márkának, ha mégis gond lenne

    Előre is köszi.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz Ájvé #86073 üzenetére

    Köszi, de fázok azért a nem gyári garanciától. Most megvan a hazai szervizpartner, de mi lesz később? A Redmi-ről már hallottam jókat egyébként. Magyar üzletből, gyári garanciával is belefér a keretembe egyébként, úgy 65k körül láttam. Nem akarom bármilyen helyről venni azért.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz DS39 #86076 üzenetére

    DS 39, Ájvé, köszönöm az ötleteket! :R A Xiaominak ahogy utánaolvastam, az elsőre ijesztően kínai névhez képest egyre jobban tetszik, meg fogom tapogatni a telót hamarosan. Sőt kiderült, hogy egy sokáig mobilszolgáltatónál dolgozott barátnőm is ilyet használ nagy elégedettséggel, márpedig ő első kézből tudta legalábbis azt, hogy melyik nem jó. A Samsung pedig az ismert név miatt tetszik, meg a mérete jobb (a Xiaomi sem egy kis darab), még ezek között ingadozom. Még egyszer köszi. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák