Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Sziasztok!
    Amint sikerül eladnom a jelenlegi telefonomat (Lumia 800), szükségem lenne egy újra.
    Viszont többet nem kísérleteznék a WindowsPhone világával, mert hiába jó, nekem nem jött be. Csakis Androidos telefon jöhet szóba.

    A helyzet az, hogy sajnos mindig rosszul választok telefont, amin aztán egy kisebb vagyont bukok, ha le akarom cserélni.
    Ezért szeretném kikérni a véleményeteket, hogy milyen típusú telefont érdemes most megvenni, akár használtan is, ami kb 2 évig teljes nyugodtsággal megállja a helyét.

    És a lényeg, hogy mire használnám:
    -Internet (sok)
    -E-mailek kezelése (esetleg tudjon csatolni filet is hozzájuk)
    -Valamilyen felhős tárhelyes alkalmazás (de ez nem olyan fontos)
    -Ha van épkézláb GPS-e akkor az nagyszerű lenne
    -Játszani nem szoktam
    A lényeg a megbízhatóság lenne, és a korrekt szervizes háttér. Nem szeretném, ha állandóan fagyogatna, nagyon belassulna, illetve hogy 1 év múlva már ne fejlesszenek rá új alkalmazásokat.

    Olyan 50 ezer forint környékén húznám meg a határt, csak telenoros, vagy független telefon jöhet szóba, használt, és új egyaránt. Ha ez számít, flottás vagyok, annak kicsit más az árlistája.

    Eddig amiket használtan nézegettem:
    -Samsung Galaxy SII, S Advance
    Újonnan előfizura pedig:
    -LG Optimus L7II, Samsung Galaxy S Advance, Sony Xperia P, GO - 40k
    -HTC Desire X 47k
    -Sony Xperia S - 50k
    -Sony Xperia L - 55k

    [ Szerkesztve ]

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Sziasztok ismét!

    erre a kérdésemre mondtátok, hogy a Samsung Galaxy SII lenne a legjobb választás. Ma volt is egy a kezemben, nagyon tetszett.
    Viszont. Nézegettem itt a használtakat, és alig van köztük 1-2 garanciális független darab, azok meg szerintem túlságosan drágák (60 fölött).

    Csak ez az egyetlen opció van így 50 ezer forint körül? Illetve megér ez a telefon 60ezret? Gondolom garancia nélkülit nem ajánlott megvenni így, hogy azok kb 1-2 éves telefonok.

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    válasz w333 #33314 üzenetére

    Köszi a gyors választ!

    A Sonyról eddig csak rosszat hallottam, azért nem gondolkodtam még rajta. Sokan szidják a frissítéseit (már amiket megkapott). Neked más a véleményed róla ezek szerint?

    LG-vel még nem volt tapasztalatom, viszont ahogy nézem, a 4X sem mai darab.

    Ez az SII lenne az álomkategóriás, csak sajnos nagyon drágán árulják őket. :(

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    válasz w333 #33314 üzenetére

    Hát igen, 60ért új 4X-et tudok venni az előfizumra, viszont az LG-nek milyen a supportja itthon? GOndolom annyira nem kényelmes, mint a Samsungnak. Plusz párszor írták, hogy hiába a 4 mag, rosszul van optimalizálva. Hozzátenném, hogy én egyáltalán nem értek ehhez a részéhez, csak gondoltam megkérdezem.

    De akkor SII-t max 50ezerig érdemes venni? Huh akkor az lesz egy kör, mire találok valakit aki hajlandó alkudozni.

    Most elolvastam az Xperia P tesztjét, meg olvasgattam a fórumját is, hát nem tudom, jól néz ki, picit kicsi a kijelzője mondjuk, meg ahogy néztem, az S Advance sokkal jobb eredményeket ért el a teszteken.

    Más ötlet esetleg? Mert tényleg bő 2 évre venném a készüléket, nem szeretnék befürödni, mint eddig :F

    @mikersz1:
    Megbízhatóságilag is jobb az LG mint az SII?

    [ Szerkesztve ]

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Uraim!

    Köszönöm az eddigi infókat. Rengeteget olvastam vissza itt is, és a saját topicokban is a telefonok után, lassan összeáll a kép.

    Jelenleg ezek a versenyzők:
    -Samsung Galaxy S2 használtan, függetlenül, gari nélkül/1-2 hónap garival 50ért.
    -Samsung Galaxy S Advance újonnan, előfizus hosszabbításra 40ért. (Erről az ismerősök csupa jót mondtak)
    -Sony Xperia P újonnan, előfizus hosszabbításra 40ért.
    -Sony Xperia GO újonnan, előfizus hosszabbításra 40ért. (Tudom, ez sokkal gyengébb, de valamiért tetszett élőben)
    -Sony Xperia S újonnan, előfizus hosszabbításra 50ért.
    -LG Optimus L7 II újonnan, előfizus hosszabbításra 40ért.

    És akkor továbbra is az igények:
    -Stabil rendszer
    -Minimum 2 évig tudjam gond nélkül használni
    -Lehetőleg 4.1.2-es rendszer, vagy újabb
    -Ne olyan típus legyen, ami hajlamos a hibásodásra, ne kelljen vele havonta szervízbe rohangálni.
    -Nem játszom rajta, de vannak appok amiket kinéztem magamnak, azok ha lehet ne akadjanak rajta (Netes rádió, Ebook-reader szerűség, viber, stb.)

    Néztem a sokak által ajánlott LG 4X HD-t is, hiába ajánlják az előfizumhoz 60ért, nagyon tetszik, de sajnos 50nél megkell húznom a határt, annál többet nem szeretnék kiadni telefonra.

    Ezek közül melyiket ajánlanátok? :R

    [ Szerkesztve ]

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    válasz pit stop #33460 üzenetére

    Köszi, tényleg ezek tűnnek a legjobb alternatívának.
    Viszont korábban írták páran, hogy ezekre a Sonykra eléggé rosszul optimalizáltak a frissítések, erről mit lehet tudni?

    @w333: Értem, hogy jó az a telefon, de kicsit kételkedem abban, hogy a többi nem bírná az iramot. Bár nincs sajnos még rálátásom arra, hogy a játékokon kívül milyen appok a nagyon teljesítmény-igényesek.

    @Gery1987: Nekem is csak jót mondtak eddig arról a típusról. Te milyen appokat használsz rajta, amik beleharapnak a vasba, ha szabad érdeklődnöm? :)

    Viszont akkor a kevés garis S2-t hagyjam, igaz?

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    válasz pit stop #33524 üzenetére

    Most beszéltem a flottás ügyintézőnkkel, és sajnos nem jók a hírek.
    Csak S Advance-ük van, és Xperia GO-juk a listából (már amit megtudok fizetni), az összes "kifutó" címszó alatt eddig nézett készülék elfogyott. :(

    Akkor legyen a Samsung S Advance, vagy keressek valami mást használtan, hátha nem fogok ki egy előfizus csodát?
    Esetleg látsz egy jobb alternatívát a listában, amire eddig nem gondoltam? (50 a plafon)
    Most olvastam, hogy abban is az Xperia P procija ketyeg, ez gondolom ennél a típusnál sem túl jó hír, igaz?.

    [ Szerkesztve ]

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    válasz pit stop #33578 üzenetére

    Az L7 II-t holnap megkérdezhetem, hogy van-e.
    Elolvastam a Sony-k tesztjeit, eléggé lehúzzák őket, fura. Főleg az M-et.
    Mondjuk kinézetre pedig pont az tetszik, a másik valahogy olyan túl-műanyagosnak tűnik nekem.

    Amúgy tényleg annyira hírhedten rossz a Sony hazai szervizes szolgáltatása? Mert sokszor említik, és bevallom kicsit megijedtem.

    És nem utolsó sorban köszi a tippeket! :)

    @Lasy: annak a HTC-nek mintha rosszabb teljesítménye lenne, mint a többi mostanában említett készüléknek. Neked van személyes tapasztalatod vele?

    [ Szerkesztve ]

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Üdv,

    Na itt a végleges lista:
    -Samsung S Advance újonnan, telenoros előfizumra, 40ért.
    -LG Optimus L7 II újonnan, telenoros előfizumra, 40ért.
    -HTC Desire X újonnan, telenoros előfizumra, 47ért.

    -Samsung Galaxy S3 Mini használtan, telenorosan, 1,5 év garival 48ért.

    Sajnos az Xperia L kiesett, mert 55be került volna.

    Ezek közül szerintetek melyik a legjobb választás?
    Illetve ha valakitől megkérdezhetem, szoftveresen melyik gyártó UI-ja a legideálisabb, vagy mi a különbség közöttük?
    2 évig nem fogok másik okostelefont venni, csak neteznék rajta, emaileket írnék, néha 1 kis GPS, kevés zene, netes rádió, ebook olvasás. Semmi játék.

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Sziasztok!
    Köszönöm a sok tippet, tanácsot, végül nagy nehezen megszületett a döntés, mert kissé lelimitált a flottám. Jobb híján maradt az S Advance (nem volt L7 II már sajna), holnap veszem át, remélem kitart egy darabig :)

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Sziasztok ismét!

    Az a helyzet, hogy lecserélem az S Advance-emet, mert egyszerűen nem tetszik az Android. Inkább visszaváltanék egy - régebben már jól bevált - rendszerre.

    Van pár versenyző a helyére, típus szerint a következők:
    -Nokia Lumia 520, 720, 820, esetleg 920 (ha találok jó áron)
    -Nokia E72, E52 (E72-ből egy teljesen felújítottat ajánlott a GSM-boltos ismerősöm 23ezerért)
    -iPhone 4

    Sajnos most még úgy néz ki, hogy csak Telenoros, vagy független a jó alternatíva.

    Amire használom, az sok telefonálás (napi minimum 4-5-6 óra), néha sms, egy kis net, heti 1x navigáció, és folyamatos e-mail szinkronizálás, küldés, fogadás, csatolás. Plusz holtidő kitöltése végett néha olvasok rajta (bár a tradicionális nyomtatott formát preferálom), esetleg egy kis zenehallgatás. A kamerát csak arra használom, hogy ha lusta vagyok valami infót lejegyezni, akkor fotó róla, és később visszakeresem.

    Szerintetek melyik típus lenne számomra a leginkább megfelelő? Illetve mik ezeknek szerintetek a reális ára? (nem szeretnék túlfizetni egy típust sem)

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    válasz MurdR #39178 üzenetére

    Köszi a gyors választ! :)

    E72 szimpatikus nagyon, egyedül attól félek, hogy így lassan 3 év érintőképernyő után vissza tudjak szokni a gombokra..

    i4-et sajnos sehol se találok függetlent értelmes áron, csak T-sek vannak, pedig bevallom talán az lenne számomra a legideálisabb készülék. ...már ha nem akad rajta az OS, mert olvastam erre-arra, hogy az újabbakat már nem szereti annyira...

    WP-t miért utálod ennyire? :))

    Esetleg másnak vélemény a WP-ről? :) Nekem csak 7.8-as volt, na annak voltak bosszantó hiányosságai, azért is váltam meg tőle anno...de legalább nem kellett a ROM-okkal szenvedni, hogy smooth legyen a működése.

    [ Szerkesztve ]

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az ujgsm.hu-ról van valakinek pozitív/negatív tapasztalata?
    Sajnos az általam kinézett telefon (Z10) már kb sehol se kapható gyári garanciával függetlenül, úgyhogy valszeg be kell vállalnom egy GSM-garit.

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Sziasztok!

    Édesapámnak kellene egy okostelefon (bár tudnám, hogy minek, de ez most mindegy...), eddig egy Nokia C3-00át nyúzott, abszolút nem ért az egész okostelefonosdihoz.
    (Példának: neki azért tetszett a Sony androidja a Lumiával szemben, mert ott a menüben az ikonok úgy vannak elrendezve, mint a régi Nokiáján...)
    Amire használná:
    -email (sok-sok email)
    -internetezés
    -MS Word és Excel fileok olvasása, szerkesztése
    -ritkán navgáció

    Viszont csak újat hajlandó venni. (Vagy függetlenül vagy pedig a telenoros előfizetésére . Árban igen rugalmas, de én nem tartom jó ötletnek, hogy sok tízezreket kiadjon egy olyan telefonra, amit konkrétan nem tud kihasználni.

    Eddig amiket nézett élőben és tetszett neki az a Lumia 625 és a Sony L volt. (De szerintem 45 ezer kissé sok erre a célra.)

    Szerintetek melyik telefon lenne a legjobb választás?

    [ Szerkesztve ]

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    @mikersz1, Csillag01, Vangelis: Köszönöm a tippeket! Akkor marad az 520 és a 625. Szerintetek megéri a felárat a 625? Mert végülis csak a kijelző nagyobb, a kamerát úgyse fogja használni. (4G pedig nem hiszem, hogy lenne Esztergomban használhatóan)

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kb 1 hónapon belül kellene vennem két okostelefont.
    Ár: 30-40 ezer
    Használt is lehet, független vagy telenoros.
    Amire használnánk: Whatsapp/Messenger vagy hasonló, a lényeg hogy hibátlanul menjen, néha netezni, legyen hozzá használható GPS-program, meg egy BKV-app. (kamera tökmindegy, játék se annyira fontos)
    OS: WP/Android (lehetőleg valami újabb, ne 4.1)
    Gyártó: Sony/Nokia/LG (többivel voltak már rossz tapasztalatok)
    Különleges igényem: ne nagyon kelljen ROM-olgatni, ne faggyon, ne lassuljon, értesítések zökkenőmentesen jöjjenek (0-24ben mobilneten lennének) és normál használat mellett reggel 8tól este 6ig azért bírja ki.

    Milyen típusokat ajánlanátok?

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kikérném a véleményeteket telefonvásárlás kapcsán.
    November első hetében tervezek venni egy telefont. Mindenképpen flagshipet vennék, és a kínai csodák kizárva.
    Ezek a versenyzők jelenleg
    - Nexus 5
    - Sony Z1
    - LG G2
    - Samsung S4
    - iPhone 5C 16GB
    Annyi hozzátennivaló van, hogy utálok ROM-ozgatni, trükközgetni, hogy rendesen működjön a telefon (úgy gondolom hogy ilyen árkategóriában ez már elvárható egy okostelefontól). Játszani nem játszanék, csak GPS, net, esetleg Whatsapp/BBM, illetve email. Samsungtól kicsit tartok korábbi rossz tapasztalatok miatt, a Sony-nak tetszik az ip67, LG-ről is jókat hallottam, illetve a Nexus - referenciamodell révén - eddig számomra a legopcionálisabb megoldás. Ugyanakkor ott az iPhone 5C is (azért a C, mert nem kell a sok extra, és ez még elérhető áron lenne talán újonnan), és kicsit kísért az, hogy az almák valszeg 100x stabilabbak a droidnál, appok meg ugyanúgy vannak rá.
    Igazából így papíron az összes megfelelne, ezért kérek tanácsot :)

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    @kali, Ájvé: Köszi az infókat! Igazából csak azért vennék ilyen kategóriás telefont, mert van egy olyan elméletem, hogy a gyártók csak a zászlóshajókat csinálják meg 100%-osra, a többi olcsóbb modell pedig azoknak a butított, kompromisszumos verziói, és ha lehet választani a tökéletes és a butított között, akkor számomra egyértelmű. Semmiképp sem azért akarnék ilyen értékű telefont venni, hogy mutogassam.

    Az iPhone-dilemmával kapcsolatban csak azért néztem ki az 5C-t, mert sok kolléga ajánlotta, és ez még az az almafon, amit újonnan megengedhetnék magamnak. Régit meg a támogatottság miatt semmiképp sem vennék, amilyen készüléket most veszek, annak bírnia kell 2 évig. Viszont nem tudom, hogy megérne-e +30ezer forintot a G2/Nexus 5 pároshoz képest az, hogy Apple telefonom legyen.

    Aztán ugye ott az LG G2, ami tetszik, bőven megfelelő tudásban is, és 100ezer környékén már kapható is talán függetlenül újonnan. Viszont itt tartok tőle, hogy nem lesz már 2 évig támogatva.
    A Nexus 5 is nagyon tetszik, árban is a G2 szintjén van, ahogy néztem, és ott ugye erős érv a gyári droid (Samsung telefonjaimnál mindig azzal kellett kezdeni, hogy rompucolás), illetve az még 2 évig kapni is fogja a frissítéseket novemberi modell révén.

    Sony Z1-et csak azért néztem, mert alapból szeretem a márkát, mondjuk a telefon-részleggel még nem volt érintkezésem.

    A Blackberryvel csak az a gondom, hogy hiába az android-támogatás, közel sincs használható szinten, és a BBWorld-os appoknál pedig hiába van pár dologra alternatíva, sajna sok a kompromisszum (mondom ezt úgy, hogy lassan egy éve egy Z10-est használok)
    WP-vel megintcsak az appok hiánya a gond. Mert ha kell az embernek vmilyen app, akkor az fix, hogy droidom meg almán tuti lesz, wp sajnos el van maradva nagyon. (Volt 800/820am is, de sajnos még fapados számomra).

    @w333, norbert1998: Nektek is köszi a tippet, nehéz lenne dönteni a 2 között, mindegyik nagyon szimpatikus készülék :)

    [ Szerkesztve ]

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    @Ájvé, kali: Köszönöm ismét az infókat!
    Akkor a Sony kiesett, mert a Z2 már drágább jóval, illetve ha rossz a szervíz, akkor alapból nem játszik a márka.
    Samsungot csak azért említettem, mert az is beleesett a megengedhető árkategóriába, de volt a családban S advance meg S3, és mindegyik botrányosan belassult 1 hónap után gyári rommal. Túl sok a "törölhetetlen" extra, amire kb semmi szükség számomra.

    G2-nél kérdés, hogy vajon megkapja-e a jövőre megjelenő androidot. Illetve mennyire lesz jól optimalizálva (révén hogy addigra G4 lesz, és valszeg a gyártó fog egy kis vásárlás-ösztönzéssel élni, hogy nehogymár a 2 éves modell hibátlanul működjön.)
    Nexusban kicsit jobban bízom, hogy azon nem lesz az új droiddal probléma. Mondjuk ott meg akku-problémáról lehet olvasni sokszor.

    Apple telefont meg nem az alma logóért vennék, lehet, hogy rosszul fogalmaztam :B Ott a lényeg a smooth rendszer, meg a stabilitás, frissítés, satöbbi. Legalábbis mindig azt hozzák fel a kollégák, hogy az telefon lesz 2-3 évig, nem fog fagyni, random restartolni, stb. Viszont ha jól tudom az 5C is már csak 1 frissítést fog kapni, igaz? Az a +30ezres többlet nem a márkának szólt, hanem hogy jobb-e annyival maga az iOS, hogy megérje a felárat?

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Na úgy néz ki, hogy szűk két hét múlva tudok venni telefont. Már vagy 2 hete olvasgatok a témában, teszteket bújva, élőben is nézegettem, egyszerűen nem tudok dönteni.
    Olyan telefon kell, amit minimum 2 évig tudok majd megkötések nélkül használni. Tudjak rajta pár appot használni, netezni, e-mailt szinkronizálni, legyen benne használható offline GPS, esetleg zenét is tudjak rajta használni. Ne kelljen trükközgetni vele, ha megveszem, beteszem a kártyámat, beállítom, és működjön. Ja és mindenképpen Android vagy iOS a megkötés.
    Ezeket néztem ki, mert ezeket tudnám újonnan, függetlenül megvenni:
    - iPhone 5C 16GB
    - LG Nexus 5 16GB
    - LG G2 16GB
    - Sony Xperia Z1 Compact

    iPhone gondolom még 2 évig csak kap frissítést, a Nexus is, a többi kettő pedig tetszik ugyancsak, viszont tartok tőle, hogy az L utáni rendszert már nem fogják megkapni.

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Közben felmerült egy kérdés: van a T-mobilon kívül olyan cég, ahol telefon vásárlásnál lehet készülékbiztosítást kötni? (ellopás/beázás/leejtés stb esetére)

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Szerintetek ezek közül melyik lesz leginkább használható állapotban mind hardver, mind szoftver terén a következő 2 évben?
    - Sony Z1c /100e/
    - Sony Z1 /100e/
    - Samsung Galaxy S4 (i9506/I9515) /105e/
    - Samsung Galaxy Note 3 Neo (N7505) /111e/
    - Samsung Galaxy S5 Mini (G800F/H) /100e/
    - LG G2 16GB /90e/
    - LG Nexus 5 16GB /90e/
    - iPhone 5C 16GB /105e/

    Magamtól ezeket néztem, mert ezek úgymond csúcsmodellek, még ha nem is a legfrisebbek, és még nagyjából bele is férnének a keretbe.
    A Sonykban tetszik a "strapabíróság", a Samsungnál a Note-ban a kijelző, az S4-hez volt szerencsém pár napig, az is látszólag egybe volt, az S5 Minit még nem láttam élőben. Az LG-k nagyon szimpatikusak, a Nexus főleg a stock rendszer miatt. Az iPhone meg kakukktojás, régen volt 4-em, anno szerettem, csak azért vettem be a listába, hogy hátha.

    Ezek közül Ti mit ajánlanátok/nem ajánlanátok? :)

    Bocsi, ha sokszor kérdezem, de azért 100ezer forintot nem tudok könnyű szívvel elhamarkodottan elkölteni, illetve most bővült is a listám.

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    válasz Flind #64677 üzenetére

    @Flind: Köszi! Viszont akkor frissítés terén mi a hivatalos állapot? A Lollipopot megkapja még gondolom, de a jövő évit már nem? Illetve Nexusoknál mennyire jók a hivatalos frissítések? Ugye nem Sony-minőségben kapják meg őket?
    @quailstorm: Köszi, akkor a Sony-kat elfelejtem egyenlőre. (Talán 2 év múlva hátha)
    Samsungokból ilyen 90-100 környékénmelyik típust érdemes megvenni manapság? (Már ha van ilyen)

    A G2-nél jobb a Nexus5? Illetve van még olyan tavalyi csúcsmodell, amit nem írtam, de ajánlottabb lenne, mint ezek? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Tud valaki olyan GSM-boltról, vagy online webáruházról, ahol valóban új, bontatlan, gyári garis telefont lehet venni, vagy mindenhol kilopják az ember szemét?

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Ismét dilemmázok, mert jövő héten jön a fizu. Bekerült egy 9 hónapos iPhone 5S is a képbe ismerősön keresztül. Csak kicsit tartok tőle, hogy csak január végéig garis ugyebár, és ha esetleg tönkremenne, akkor gondolom a gatyám is rámenne. Illetve riogat pár ismerősöm, hogy az se lenne 2-3 évig telefon, mondván, hogy a kövi utáni frissítés valszeg tönkreteszi úgy, mint az idei a 4S-eket.

    Nem tudom milegyen. Eddig a Nexus 5 illetve a G2 voltak a versenyzők, de sajna eddig seholse találtam 100 alatt újonnan nem sufni garival, és ezért jött be eléggé csábítóan ez az 5S. Persze azzal is van baj, bár csak esztétikai: fehér.

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Lehet, hogy off, de ezek közül melyiket lehetne használhatóra megcsinálni?
    HTC: Nexus One, Desire, Hero, G1, Samsung: Nexus(első samu nexus), Galaxy S, Moto Milestone (1. gen)Vagy egyik se esik már a használható kategóriába? Mert akkor kidobom őket :D

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Sziasztok!

    Kellene valami új telefon, mert a régit eladtam már és amit terveztem utódnak azt egy kipróbálás után elengedtem. Eddig iPhone-okat használtam az elmúlt években (4S, 5S, 6+, 6S) ez az új széria abszolút nem győzött meg, illetve az iOS 11 is katasztrófa az ismerősi körben használt telefonokon is, úgyhogy lehet, hoyg itt az idő hogy adjak egy esélyt az Androidnak.

    Kérdésem a következő: melyik típusok azok droid-fronton, amik 3 évig simán használhatóak (mármint hogy nem lassul be, nem fagy szét, kapja a biztonsági frissítéseket, stb)?
    Amiket eddig nézegettem az a Note8, S8+, G6, P10, U11 volt.

    Főleg Spotify-t, Hearthstone-t, Reddit-et, Twitch-et és Netflix-et tervezek a leendő telefonomon futtatni, és jó lenne ha kibírna közepes nyomkodással egy napot. Ha vízálló az plusz pont.

    Tudnátok segíteni? :R

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    válasz Soybex #118726 üzenetére

    Köszi, néztem a Pixel-t is, csak egyelőre nem tudom hogy honnan lehetne hivatalos forrásból beszerezni.
    Note 8 nekem is tetszik, csak kicsit félek a Samsung bloatware-csomagjától.
    Az U11 most nagyon megfogott, még olvasgatok.

    @ZedMester: Köszi az ajánlást, Sony-kat azért nem néztem csak eddig, mert nagyon rossz tapasztalataim voltak vele a múltban (SP, Z1C). De ezek szerint előnyükre változtak az elmúlt években?
    Mondjuk az a káva nem túl esztétikus rajta sajnos.

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nézegetem a telefonokat, kicsit változott az igényem a pár nappal ezelőttihez képest:

    - Szép képeket csináljon (legalább iPhone 6S minőséget)
    - 2-3 évig tervezem használni, ha lehet ezalatt ne lassuljon be használhatatlan állapotig
    - Hearthstone, Spotify, Netflix fusson rajta gond nélkül
    - Bírjon ki egy napot közepes használat mellett (1 óra zene, 1 óra net, 1 óra játék átlagosan)
    - Legalább 1,5-2 évig legyen még támogatva
    - 160ezer forintig mennék el használtban, de nem feltétlen költeném rá a az egész keretet ha nem feltétlen indokolt.
    Ezeket néztem: Samsung S7 Edge, S8, HTC U11, 10, Huawei 9, 10, Honor 9.

    Ti mit ajánlanátok? :R

    [ Szerkesztve ]

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    Sziasztok!

    Cégváltás miatt telefon nélkül maradok hamarosan, kiváncsi vagyok, hogy mik az opcióim.
    - Árkategória. Max 300.000.-
    - Használt vagy új? Mindegy, ha használt akkor legyen még garis és szép állapotú.
    - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Vagy Telenortól előfizura (A honlapon lévő flottás árlista alapján), vagy Edigital részletre vagy ha 100.000.- környékén megúszm akkor bárhol kb.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 3-4 évente cseréltem eddig telefont. Most is így tervezek.
    - Mire használnád? Waze+Spotify+Hearthstone, ezek mellett Messenger, Whatsapp, kamera.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Ha az Android képes olyan biztonságot nyújtani, mint az Apple, akkor lehet az is, elég sok szenzitív infot tárolnék rajta (bank, jelszavak, kártyák, stb).
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Ne legyen hatalmas, de a mérethez tudok alkalmazkodni.
    - Mire szeretnéd használni, mi a fontos? Navigációhoz (Waze), zenehallgatáshoz (Spotify), napi 1 óra játékhoz (Hearthstone), fotózáshoz, pénzügyekhez. Fontos a megbízhatóság, illetve az egész napot kibíró akksi (jelenleg egy iPhone SE-t használok amíg nincs másik, és tökéletes az akkuideje, az S8 sajnos kevésnek bizonyult)

    Tudtok ajánlani pár alternatívát? :R

    [ Szerkesztve ]

  • Yiggdrasil

    aktív tag

    válasz Yiggdrasil #137529 üzenetére

    Köszönöm a sok választ!
    A saját bejegyzésemre válaszolok mert 10+ kommentet írtatok, így egyszerűbb :)

    Nem gondoltam hogy egy kisebb háborút fog kirobbantani a kommentem, sorry!
    Részemről annyi a hozzászólás a vitához, hogy bármennyire is best-buy sokak szerint, Xiaomi-t semmiképp nem vennék, még a Huawei-től is nagyon tartok.

    Androidban jelenleg vagy a Pixel vagy a Samsung opció számomra (ahogy nézem a Sony/LG kicsit lemaradtak hozzájuk képest jelenleg).
    Ezen a platformon amin gondolkozom az a Pixel 2/3 (XL), S9+, Note9, S10e, esetleg S10, bár az már igencsak a lélektani határral hullahoppozik nálam, de ha indokolt akkor lehet róla szó.

    Apple-től vagy egy 8 vagy 8Plus az opció, mert az új FaceID számomra nagyon kényelmetlen (sok olyan helyzetben kellene feloldanom gyorsan ahol az ujjelnyomat azonnali, a Face ID pedig kb lehetetlen, de nem mondom hogy rossz technológia, párom nagy megelégedéssel használja az XS-én), viszont azok a modellek idén lesznek 2 évesek és még így is 170-200.000.- körül mérik, illetve egy Samsung hardveresen sokkal csábítóbb.

    Tudom, hogy luxus az én felhasználási igényeimre ilyen készülékeket nézni, de szeretem ha szép képeket csinál, ha 3-4 évig max akkucserével vígan elrobog, illetve ha nem kell aggódnom hogy a rajta lévő infókat leak-eli maga a rendszer vagy valami ráégetett app.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák