Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy Samsung Galaxy S6 Edge telefonom van, kicsit mókolt S8+ rendszerrel.Egyelőre rövid távon nem nagyon tervezem cserélni, csak gondoltam egy kis eszmefuttatásra a jelenlegi helyzetekről (ha esetleg tönkremenne vagy akármi).

    Nézegetem a telefonokat, s egyszerűen nem értem, hogy manapság miért divat ilyen "lapát" méretben gyártani őket. Ennyi erővel lassan egy tablettel is telefonálhatna az ember. A kb összefoglaló, hogy mit keresnék egy telefonban:

    - Árkategória. Max 200 körül, az már elég felső / csúcs kategória. Nem baj ha olcsóbb, de ne legyen rosszabb mint a jelenlegi azért :D

    - Használt vagy új? Új, mindenképp. Esetleg olyan használt ami csak tesztelve volt.

    - Hol vennéd meg? Kb bárhol (pl ipon, aqua stb, akárhol). Szolgáltató szinten Telenoros vagyok, tőlük is max egy összegben (utálom az áruhitelt).

    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszútávra, mint említettem csak eszmefuttatás. Nem feltétlen keresem a legjobbat, de azért ne kelljen 1-2 év múlva cserélni. Min. 3 év. (feltéve, hogy nem megy tönkre ugye). Tehát inkább felső kategória. Legyen strapabíró. A mostani S6 már kismilliószor esett le innen onnan és semmi baja. Mindenféleképpen tokban tartom.

    - Mire használnád? Alapvetően netezésre, térkép, gps, telfonálás, utazós appok, ilyesmi. Szeretek fotózni, szóval nem árt ha abban/multimédiában erős, (tudom, miért nem veszek erre külön gépet... azért mert nem akarok +1 dolgot cipelni, a telefon meg mindig az embernél van). Játszani nem nagyon szoktam, ha lenne is időm akkor is ott van rá a desktop.
    Üzemideje nem lenne rossz ha több lenne mint fél-1 nap.

    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android

    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? <6". A mostani 5,2" még az 5,5" is elmegy, de 6+ semmiképpen.

    +1 Samsungban még nem csalódtam, kb minden telefonom az volt, ezért nem mondom, hogy előnyben részesítem, de azt már ismerem.

    A fent felsoroltak kb azok amiket keresnék, nem hiszem, hogy olyan nagyon extra igények lennének.

    Előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    válasz gyépés #162551 üzenetére

    Erre csak annyit, hogy az új Mi11 Ultra már 500 ezer forint környéke.... pár éve vettem Mi9-et, ami felvette a versenyt az akkori hasonló árú telefonokkal és "csak" 160k volt.
    A baj, hogy ilyen árban már minden más is van, szóval...

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    válasz milu #162611 üzenetére

    Amennyire hallottam, igen. Csak kifejezetten a Huawei az amire ki van adva.
    (ahogy írod is lehet ezzel akarták "kicselezni")

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok!

    Érdeklődnék, hogy jelenleg milyen opcióim lennének ha esetleg egy Mi9-et szeretnék leváltani (nincs egyelőre tervben, csak ilyen jelen piac felmérése jellegű poszt lenne)

    - Árkategória. Hasonló árban mint anno a Mi 9-et vettem (150k)
    - Használt vagy új? Mivel csak ilyen piacfelmérős kérdés, így új.
    - Hol vennéd meg? Szolgáltatótól mindenképpen függetlenül. Azon kívül mindegy.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, Hosszabb távra, S6 4+ évig volt nálam, Mi 9 a 3. évét kezdi.
    - Mire használnád? Netezésre, néha 1-2 játék, telefonálni, social media, nagyritkán fotózásra (van külön fényképezőm így nem feltétlen kell a hipermegagiga kamera).
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Mindegy, már meguntam a saját telepítésű rendszerek mókolását :)
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Max Mi 9 méretű (6,4").

    Egyebek: Wireless charging nem kell, viszont a minél erősebb gyorstöltésnek örülnék. Valamint annak is ha nem kéne napi többször tölteni.

    Előre is köszönöm! :)

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    válasz hroberto #163126 üzenetére

    Szia, ha még nem késő, hasonló árban esetleg néztétek a Poco F3-at?

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    A hívásrögzítésre nemrég jött valami szabályozás, hogy GDPR országokba szánt telefonokon hivatalosan nem lehet/nem működhet. Mert a rögzítéshez a másik fél beleegyezése is kéne meg stb... Ha jól rémlik.

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok!

    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az 5G mennyire éri meg, hogy csak azért új készülék legyen vásárolva? Mi9-em van teljesen jó mindenre is, de ugye nem 5G. Van-e annyi érezhető különbség a 4 és 5g között, hogy megérje a váltás?

    Előre is köszönöm!

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok!

    Ismerősömnek kéne mobil, max 100k-ért
    Nem nagyon fog játszani, alkalmankénti fotó (itt sincs nagy elvárás, egy 6 éves mobilt cserél le amin még android 5 van), örülne ha ritkán kéne tölteni. KB ennyi. Én valami xiaomira gondoltam első körben, note 9 vagy hasonló. Mit ajánlanátok?

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok,

    Lehet nem jó topic, de kicsit tanácstalan vagyok.

    Édesanyámnak van egy Galaxy S6-ja, ami 6 éves és még semmi se lett benne / rajta cserélve. 1x elejtette azóta repedt a kijelző üveg, de hibátlanul működik.
    Mostanában már egyre többször nem tölt kábelről, így vettünk vezeték nélküli töltőt, és kb 2 óra alatt le is merül.

    Azon gondolkodtam, hogy megérné-e még egyáltalán javíttatni (töltőport és akku csere minimum, de ha már beadjuk akkor új képernyőüveg is jöhetne), vagy selejt és inkább valami középkategóriás új telefon?
    Mi a véleményetek? (összesen kb 50k lenne amit felsoroltam)

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    válasz szs85 #169387 üzenetére

    Köszi mindkettőtöknek, akkor nem erőltetem a javítás témát aztán majd ha nagyon gáz lesz, akkor csere. :)

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok!

    Édesanyámnak keresnék telefont, az S6-jának már egyre több baja van, ami az utolsó koporsószeg volt, az a bekapcsgomb kb tönkrementele (nagyon macerás, hatalmas erővel kell megnyomni, hogy feléledjen/lezárjon a képernyő, valamint nemrég el is ejtette, így pókhálós is valamennyire, a töltőport se nagyon működik, akku is elég gyenge és nem érné meg már ennyi mindent javítani rajta).

    Két opció van, igazából:
    1. Megkapja tőlem a Mi 9-et és akkor nekem kéne új telefon.
    2. Veszünk neki valami középkategóriát.

    Opció 1 esetén az igények:
    Vezeték nélküli töltés, 5G, Wifi 6. (és azért legyen erősebb mint a Mi9 xd).

    Opció 2 esetén az igények:
    Bírja jól az akku, vezeték nélküli töltés, legyen viszonylag jó a kamera.

    ahogy láttam, a vezeték nélküli töltés nagyon felnyomja az árakat, így lényegében mindkét kategóriában az alábbi telefonok versenyeznének:
    -Iphone 13 vagy 12 mini (de semmilyen más almás cucc nincs itthon és sose volt, nem tudom mennyire zavarna a kompatibilitás)
    -Mi 11i
    -S21
    -OnePlus (8 v 9)

    Ha esetleg kihagyjuk a vezeték nélküli töltést, milyen egyéb, pénztárcabarátabb megoldások jöhetnek szóba?
    Én nem feltétlen cserélném a Mi 9-emet hisz még mindig teljesen jó, viszont ha csak ilyen 100-130 körül lehetne egy normálisabb középkategóriát beszerezni, akkor már mindenképp az 1. opció lépne életbe.
    Minden féle ötletet szívesen fogadok! :)

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    Sziasztok,

    Igazából csak érdeklődés/hozzáértők véleménye miatt jöttem, egyelőre nem aktuális egy telefoncsere, csak ilyen generális iránybaállás céljából kérdeznék. Eddig mindig androidjaim voltak (Sony, Samsung, Xiaomi vegyesen), viszont ezen márkák is (még a Xiaomi is) annyira kezd elszállni az árazással, hogy már erős gondolkodást igényelnek. Mi 9 újonnan volt ~150k anno, akkori csúcslapkával, utána Mi11, szintén még 200 alatt/körül, csúcslapkával, viszont már a 12 meg a többi bőven 200-300k körül/fölött van ahol már egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ár/értékben még mindig jó választás.
    A lényeg az, hogy, keresgéltem, de valahogy androidból nem találtam olyan teló lineupot amit el tudnék képzelni következő telefonnak.

    - Árkategória.
    Nagyon max 250k körül.
    - Használt vagy új?
    Androidból csak új, Almából lehet használt is.
    - Hol vennéd meg?
    Mindegy, nem szolgáltatótól az tuti.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel?
    Hosszútávra, amit nem kell 2-3 évente cserélni.
    - Mire használnád?
    Basic felhasználás, soc. média, néha munka/suli, fotózás ha épp nincs kéznél a kamera, navigáció, zenehallgatás, ilyesmi. Játszani komolyan nem fogok rajta.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    Jó a zárt is, régebben rootoltam/custom rendszert rakosgattam rájuk, de már valahogy kinőttem. Csak működjön.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
    Nem péklapát, de nem is kell mininek lennie. ~6-6,3" körül

    +1: Ne legyen kínai (xiaomi, poco stb stb). Papíron mind nagyon király, de a Mi 9 és Mi11-el többet sz.ptam mint az előttük lévő összes telefonommal együtt. (Pl.: Mi11 kitalálta, hogy a galéria megeszi az akku 40%-át, így asztalon tartva hozzá sem nyúlva is 4-5 óra alatt lemerült. Teljesen resetelni kellett, akkor tért magához. Némely app rendszeresen panaszkodik arra, hogy nincs hálózat ha mobilneten vagyok (pedig 4-5g van), Nem jöttek/jönnek frissítések, kézzel kell lehúzni a packaget és felerőszakolni a telefonra stb stb ilyen kis apróságok. és már baromira kezdem unni ezeket. Ja meg a folyamatos hazakommunikáció kínába de ebbe bele se menjünk ez zavar legkevésbé :DDD (pl egy OIS sem fért bele egyikbe se... a 8 éves S6-ban már volt...) (Próbáltam robotporszívójukat is, az is hasonlóan "furcsa" szoftverileg, 3 hónap után ment is vissza)

    Előre is köszönöm a tanácsokat, véleményeket, ajánlásokat és elnézést, hogy kicsit rant-szerű + hosszúra sikerült :D

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • racskobalazs

    senior tag

    válasz vacs #178584 üzenetére

    Köszi mindenkinek, így már tudom merre támadjak majd :)

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

Új hozzászólás Aktív témák