Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gg1981

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tanácsot kérnék, hogy mivel a közeljövőben le szeretném cserélni az Alcatel 918-amat, milyen telefont vegyek. Noha az alcatelem nem rossz, olyannyira, hogy a tesztjénél írt értékeknél AnTutu nál írt 1904-re hozott egy 2075-öt, és Quadrantra 805-re egy 830-at, de bizonyos szempontok miatt érik a cseréje. Épp azért, mert annyira nem rossz, nem sürgetem a dolgot. Valamikor karácsony és jövő június 16 (akkor jár le az előfizetésem). között ütném nyélbe.

    Két kategóriában gondolkozom, egy 20-35 ezresben, ha a kategóriájában van jobb telefon az alcatel 918-nál, vagy 45-65 ezer Ft értékben.

    Az alábibakat szoktam használni, és fontos, hogy jó legyen benne. A sorrend lényegében a prioritásokat is tükrözi.

    -DUPLA SIM (legfontosabb)
    -Telefon jó hangon menjen, SMS lényegtelen
    -Mivel a havi net előfizetésemet mindig legalább 500%-ban túllépem, legyen jó net letöltése, és wifije
    -Sok letöltés miatt tűrhető (min.2 GB) belső tárhely (32 GB kártya van, de azon filmeket/zenéket tárolok)
    -Sokat szoktam skype-olni, így lehetőleg minimális elütési lehetőség
    -sok film/zene miatt jó lenne a nagy kijelző és jó hang. Videót nem veszek fel.
    -Ne kelljen egész nap töltőn tárolni, bár munkahelyen megoldható a rövid idejű tölthetés

    Egyebek
    -fotózni még fényképezőgépen sem tudok, így kamera abszolút lényegtelen, és azt az egy képet, amit 918-cal csináltam munkaügyben, a címzett fel tudta ismerni
    -918-nál az Android bevált, de nem kizárólagos prioritás
    -Ahogy bevált az android op.rendszernek, úgy az Alcatel is bevált márkának, kezdve az első telefon Club-Dualomtól még valamikor 2000 környékén bezárulva a mostani 918-ig, de nem feltétlen szükséges a márka.
    -Mindenképp újonnan vásárolt telefonban gondolkozom.
    -TESCOnál 10% dolgozói kedvezményem

    Amiket láttam eddig a 45-65k-s kategóriában (tesztben, vagy élőban) azok a (nem sorrendben)
    -Alcatel 997d (már ha valóban 65 ből kijön, főleg húsvét után)
    -Myphone Series 5 (plusz)
    -MTEch A-tab 5 (lényegében ugyanaz mint az 1 magos Myphone S5, csak 4 GB helyett 2GB belső tárhely,1 év garancia az 1+1 év helyett és -10000 Ft)

    Kérdésem volna, hogy ebben a kategóriában van-e olyan, ami a fenti kategóriáknak még megfelelhet, és nem tudok róla (miond a 20-35 ezresnek, mind a 45-65 ezresnek.

    Köszönettel
    GG

    [ Szerkesztve ]

  • gg1981

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget kérnék a közeli-közép jövőben levő új telefon vásárlásomhoz. Jelenleg 3 telefont használok különféle funkciókra, mindnek van több-kevesebb előnye, és hátránya is.

    Alcatel 918 dual, mindkettő független 26kért véve

    Előny
    -Gépelt skype esetek többségében megy rajta
    -Beszédes skype megy rajta.
    -Számítógépen kedvenc játékom heroes of Might and magic 2 ingyenesen megy rajta.
    -A három telefonom közül ezen a legkevésbé rossz a filmnézés.
    -Egyszer leesett betonra, igaz, hogy szétesett, de összerakható volt, és utána működött is.
    Hátrány
    -Naponta kétszer kell fullra tölteni, főleg ha a céges SIM-et is belerakom, és néha még az is kevés.
    -A net böngészőtől függetlenül kezelhetetlenül lassú, még amikor túl sem lépem a havi forgalmi keretet.
    -Amikor túllépem a havi keretet, igen gyakran eldobja a hálózatot, és csak órák múlva találja meg. Wifit szintén.
    -Fényképezőgépe katasztrófa.
    -Gépes skype,SMS,Mailhoz a virtuális qwerty-je egy rém, 3ból kétszer félreütök rajta.
    -free heroes2-höz a képernyő túl kicsi.

    Samsung S5610 telenor, céges 13k-ért véve

    Előny
    -Napi 50 telefon, 25 sms, 25 foto, 2,5 óra net mellett is 5-6 naponta kell csak tölteni,
    -Kamerájával olyan jó képek is készültek, hogy a multicégnél, ahol dolgozom, néhány folyamat jó megvalósítás képeimet országos szinten ezzel küldik körbe.
    -Strapabíróságáról annyit, hogy már az eredeti védőfólia nélkül mozgó targoncáról 4szer repült le (3szor betonra, 1szer tócsába), március 15-ös hóvihart kint végigtelefonáltam vele, és csak egy kis horpadás van a hátulján, nedvesség eddig egyszer sem jutott be.
    -Netet egész tűrhető sebességgel talál.
    -Hangja brutálisan jó.
    -Zseblámpa LED-je jól használható
    -Van rá java nyelven írt strat. játék: civilization

    Hátrány
    -Nincs qwerty
    -Nincs semmilyen skype

    NOkia c5 (3.2pix) független 8kért véve.

    Előny
    -Beszédes skype nagyon kellemesen hangos.
    -Jó a letöltött opera
    -Átlátható, jó a programszervező
    -Jó a térképszoftver gyalogos része

    Hátrány
    -Full hangerőn is halk a csengőhang
    -Nem qwerty
    -Szöveges skype és hosszabb mail numerikus billentyűzeten lassú
    -Nincs a térképszotvernek tömegközlekedős része, autóval nem közlekedek.
    -Nem találtam ingyenes fantasy/stratégiai játékot symbianra, ami futna is a c5-ön, habár ez sokadlagos

    Szóval a fentiek alapján
    QWERTY-s telefon kéne, lehetőleg Candybar, habár ha a kinyitósak (nokia e7/sony Er.Xperia Pro/Motorola Droid Milestone)1,2,3,4) valamelyike olyan stabil, hogy egy-két leeséstől nem esik szét, akkor olyan is jó.
    Lehetőleg Symbian, vagy android os, de ha skype van blackberryre is, akkor az is jó. Mindenképp legyen jó szervezője, jó office és kamera (pureview azért nem kell.) .Ha kinyitós, valami egyszerűbb játékot bírjon el. Net gyorsan menjen rajta,Wifit könnyen találjon, és tartsa is meg.

    Összegszerűségben nem gondolkoztam még, de azért 100k-nál kicsivel többet csak NAGYON indokolt esetben adnék érte.

  • gg1981

    csendes tag

    Telefonvásárlás előtti végső döntésben kérem segítségeteket. Egyéb okok miatt mindenképp Telekomnál fogom megejteni a vásárlást. Kettő telefon között nem tudok dönteni

    1.: Huawei p8 125700 (20*6280)
    2.: Lg g4 161200 (20*8060)

    Kérdésem, hogy egyrészt a g4 teljesitménye megéri ezt a havi kb1800 felárat, vagy annyival nem jobb, illetve az aranyszínű p8 nem túl feminim-e.

    Válaszokat köszönöm

  • gg1981

    csendes tag

    válasz .OM. #84041 üzenetére

    Kösz a választ. Utánanéztem közben a bt fülesnek amit a telekom ad hozzá, a tone infinim hbs900 nélkül nagyságrendileg árban már ugyanaz mint a p8, szóval összességében kérdés eldőlt

Új hozzászólás Aktív témák