Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Már régóta szeretnék venni egy Okos telefont. Hangsúlyozom nincsenek nagy vágyaim. Fontos, hogy ne fagyjon, meg ne haljon meg a telefon.
    Fontos lenne számomra BKV menetrend, meg hogy Offline lehessen menetrendet BKV tervezni. (ha jól tudom erre van már lehetőség/ APP. Ezenfelül még az emailek a fontosak és hogy IPS panelos legyen, mert azért az sokat dob rajta. Ja meg 1 giga ram az alá nem szabad menni. Androidból nem kell a legújabb. GPS jó ha van, de az csak arra kell, hogy néha megmutassa hol vagyok a városba. (nem fontos, hogy autóban ülve folyamatosan navigáljon. ) kb. ennyi a kívánság lista.
    Találtam egy mobilt.
    Overmax Vertis EXPI:[link]
    Sok árban elérhető, de elvileg van: 36 ért [link] és ennyiért már elgondolkodok rajta. Olvastam róla tesztet, ahol sok jót írtak. (asszem a SOC ról írták, hogy nem egy erő bajnok, de helyette meg négy magos.

    Viszont van egy ellenfele, amit muszáj ide írnom. Ez pedig egy tablet és nem mobil: WayteQ xTAB-7X
    [link]
    bár ez elvileg csak két magos, viszont sehol se mondtak rosszat róla, mármint hogy gyenge lenne. Elvileg ezzel is lehet telefonálni :D olyan igazi "rajosan". De gondolkodtam a headseten is. Fontos van most is egy régebbi sok gombos Nokia telefonom. Azt megtarthatom és a telefonálás azon letudva.

    Ezek után fogalmam sincs melyiket érné megvenni. Melyik megbízhatóbb/stabilabb. A teló drágább 6k val, de nem is ez a bajom. Nem tudom melyik az előnyösebb a kisebb képernyő vagy a nagyobb? a nagyobban az a jó, hogy nagy :DDD a kisebben, pedig hogy kicsi és (egy kézben/zsebben elfér).

    Ja és ilyenkor érzem a mondást: "Az ember akinek két órája van sohase tudja mennyi a pontos idő." Mármint mindkettő nem vehetem meg nem nagyon látom értelmét még ha megnyerném a lottót se. Ettől a"filozofikus" problémától el tekintve, kíváncsi lennék szerintetek melyik a jobb "vas" melyik stabilabb/megbízhatóbb? melyiket éri meg jobban megvenni? Köszi előre is....

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Új telót akarok venni.

    Nincsenek nagy elvárásaim:
    BKV/MÁV menetrendet, tudja használni.
    Lehetőleg ne fagyjon, ne haljon meg idő előtt. Csak Pár alap alkalmazást telepítenék rá Nem kell nagy tárhely. Nem használnám sokat a telefont.
    Androidos legyen. 4 colos IPS( szerű) Kijelző azért legyen meg. Ja és szerintem kell már 1 Giga Ram

    Egyszerűbben: van itthon egy LG L70, amit anno anyámnak vettünk. Régen asszem 40 körül vettük meg. Nekem is tetszett anno feketében. Most láttam olyan 27 K körül újonnan és 20 K körül használtan. Erősen gondolkodok rajta.
    A kérdés 30 K alatt mi mást lehetne helyette alternatívaként? Elsősorban újonnan és esetleg használtan..

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz DS39 #91766 üzenetére

    Köszi a választ!
    Igazándiból a 4 col az nem kötött, hanem olyan minimumként gondoltam. Lehet 5 colos is a telefon természetesen. :) De
    Én úgy logikáztam, hogy az ilyen olcsóbb telefontoknak a kijelzője, úgyis kis felbontású, ezért nem kéne nekem belőle 5 col elég csak a kisebb 4,5 col vagy 4,2 vagy hasonló és úgy a képe hátha élesebb.
    Pluszban ott a fényerő és gondolom egy nagyobb felület jobban eszi az aksit..

    Valami olyasmit akartam, írni, hogy nem várom a csodát 25 K tól. Hajlandó vagyok a kompromisszumokra. Biztos, hogy megbízható ez a Doogee?

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Adva van egy nő ismerős, aki új telefont akar. Ragaszkodik a Samsunghoz. Ki is nézte magának az A5 öt, de várt mert ugye abból most jött ki az új modell.
    SAMSUNG Galaxy A5(SM-A510) [link]
    SAMSUNG Galaxy A5 (A520) [link]

    Adva van ugyan az két telefon, csak az egyik most jött ki a másik meg tavaly. Nem tudjuk eldönteni melyik legyen. Egyik olcsó, másik jobb és drágább.
    Most egy pillanatra, hagyjuk az árát hogy ennyit nem ér meg, és hogy sok érte a 130, meg hogy ennyiért van másik is talán jobb is. Ezt mondtam neki én is de nincs más opció "márkahű" csak ezt akarja.
    És igen el olvastunk róla teszteket, de amire kíváncsi lennék az a rajta lévő Android. A teszteben [link]
    azt írták hogy Android 6.0 van az újon, és majd jön rá a Nougat. Gondolom a tavalyin még régebbi android van. Mennyire hátrány ez? Ha régebbi telót vennék lehet rá frissíteni a legújabb androidot (trükközés, rootolás nélkül) Vagy elég a régebbi android is? Vagy ha régebbi típusra frissítem a legújabbat lassabban "döcögne"?

    A csaj hosszabb távra keres telót és nagyon gondolkodunk most a régebbi verzión mert olcsóbb. Viszont szerintünk "elavultabb is." Alap dolgokra használná, mint chat, viber, telefonálás, néha egy kis netezés. Semmi játék vagy egyéb és kevés appot használna. Cél minél kevésbé szaggason és "időtállóbb" legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Szeretnék telefont venni minél olcsóbban, de úgyse lesz annyira olcsó mint szeretném.
    Kijelző: elég sima HD nem kell a Full HD
    Új legyen, független és android.
    Alap alkalmazások BKV menetrend, időkép, telefonálás és messenger googglemaps, emaliek működjön. Nincsenek nagy igények.
    Apám nem rég vett egy Samu J3 at, amit a tesztek bár kicsit lehúztak (lehetne erősebb hardver meg több tárhely meg stb.) de mégis működik meglepően jól. Én azt hittem rosszabb lesz. Lehet az is elég lenne nekem. Persze kicsivel jöhetne jobb is de az 50 már. Látom hogy 50 alatt nem úszom meg a telefon vásárlást.
    írjatok 30-50 ezerig pár hasonló mobilt. Mike lehet és érdemes ennyiért venni?
    Doogee, Xiaomi, stb?

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz Soybex #114915 üzenetére

    Igen épp ezt nézegettem. Xiaomi Redmi 4a pro.
    Valószínűleg 99%, hogy ez lesz. Nagyon baráti az ára.
    Csak kíváncsiságból érdekelne e fölött mit érdemes venni, mi lenne a köv. lépcsőfok, amire azt mondanátok hogy kicsit jobb és érdemes lenne elgondolkodni rajta. Viszont nem lépjük át az 50k kertet. Természetesen lehet más márka is.....

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz Soybex #114920 üzenetére

    Igen még ott van a Meizu M5 is ennyiért. Meglepett a 3 GB Ram, de akkor a Xiaomi megbízhatóbb ezek szerint.
    Ha veszek a hivatalos Xiaomishop ból lehet venni? Nem lesz gond? Az csak Webshop ha jól látom.
    [link]
    vagy EU stock inkább?

  • TAKÍÍ

    tag

    Már lassan több hete akarok rendelni az EUStock-tól egy Xiamoi Redmi 4A pro t. Itt a fórumon is sokan ajánlották a tesztek is jó voltak róla, én pedig minél kevesebb zsetonból akartam kihozni a dolgot. Ezért esett végül erre a választás.

    Közeben sok idő eltelt, és egyszer csak feltűnt a Xiaomi Redmi Note 4. Elsőre elvettem a nagyobb kijelzős telókat, nekem elég a kisebb is, de ez a teló mindent tud, amit csak akarnék. Full HD kijelző, 3 GB Ram 4G, nagy aksi, GPS. OKés tudom van ennél jobb és szebb... de nagyon ígéretesnek hangzik, a tesztek is jókat mondanak róla. Igen kicsivel drágább 16 K val, de lehet megérné ....

    Kérdésem van e telefon az 50 ezres ársávban (45-55 ezerig) ami tudja mindezt? (Full HD és 3 Gb Ram, 16 GB fölötti tárhely) és megbízható? Mi más opció lenne még ehelyett, már ha egyáltalán van?
    Előre is köszi a válaszokat.

  • TAKÍÍ

    tag

    Apámnak szeretnénk telefon venni.
    Nincsenek nagy igényei alapdolgokra használja, de:
    legyen lehetőleg dual SIM-es
    legyen Oled/amoled kijelzője
    USB C
    128 GB Háttértár
    4-6 GB memória

    Az OPPO A74 128GB 6GB RAM nézte ki. Jónak tűnik, de nem nagyon találtam róla semmit.
    Kérdés mi más lehet helyette?
    XIaomi Note 11 -et néztem ott van asszem Amoled és dual SIM
    Samsungot nemszeretem, de ott nem tudom melyik lenne a jó?

    Az árkategóra 70-80k-ig de szerintem az túl szűk mennyűnk el 100-ig

Új hozzászólás Aktív témák