Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narandil

    tag

    Üdv!

    Jelenleg egy Nokia Lumia 520-m van, immár 5 éve. Sajna a napokban olvastam, hogy a 8.1-s windows-s telefonokhoz megszűnik a további támogatás. Így eldöntötté vált, hogy lecserélem. Pedig kedveltem a telefont, s magát a márkát is.

    Viszont nem tudom, hogy mire cseréljem.
    A lényeg. Új telefont vennék, max 50k-rt, ugyanúgy hosszabb távra, mint a jelenlegit.
    Sajna Nokia-t már nem nagyon kapni, így márkát is váltanék, viszont iPhone-t semmiképp sem szeretnék.

    Az elvárásaim/elképzeléseim:
    - legalább 5' képernyő,
    - 10+ mp kamera (nem kell, hogy mindkét oldalán legyen), s habár nem túl sokszor használnám a kamerát, de azon alkalmakkor azért lehessen normális képet készíteni vele,
    - nemrég vettem egy 64 gb-s micro sd kártyát, így azt tudja befogadni,
    - sem netezni, sem videót nézni nem nagyon szoktam telefonon (legfeljebb híreket olvasok, s az ottani videókat megnézni),
    - játékra is alkalmanként venném elő, de azért egy erős közepest nem bánnám, ha elbírna (pl város építkezős, stratégiák),
    - amire most a Lumia-t a legtöbbet használom, a zenehallgatás, mivel kerékpárral járok dolgozni, így 35-45 percig hallgatom, bluetooth-s füllhallgatóval.

    Ismerősök, barátok ajánlották a HTC-t, illetve a Huawei-t. Nézegettem közülük, de tényleg fogalmam sincs melyiket lenne érdemes megvennem.
    Egyet-egyet azért úgymond kinéztem. Előbbiből a HTC Desire 628-t. Utóbbiból a Huawei Y6II Compact-t.
    De hallottam, hogy a ZTE telefonok is megérik az árukat.

    Nagyjából ennyi. Remélem tudtok segíteni.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

  • Narandil

    tag

    válasz Yasuo #116004 üzenetére

    Huhh... köszönöm a gyors választ. :-)
    A Xiaomival lenne egy kérdésem. Olvastam a mobilarena.hu-s tesztet, s két procit említettek. Melyikkel lenne jobb választás?

    Azonban Chris felvetése is felkeltette az érdeklődésem. Mivel Nokia párti vagyok, megérné azt a plusz 15 ezret a Nokia 5-s?

    ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

  • Narandil

    tag

    válasz Yasuo #116011 üzenetére

    Az E-Stock.hu-n van Helio X20-s 51 ezerért.
    De ha nincs különbség, akkor a Snapdragon-s vonzóbb, ha az üzemidőt nézem.

    ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

  • Narandil

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget kérnék tőletek. Legutóbb is innen jött segítség, s nem bántam meg. :D
    Alig több, mint 4 éve van egy Xiaomi Redmi Note 4-m. Itt az idő lecserélni, s már meg is van az örököse. :)
    Viszont a helyzet, hogy 2 lehetőség is van.

    1)
    Egyben fizetve, újonnan, mindegy honnan (megbízható hely legyen). Felhasználása elsősorban komolyabb játékok, fényképezés lenne. Másodsorban alkalmi filmezés. Valamint komolyabb aksi (3-5 órányi biciklizés mellett zene hallgatás - persze van külső akksi, de azért bírja a teló :) ). Méretét tekintve min a mostani, de egyébként mindegy. Op rendszer szintén mindegy, de itt a márka közbeszól. Iphone és Huawei-t nagyon nem szeretnék. Samsung még csak-csak. Régről Nokia párti vagyok, de hogy most mit tudnak?! :F A Xiaomi-t megszoktam, szóval a Nokia után az a favorit. Ennél az esetnél a keret 50-100k. Tovább, ha nem muszáj nem mennék.

    2)
    Itt a változó a fizetés. Havi részletekről lenne szó. Az alap elvárások ugyanazok. Viszont itt pl egy Asus ROG 3 is szóba jöhet már (láttam egy 256 gb-s verziót már 260k-rt is). Ebben az esetben egy 50k-s önrésszel a havi törlesztő 10-11k, legfeljebb 12k, max 24 hónapra.

    Remélem nem túl bonyolőlt a dolog. :)

    Előre is köszönöm a segítséget! :DD

    ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

  • Narandil

    tag

    Sziasztok!

    Pár hete érdeklődtem, hogy mit ajánlotok. Akkor 2 verzió volt, amiket részleteztem, s arra kaptam is válaszokat, amiket még egyszer köszönök. :)
    Ugye most lesz a Black Friday, s a Karácsonyi leárazások, így kicsit kivártam, gondolkoztam, s nézelődtem. Na meg persze változott az anyagi hozzáállás is. :)
    Az előző verzió így nézett ki:

    "Egyben fizetve, újonnan, mindegy honnan (megbízható hely legyen). Felhasználása elsősorban komolyabb játékok, fényképezés lenne. Másodsorban alkalmi filmezés. Valamint komolyabb aksi (3-5 órányi biciklizés mellett zene hallgatás - persze van külső akksi, de azért bírja a teló :) ). Méretét tekintve min a mostani, de egyébként mindegy. Op rendszer szintén mindegy, de itt a márka közbeszól. Iphone és Huawei-t nagyon nem szeretnék. Samsung még csak-csak. Régről Nokia párti vagyok, de hogy most mit tudnak?! :F A Xiaomi-t megszoktam, szóval a Nokia után az a favorit. Ennél az esetnél a keret 50-100k. Tovább, ha nem muszáj nem mennék."

    A másik verzió már lényegtelen. Erre a Poco X3-t Gyarmati_ ajánlotta. Na most, amit azóta nézelődtem, olvasgattam stb, 3 másik jelöltem lett.

    Nokia 9 Pureview
    Xiaomi Black Shark 3 Pro
    Xiaomi Poco F2 Pro

    Ezek változattól függően elég széles skálán mozognak árban. A Black Shark-ból pl a 6/64 változatot láttam 170k-rt. Míg a Poco-ból ugyanennyiért a 8/256-st, de a 6/128-s csak 130k.
    Igazából az érdekelne, hogy a 3 közül melyik lenne a jobb választás?
    Mondjuk a Karácsonyi leárazás lehet nyerőbb lesz. Akkor azért több telót szoktak leárazni, mint BF-n.

    Még egyszer köszönöm a segítséget! :)

    ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

  • Narandil

    tag

    Sziasztok újfent! :)

    Éppen most találtam egy ilyet:
    link
    Ez mennyire lehet igaz? Megbízható egyáltalán a bolt? Már csak azért, mert ez így nagyon jó ár érte.

    ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

  • Narandil

    tag

    válasz Jabby #157362 üzenetére

    Így akkor nagyon érdemes kihasználni ezt akciót. Itthon 270k a legolcsóbb ROG 3, igaz azok a 256-s változatok.

    ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

  • Narandil

    tag

    válasz Jabby #157364 üzenetére

    Nem igazán. :) Ha valami olyasmi történne, akkor lesz tartalék teló.
    Amúgy, ha jól rémlik, akkor ha az ASUS oldalán regelek, akkor kapok extra garit is. :D

    ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

Új hozzászólás Aktív témák