Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    sziasztok

    kellene egy kis segítség. Szempontok: kijelző, akksi idő, összeszerelés minősége / anyaghasználat ...
    Minden más lényegtelen
    (ezt szó szerint értem, nem fogok játszani rajta meg bencsmárkokat futkároztatni). LG G2 vagy Nexus 5 (esetleg hasonló készülékeket is ajánlhatnátok).
    iPhone -ról jönnék (vissza!) android-ra, Nexus 5 a befutó egy jó hosszal, de félek az akksiidőtől. Nexus 5 tapasztalat valaki? Nem bánnám, ha olyan írna aki tud viszonyítani ájfónhoz vagy más androidhoz :B

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz Mankó #46998 üzenetére

    Sima 5. Több apróság, de amivel végképp betelt a pohár, hogy nem hajlandó Linux -szal együttműködni semmilyen szinten, mert csak így tudták a nagy zsenik megoldani, hogy ne lehessen szétcincálni..

  • haddent

    addikt

    sziasztok

    lassan lecserélném iphone 6 -omat amit a családban továbbörökítenék :DDD

    OnePlus 3: hihetetlen jó árban van, iszonyatosan brutális SoC proci és 6GB DDR4 ram?? wtf??, nagyon szép igényes megjelenés és jó anyaghasználat, USB Type C?? kicsit hihetetlennek tűnik ezen az áron. Nagyon tetszik.
    Egy dolog aggaszt, a mérete. Volt Sony Xperia Z2 -őm. Egy ideig imádtam, aztán nagyon megutáltam, de nem a mérete miatt, hanem mert szar volt :DDD Viszont utánna iPhone 6 -ra visszaállva a kissebb, kompaktabb méret megint nagyon bejött. Kicsit ilyen túlélő vagyok, mindig az tetszik ami van, nem tudom eldönteni mi a jó méret nekem. Elég nagy kezem van, tehát nem lesz gond, nagyobb mint másoknak

    Ja, az igényeim: hát netezni, írkálni, elérni családot, ismerősöket telefonon és whatsapon, fotó stb.. tök alap dolgok, viszont elég jó akksi idővel. Ami talán kicsit "heavy user" lehet, az LTE -én Google Music streamelés, illetve nagyon örülnék ha valahogy USB Type C -re rá lehetne kötni DVI monitort, usb billencs, usb egeret és asztali gépnek is használni. Ez nagyon futurisztikus egyelőre?

    vélemény? köszi

  • haddent

    addikt

    válasz koxx #98719 üzenetére

    Értem. Hát, a szoftver az majd javul, a hardver kétlem, hogy nagy hibás lenne,de úgyis még hónapok kérdése mire kezembe kerülne,szóval nem leszek beta tester :DDD
    Egyébként én erre mindig ezt mondom: minek nekem a kezembe FHD fölötti, amíg a laptopom 15.6" FHD, monitorom 23" FHD, de mondok jobbat, 55" TV is FHD :F Jó, messzebbről nézi az ember, de nem annyival. Eddigi legnagyobb telóm az 5.2" Xperia Z2 volt,de az is szép volt FHD -val. Ha akksi időt lehet vele nyerni, ahogy írjátok 30% -ot, akkor egyértelműen azt kérem :C

    istnag nem teljesen értem? nem csodát akarok, csak elérhető áron egy telefont, ami megfelel a következő felsorolásnak:
    szép kijelző (de mint írtam FHD tökéletesen túl sok/elég), jó antennák (lte, 3g, wifi legyen nagyon jó), jó akksi idő (legalább iphone 4 - iphone 6 szint, xperia z2 szint az már álom, ezek mind teljesíthetőek..), korrekt kamera, nagyon szép és jó anyaghasználat - jó összeállítás - elegáns kivitel

    Ennyi kell nekem, azt gondolom, hogy ez elvárható. Amikre gondolok, hogy megtartom az iPhone 6 -ot amíg kidől alólam (csak anyukám szereti az iphonokat és hozzászokott és nincs kedve mást megtanulni, valamint lassan alóla kidől az iphone4, tehát kelleni fog neki, ezért gondoltam, hogy akkor é nveszek inkáébb :DDD ), Samsung Galaxy A3 és A5 (2016 verziók), OnePlus3

    Igazából azt hiszem a legoptimálisabb az A3 / iPhone6 méret lenne, ezek ugyanakkorák. Az A3 tetszik, jó árban van, de az 1.5G ramot kevésnek találom Android alá, az nem iOS...
    Nem fogok egy árva percet se játszani a telefonon, a OnePlus3 hardvere nem azért kéne, hanem mert nyilván marha jól fogyaszt, ha a proci végig "idle" -ben marad kb az én felhasználásommal :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    sziasztok, újra itt egy kérdéssel (ugyanazzal)

    OnePlus 3 megfelelő utódja lehet egy iPhone 6 -nak? Kinézetben, minőségben mindenképp, és a tesztek is kiválónak hozzák ki. Akksi idő szerintem túl kell szárnyalja az iPhone 6 -ot, de azt a szintet mindenképpen hozza, nem? Kijelző így is szebb lesz az iPhone -nál, tehát bőven elég a FHD.

    Vélemény? :B

  • haddent

    addikt

    válasz koxx #99171 üzenetére

    Hmm. Kamera, néztem tesztképeket, nekem tetszik. Nekem egy jó ideje minden mobil képei ugyanolyanok: jók, kielégítőek. De nem kiválóak. Nyilván azért mondom ezt, mert amúgy DSLR -rel fotózok ha fotózni akarok :DDD Én azt gondolom, hogy még ha van is minimális kompromisszum kamerában, nekem tetszeni fog úgy is :K
    Kijelző értem, hogy miért csak "ok", de mondom, iPhone -ról beszélünk, így is "csak okés FHD" -ként is sűrűbb, élesebb. Ráadásul a legújabb S-AMOLED amit imádtam anno Galaxy S1 -emben. Ha jobban bele akarok menni kifejezetten baromság tartom FHD fölé menni ekkora méretben. De ha már megyünk akkor menjünk olyanra, ami egyszerűen skálázható: 4K, azaz minden irányban 2x szorzó. A QHD nekem olyan mondvacsinált marketing fa***ág :DDD
    Szervizháttér, hát igen, gondolom nehézkes visszaküldözgetni Csájnába mindig ha kell valami. Az biztos, Apple garancia az felülmúlhatatlan. Beviszem, <1 hét, kapok vadi új készüléket. Szerencsére van hozzá némi "közöm", ezért ha alkatrészek kaphatóak lesznek ebayen, majd megoldjuk mi :D Néztem vidiket a felépítéséről, anyaghasználat, hogy van összerakva stb.. Nagyon tetszik, nagyon logikusan és szépen van felépítve, utoljára az iPhone 4 szerelhetősége tetszett ennyire meg
    Egyébként tényleg igaz, hogy nem csak dual-simes, DUAL LTE -és? Azaz mindkét sim LTE képes? Azért az nem rossz :DDD

    istnag értem, világos. Viszont ha jól tudom (még mindig így van?) teljesen nyitott a kernel, bootloader, minden. XDA-dev pedig éppen ezért imádja. Az a helyzet, hogy én iPhone -ból is kihozom a kisördögöt mostanában. Nem ismeri fel az ujjlenyomatomat, kifagy, nem reagál.. már utálom, pedig csak azért szerettem, mert ment :DDD

    Egyetlen kérdéses terület az akksiidő nálam (illetve már barátnőm is váltani akar 5S -ről OP3 -ra ;] ). Nagyon sokat olvasgatok utánna, és arra jutok, hogy azok szídják, akik a kamerát és a kijelzőt. Igen, persze, lehetne 25MP meg QHD és 6000mAh, de lényegében mondvacsinált dolgok, szerintem, számomra. A Snapi 820 jó és gazdaságos prockónak tűnik, az Amoled spórolós az árammal és azért 3000mAh nem kicsit, csak mára már megszokott. Anno Sony Xperia Z2 -őm nagyot szólt 3200 -al. Abban Snapi 801 volt, na annál tuti spórolósabb a 820, és itt Amoled a kijelző, és alig nagyobb. Na mindegy, akksiban ha hozza az iPhoneokat (és elvileg a Plus verziókat is hozza lazán!), akkor elégedettek leszünk.

    Más közben találtam egy ilyet: Vernee Apollo. Hát ez is brutális egy dög, bár a 10 magos proci értelmetlen hülyeség, a Snapi 820 sárbatiporja :DDD Jó-jó, szép, de hiányzik belőle valami ami megfog, a karakter, ami megvan (szerintem) iPhoneokban és (számomra) OP3 -ban is :B

    Illetve van még ugye HTC 10, hát neeeem igazán tetszik. És a legnagyobb aggályom, az akksi idő, kb ugyanolyan kell legyen, mert ugyancsak 3000mAh, picit kissebb 5.2", viszont LCD nem OLED.

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz jano_77 #99198 üzenetére

    Snapi 801 flagship volt anno, pár éve. Most is elég jó cucc, szvsz. a 810 és a 820 közt van, pusztán azért, mert a 810 egy szar. A 10 magos kínai csodáknál ugyancsak biztosan erősebb szerintem, legalábbis konzisztensebb. Energiatakarékosságban is elég jó volt, Sony Xperia Z2 -ben használtam 5.2" -en 3200mAh akksival brutálisan sokáig bírta. Szerintem jó SoC, de talán kicsit idejétmúlt ma megvenni, szerintem biztosan van hasonló teljesítményű új magokkal még takarékosabb.

    LámaZ :W az órajel és a melegedés nem áll semmilyen kapcsolatban. A 32/64 bit és a "gyorsasság" sem. Ez nem csak SoC -ok esetében igaz, hanem mindenhol.. Az órajel csak az architektúra/"milyen mag" tudatában ér bármit, a melegedés meg a fogyasztástól függ ami a legjobban a gyártás tech.-el van összefüggésben. Minimum 4 db processzor? Nem mondom, hogy "nem szabad" többet, de hogy nem "kell" az biztos. Snap 820 is 2+2 mag és agyonver bármit :F A legfontosabb továbbra is a single core jó nagy százalékben

    [ Szerkesztve ]

  • haddent

    addikt

    válasz LámaZ #99215 üzenetére

    :DDD Fájsz. Az órajel önmagában semmit nem mondd el sem az "erősségről" sem a "melegedésről". Emellé ismeri kell a mag architektúráját, típusát, magok számát és akkor már lehet elképzelésed - esetleg. A melegedésről még ekkor sem, ahhoz konkrétan a fogyasztást kell tudnod és akkor már lehet tippelni, de csak tippelni, mert a hőelvezető megoldások (és azok hiánya) igen sokféle lehet ami már mobilgyártó függő :U
    Röviden: órajellel csak akkor dobálózhatsz szabadon, ha konkrétan két ugyanolyan cpu/soc -ot hasonlítassz össze és az órajel más csak. Akkor nyilván a magasabb melegebb, várhatóan.

  • haddent

    addikt

    sziasztok

    kéne nekem egy teló, mert szarrátörtem a OnePlus3 -mat :DDD (igazából csak egyetlen kis hajszálrepedés van rajta, de a kijelző összevissza szinez olvashatatlan használhatatlan)

    - Árkategória: nyilván minnél olcsóbban, de úgy igazából nincs megkötés, 150 felett semmiképp nem vagyok hajlandó kiadni egy telefonért
    - Új.
    - Tökmindegy hol veszem meg, vannak nagy előfizuk a családban, tehát 150 felett is van némi esély szolgáltatótól.
    - Már megtanultam, hogy telefonnal nem tervezek, mert szar az összes :DDD De alapvetően jóhiszeműen azt mondom, hogy "hosszútávra, persze"
    - Mire használom: telefonálás, netezés (LTE antennák és modem sebessége fontos!!), néha 1-1 fénykép (a felbontás nem érdekel, az obi legyen annyira jó amennyire elvárható..), gps (legyen pontos és gyors) és ennyi. Akksi időben legyen jó. Játékok és hasonló hülyeségek egyáltalán nem érdekelnek, nem érdekel hány magos proci és hány gb ram. Viszont legyen strapabíró a telefon, műanyag kókányt nem veszek kézbe, fém legyen.
    - Oprendszer: Microsoftot mindenhol gyűlölöm, iOS -t utálom, mert zárt, Androidot útálom, mert szarakodik. Ja hogy ne mmaradt semmi? Jó.. iOs/Android
    - Méret teljesen mindegy, 4" legyen meg, onnantól mindegy

    Van most ennek megfelelő jó cucc? köszi előre is!

  • haddent

    addikt

    Sziasztok
    Elmúlt 2 éves az iPhone 11 pro -m és az akksija igencsak megfáradt már illetve egyre több probléma van vele (dobálja a hálózatot, dobálja a wifit, hotspotként a készülékeket), szóval kicsit kezd látszani rajta a kor szándékos, tervezett elavultatás és szoftveres rongálás :W
    Ezért készülök, hogy lassan, az elkövetkezendő fél max 1 évben szükségem lesz egy új készülékre, ehhez kérnék segítséget a sok ipari szemétdomb közti csipegetéshez.

    Árkategória: most mit mondjak? Minél olcsóbb, nyilván, de amennyiért lehet az igényeimnek megfelelőt kapni.. Szerintem a következőkben említettek miatt jórészt érthető..
    Új kizárólag
    Hol venném meg: bárhol, ahol a legolcsóbban elérhető és normális számla + gari jár hozzá, ezen felül nem érdekes
    Méretek: 5.8" -től 7" -ig. Nincs kifejezett igényem az óriási készülékre, de nem is probléma, lényegében nem befolyásoló tényező a méret, ha a jelenleginél nem kisebb a kijelző.
    Op.rendszer: hát ne iOS most, köszi.. iPhone 4 óta Apple -t nyúzok nagy megelégedéssel (és egy kis kitérővel OnePlus 3 -mal), de mostanra a tököm tele lett vele, egyre szarabb. Az Android meg (remélem?) talán már levetkőzte az anno Android 1.5-1.6-2.1 korabeli szörnyűségeket
    Mire használnám: Na ez az érdekes, nem tartom magam az elmúlt ~5 évbeli mértékkel power usernek: telefonálás, sms/signal, gps/waze, netezés/böngészés, fotózás (a hardver mindegyikben már nagyon régóta több, mint elég, szerintem.. mármint a lencse, szenzor), hotspot néha. Kb. ennyi
    Egyéb kikötések: Megbízhatóság és minőség kívül belül. Fém szerkezet (jó lenne acél, de beérem aluval is, ha normális), műanyagot nem akarok se elől se hátul se sehol fogdosni (szánalmas, hogy már még az S21 ultrán is van műanyag hátul :DDD ), minimalista egyszerű dizájn, és a szoftver pedig lehetőleg minél érintetlenebb sima Android, megbízható, az említett feladatokat gyorsan, hibamentesen, recegés, akadás, nyüglődés nélkül hajtsa végre mindig.

    Van ilyen készülék..? Mert az egy dolog, hogy a flagshipek árai nevetségesek, de, hogy még ócskák is mellé, az sok. (Pl. említett S21 ultra műanyaggal..? 500 ezerért..? Inkább nem írok rá jelzőt). Motorola Edge 20 pro -ról vélemény? Talán az ami elmegy úgy ahogy..

    köszi :R

  • haddent

    addikt

    Sziasztok! Jelenleg 3. évét betöltő iPhone 11 Pro -mat cserélném le, több okból. Akksi már nem az igazi és olyan forrásból, úgy cserélve, ahogy nekem megfelelne kb. 80 ezer lenne. A hátulját megrepesztettem. Sok már a nyűg vele, hálózat, wifi, 4g dobálás, stb. Illetve nagyon szeretnék minimum 90Hz -es kijelzőt, nagyon darabosnak érződik a 60Hz egy 90-120Hz egyszeri kipróbálás után is.

    - Árkategória. Nem ez a döntő. Nyilván minél olcsóbb, de kinyögöm amit ki kell, hogy igényeimnek megfelelőt kapjak.
    - Használt vagy új? Kizárólag új, vagy ilyen "felbontott 1-2 hetes"
    - Hol vennéd meg? Kizárólag függetlenül, teljesen mindegy, hogy hol.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, Szerintem a mai világban hosszúnak mondható, ilyen hasonló 3, de akár több évre.
    - Mire használnád? telefonálás, böngészés, instant-messaging, fotózás, navigálás. Itt viszont kifújt, játék 1x sem fog települni rá, sem fingópárna alkalmazások. Mondhatni "business/enterprise power user"
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Teljes mértékben linuxos lélek volnék, de hosszú évekre Apple -höz kényszerültem és szeret(t)em, így "mindegy"
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Nagy kezeim vannak, de szeretem, ha 1 kézzel is használható. Bár ez esélytelen manapság, szóval mindegy..

    Úgy gondolom, hogy szeretnék Androidhoz visszatérni most. Utoljára Android 1.6 -nál jártam ott, imádtam a saját romok buildelését és utáltam, hogy ez kellett is, ha normálisan használni akartad..
    Konkrét véleményt is kérnék:
    Google referencia készülékben gondolkozom. Mi a vélemény a Pixel 6 Pro -ról? Illetve mi a vélemény, érdemes-e megvárni a Pixel 7 Pro -t? Vajon kb. milyen áron lesz? Most Pixel 6 Pro -t 280 -ért tudnék, újat venni. Ha "ergó ugyanennyiért" megkapnám az újat majd (értsd: mondjuk 300 alatt, nagyon nagyon max 350 -ért), akkor megvárom. De ha mondjuk eleve októberben indul a pre-order amerikában, tehát EU -ba leghamarabb kb Januárban tudnám megvenni és mondjuk 400 meg 450-500 -ért, akkor köszöntem jó lesz a Pixel 6 Pro, persze ha itt is jó a vélemény róla :R

Új hozzászólás Aktív témák