Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • keep2000

    tag

    Akkor én is beállok a kérdezők sorába, bár már gondolom sokszor előjött.
    Az én szempontjaim:
    Teljesen elégedett vagyok a kínai telefonokkal, nem vágyom brandekre.
    Árban olyan bruttó 40-50ezer Ft körül. Feljebb csak akkor, ha tényleg best buy és hosszabb távra lehet vele tervezni.
    Ha van magyar áruházban jó áron, akkor inkább innen, de nem zárkózom el a külföldi rendeléstől. ÁFÁ-t elvileg visszaigényelhetem.
    Ami szempont
    - Dual SIM mindenképpen!
    - 4.5-4.7 körüli kijelző, esetleg 5"
    - Elegendő RAM a kb folyamatos működéshez (1 GB elég, vagy többre kéne vágyni?)
    - Elegendő ROM ahhoz, hogy ne panaszkodjon néhány program után, hogy nem tud telepíteni/frissíteni (gondolom a 4 GB akkor kevés)
    - Kb folyamatos működés, ne akadozzon programok megnyitásakor, de főleg weblapok betöltésekor és gépeléskor!
    - Nem árt, ha szép a képe, illetve van valami Gorilla Glassos kijelzője
    - Vállalható felbontás (nem kell ultra, de azért használható legyen pl értelmes böngészésre)
    - Vállalható üzemidő (nap végéig azért húzza ki legalább)
    - Használható GPS futás rögzítésére (Endomondo)
    - Előny, ha van zseblámpaként használható vakuja
    - Értelmesen menjen a telefonálás funkciója (nem röhög, volt olyan Sony-m, amivel kínszenvedés volt tárcsázni vagy felvenni)

    Ami nem érdekel annyira, maximum sokadlagos szempontként
    - FM rádió
    - Kamera minősége, elég ha vállalható képet csinál, pl egy dokumentumot gyorsan lefotózni, stb
    - Komoly grafikus teljesítmény, nem igénylek erőmű játékokat
    - Dizájn, vastagság
    - Előlapi kamera

    Megköszönöm, ha tudnátok néhány tippet adni, bevallom nézegettem, de elvesztem a sok lehetőség között. :)

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    Köszönöm a hozzászólásokat, ma szeretném megrendelni a készüléket az edigitaltól, a tanácsok alapján Redmi 1S vagy Honor 3C lenne a befutó, ebben kérném még a segítségeteket. Igényeim a 70504-ben találhatók.
    Ahogy látom, nálam az érvek a következők:
    Redmi 1S
    - Qualcomm chipset
    - leírások alapján szuper GPS (nem navigáció, hanem futás rögzítés lenne az érdekes)
    - összehasonlító tesztekben és videókban rendszerint őt hozzák ki jobbnak

    Honor 3C
    - 2 GB RAM
    - 2 év garancia!

    Akkumulátorra mindkét oldalra mondtak rosszal és jót is, de ott talán a redmire több jót.
    Amit viszont végképp nem tudok, hogy szoftveresen hogyan állnak, mennyire bugos, illetve vannak-e frissítések, ha arra van szükség?
    Nem vagyok egy nagy telefoncserélgetős mágus, közepesen hosszú távra keresek mókolás nélkül is normálisan működő telefont, nyilván az árkategóriában.
    Köszönöm

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    válasz Ájvé #70671 üzenetére

    Ez jól hangzik. Közben több csatornán inkább a Honorról győzködnek, leginkább a két év gari miatt hajlok is rá, de a két giga ram sem rossz dolog feltétlenül, illetve a GPS-sel és szoftverrel kapcsolatos kételyeimet is tagadták. :)
    Jó, ha lesz Redmi2, de mennyiért? Mert a Redmi 1S nálam most pont 10 Ft-tal a lélektani 50e-s határ alatt van.
    Akkor te a Redmit javasolnád jelenleg?
    Max 1-2 héten belül meg kell vennem az utódot, mert a mostani el van ígérve már.
    Köszönöm az infókat

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    válasz batai15 #70693 üzenetére

    Megkérdeztem edigital-t, hogy lesz-e náluk Redmi 2
    "Sajnos egyelőre nincsen információnk arról, hogy fogjuk-e forgalmazni a kérdéses terméket."

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    Ismerős számára érdeklődnék:
    5-6" közötti telefont keres, normálisan futó gépet, semmi extra, nem kell hatalmas 3D teljesítmény vagy über fotógép. 40 körül lenne az ársáv, külföldi rendelés is jó.
    Eddig a Lenovo A916-ot nézte ki, egyrészt van-e ellenvetés.
    Másrészt kérdés, hogy a 130$ körüli árra milyen összegű vám/áfa ilyesmi jön rá?
    Esetleg hogy honnan érdemes rendelni.

    Köszi

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    Sziasztok,
    Családon belülre keresnék telefont a következő igényekkel:
    - Android. Nem egy verzió-fetisiszta, de ha újabb, vagy jön rá frissítés, az nem baj.
    - Dual SIM
    - 4.7-5" méret, most 4.7 van, azt ideálisnak tartja
    - Kb folyamatos, jó működés, ne kelljen újraindítgatni, stb, tudom, hogy minden Android szaggat, legalább ne nagyon tegye :)
    - 2GB RAM (1 GB-tal most szívózik neki)
    - pontos, jó GPS. A kezem között levő alsóbb kategóriás MTK chipesek lassan találtak jelet, utána mondjuk futás trackelésnél tiszta hullámos vonalat húztak, autós navinál néha átraktak a szomszéd utcába. A mostani Qualcom chipes Xiaomi ilyen szempontból nekem tökéletes, pár másodperc alatt atomstabil jelet fog, soha nem dobja el, ha egyenesen futok, egyenes vonalat húz. Szebb a trackje, mint az 50e Ft-os Garmin túra cél-GPS-nek.
    - Lehessen rá értelmes mennyiségű programot telepíteni, ne legyenek tárhelygondjai. Nem a több száz megás-gigás játékok érdekesek, de sok programot szeret használni.
    - Akku üzemidő. Van egy ismerősöm, az ő telója 3-4 napot simán hozza (Prestigio), az enyém ha netezek, meg telefonálok kicsit, nem bírja az 1 napot sem. Van power bank, de nem lehet mindenhova azt cipelni.
    - Értelmes garancia, ne kelljen Kínába postázni.

    Ami nem érdekes:
    - Kamera elég, ha elfogadható képeket készít
    - NFC
    - dizájn
    - játék, filmezés

    Árban jó lenne, ha mondjuk 50 körül lenne már valami, de ha kell, kicsit lehet feljebb menni.

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    Páromnak keresnék új telefont a következő paraméterekkel:
    4 - 4.5" közötti kijelző
    akku bírja kényelmesen egy napig
    böngésző, whatsapp, Endomondo, néhány apró program, de kb ennyi. Még a facebookot is böngészőből használjuk.
    Stabil működés
    Android preferált, de ha sokkal jobb egy Win, esetleg el lehet gondolkozni rajta.
    Magyarországi beszerzés, vagy olyan külföldi, ahonnan gyorsan ideér (szlovák, cseh, stb), de most nem kínai shopost keresek.
    Többi paraméter nem igazán érdekes, tehát tulajdonképpen egy megbízható alapmodellt keresek, ami nem megy tönkre hardveresen/szoftveresen pár hónap alatt.
    Független vagy Telenor függő is jó.
    Mit javasolnátok?
    Köszi

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    Bruttó 30ezer Ft-ig (új, 27% áfás, magyar beszerzés) milyen készüléket ajánlanátok Android vagy Win alapon?
    A keret viszonylag fix, céges telefonnak adnák családtagnak.
    Elvárások gyakorlatilag nincsenek :)

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    Nézegettem az olcsó ársávban telókat és feldobta ezt több oldalon is:
    DOOGEE X5
    5" HD Android 5.0 MTK6580 Quad Core 3G Phone 8MP CAM 1GB RAM 8GB ROM P05-DGX5N
    Mindezt olyan 15-18.000 Ft között.
    Elég friss készülék, de ha ez így igaz, akkor ár/érték arányban elég jónak tűnik

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    Sziasztok
    30, max 35 ezres ársávban keresném a legjobb megoldást telefonra. Új, magyar shopban vásárolt érdekelne. Android vagy Win, hosszabb távra. Nincs semmilyen extra kikötés, nagy általánosságban keresnék jó megoldást.
    Tudnátok néhány javasolt készüléket mondani, amit érdemes megnézni?

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    válasz BenHans #83195 üzenetére

    köszi, Lumia 535 lett az áldozat.

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    válasz potyka126 #92547 üzenetére

    Sziasztok,

    Én is ezeket az igényeket tudnám felsorolni a következő különbségekkel:
    - kell a dual sim (tmobile + telenor, internet az előbbin)
    - jó GPS, futás trackeléshez. Az olcsó MTK-k nem jöttek be, RedMi 1S GPS-e viszont nálam nagyon jól muzsikál
    - értelmes akku, a mostani 2000mAh nálam nagyon hurka, szegényesen húzza ki egy napig
    - max 200$ körüli beszerzés EU warehouse esetén vagy ugyanennyinek megfelelő Ft nettóban magyar beszerzés esetén, ekkor számla kell róla.
    - jó lenne, ha kihúzná 2 évig :)

    Xiaomi RedMi 3 a jelöltem a 4100 mAh akku miatt.
    Van ennél jobb ajánlat most erre?

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    válasz Ájvé #92564 üzenetére

    Így van, köszi. Túrára ott a garmin túra GPS, ez futáshoz kell, hogy ne legyen nagyon cikkcakk a track, mert akkor elméri a távot. Tapasztalat szerint amikor rossz vételi körülmények voltak, simán beírt 4:15-os km-t, amikor a valós olyan 6 perc körül volt. A redmi ilyen szempontból nagyon pontos, nekem ennyi elég. Az akkuja a problémás, meg van némi szoftver nyűg. Meg gyorsabb is az új, ezért lenne a csere főleg

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    Asszony elhagyta a telefonját és az a terv, hogy megkapja az én Xiaomi Redmi 3 készülékemet, én pedig egy szintet feljebb mennék. Ehhez várnék javaslatot.
    Beszerzés: itthon vagy EU raktárból, nagyobb kínai márkáktól nem félek.
    Ár: 50.000 környékén
    Csak új
    Hosszabb távra, Telenor használatban.
    Méret: 5-5.5" között
    Oprendszer: Android

    Ami fontos: normális teljesítmény, főleg böngészésben. Wifi, mobilnet, GPS, bluetooth. Nagyon fontos a jó üzemidő, a Redmikben ez tetszett meg. Ha nem is kiemelkedő, de vállalható kamera. Menjen az OTP Smart Bank alkalmazás :)))
    Ami nem érdekes: 3D teljesítmény, játék, zene hangminősége. Ezeket simán beáldozom az üzemidőre :)

    Igazából a Redmi 3-mal elégedett is vagyok, de akkor most van egy lehetőség feljebb lépni.

    Köszönöm

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    Én is beállok a sorba, két éve is itt kaptam jó tippet :)
    Régebbi Xiaomi Redmi 3, 2/16 telefont cserélnék, lehetőleg márkán belül maradva, de esetleg meggyőzhető vagyok másra.
    Beszerzés hazai, számlás, olyan 60 körül gondoltam bruttó, magyar garanciával, esetleg picit feljebb.
    Kb 2 évre tervezem.
    A felhasználás általános, munka és privát is. A dizájn nem érdekes, az akkuidő és a smooth működés igen, ne akadozzon sokat egy-egy app megnyitásánál. Böngésző nagyon sokat menne, akár több féle is párhuzamosan (firefox, chrome, stock stb, munkához kell), email, calendar, youtube, ilyesmi. Whatsapp, Viber, Skype menjen stabilan, szintén munkához. Játék szókereső szinten felül semmi.
    MIUI vagy stock droid kb mindegy.
    Melyik lenne az én készülékem? Már Xiaomiból is annyi van, hogy nem tudok választani a nyers adatok alapján.

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    válasz BenHans #132955 üzenetére

    Igen én is errefelé nézegettem. Egyébként ha kicsit megmozdulna felfelé a keret, mi lenne a következő ajánlott példány ugyanerre a feladatkörre?

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    Sziasztok.
    Egy Redmi Note 6 Pro tulaja volnék, amivel alapvetően elégedett vagyok teljesítmény téren, egyedül talán a nagy notch, illetve a hozzá tartozó értesítési ikonok hiánya zavar, de még azzal is együtt tudtam élni.
    A hétvégén viszont vízbe esett szegény, jelenleg szárítás alatt van, illetve megnézetem egy szervizzel, de azért már látom szomorú sorsom, hogy vehetek egy másikat.
    Árban kb ugyanazt a sávot céloznám meg, szempont a gördülékeny működés, nagy akku.
    Note 7-et nézegessem? Annyira még nem merültem bele, érdemes arra váltani? Vagy valami más modell esetleg?

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

  • keep2000

    tag

    Sziasztok, korábban mindig itteni tanácsok alapján választottam telefont, most is ide jövök :)
    Most egy Redmi Note 7-et használok, de kissé összetörtem és a hangszórója is döglődik, gondolkozom a javítás helyett a cserén.

    Beszerzés leginkább hazai és új, de meghallgatok más ajánlatot is, pl EU raktáras külföldi, esetleg megbízható használt

    Akku legyen nagy és bírja sokáig.
    Teljesítményből nem kell nagy, a Redmi Note 7 is működik, igaz néha megdöccen, de kb fluid. Böngésző, facebook, email, chat alkalmazások, spotify megy. Legyen valamennyire jövőálló nyilván, de bőven elég a középkategória. Játék, mozizás, videóvágás telefonon nincs.
    Háttértár min 64GB, esetleg 128, de több nem kell.
    Kamera is elég, ha egy normális szintű, nem kell kimagasló, de azért ne legyen botrányos sem. Az nem árt, ha nem nagyon lóg ki a tok mögül a kamerasziget.
    Dizájn nem érdekes, max a kis káva a hatékonyabb helykihasználás miatt, de szín, forma, ilyesmi nem mozgat, úgyis berakom egy flip tokba :).
    Méretben a 6.5" lenne a max, a Redmi Note 7 még jó, Poco X3-at próbáltam, azt már nem érem át, akkorára nem szeretnék váltani.
    Legyen 5 GHz wifi, de 5G nem kell.
    Bluetooth legyen stabil, okosóra van mellé. A Note 7 hajlamos arra, hogy a 2.4 GHz wifi meghal, ha megy a bluetooth kapcsolaton mondjuk egy zenelejátszás.
    Szoftveresen legyen normális, hibákat kb javítsák, ne legyen egy alap kiadás után elfeledve.

    Ami esetleg előny, az az NFC fizetési lehetőség és ha lenne (de én nem találtam) a vezeték nélküli töltés.

    Mindezért max 80ezret adnék, fölé csak nagyon indokolt esetben, úgy látom a vezeték nélküli töltés alsóbb ársávban nem divat.

    Amennyire én néztem ha mindent együtt veszek, akkor inkább a feltörekvő márkák jönnek szóba, pl Ulefon, Doogee, Blackview, de ezektől félnék egy kicsit hosszú távra tervezve.
    Vagy felejtsem el a vezeték nélküli töltést és vegyek mondjuk egy redmi note 10-et?

    Xiaomi 11 Lite 5G NE, Honor MagicWatch 2

Új hozzászólás Aktív témák