Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • potyka126

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lg Optimus balck-em fölött eljárt az idő, megérett a cserére.
    Így tehát általános felhasználási célokra (telefonálás, sms, email, net, gps! - pontos, gyors, és stabil, - tömegközlekedési appok, fb messenger, dwg néző, pdf olvasó, fotózás, zenehallgatás) keresek best buy telefont. A legfőbb cél a laggolás mentes működés, jó ram-használat.
    igények:
    - min 2 giga ram/8 giga memó, de bővíteni lehessen
    - leginkább új
    - tré mobilos vagyok, csak, tehát nem szempont a dual sim, az viszont az jó lenne, hogy tudja a B20-as 4G-ét
    - rendszer sztem android lenne (ios-t nem akarom megfizetni, windows phone appok hiányában lehet kiesik)
    - a telefonra szánt keret nagyon max 50-70eFt.
    - a kijelzőt jó lenne 5" környékén tartani, felbontás minimum 720p
    Amikkel eddig szemezgettem:
    - Meizu M2
    - [Huawei P8 lite]
    - [Xaomi Redmi Note 2]
    - [Moto G 3rd gen]
    - Samsung galaxy A5
    - esetleg szóbajöhet a Sonytól az M4-is, csak annak a melegédéstől kicsit tartok.

    Tehát a legnagyobb kérdés, melyik stock droid van a legjobban optimalizálva, mivel hozzá kell tennem, nem sok kedvem van, roomolgatni, rootolgatni.
    Ebben szeretnék tőletek tanácsot kérni! Vagy ha ezeken kívül akad bármi más épkézláb tipp, akár bolt, ami ajánlott, kérlek osszátok meg velem.

    [ Szerkesztve ]

  • potyka126

    csendes tag

    válasz motoflug #92548 üzenetére

    miért, a note 2 prime ilyen jól van optimalizálva ezzel a MIUI.hu felülettel?
    megéri az a pluszt a sima note2-höz képest?
    mert ahogy én nézem, csak plusz 0,2 Ghz-el gyorsabb magonként a procija, meg dupla akkora a belső memóriája. nekem ez még önmagában nem ér meg +10eFt-ot.
    Ha amiatt mert később jött ki, és úgy érted, hogy a sima note 2 hibáit próbálták javítani, akkor megfontolandó.
    Ez így van?
    A másik dolog, pedig ami negatívum alehet még, hogy én nem láttam sehol a B20-as 800 mhz-es 4G támogatását, de erről mit tudtok?

    [ Szerkesztve ]

  • potyka126

    csendes tag

    válasz lezuvius #92567 üzenetére

    mindannyiótokhoz szól a kérdés, hogy akkor melyik az a teló amelyik tudná a B20-at, és jól pörög?

    voyager4.4:
    miért ilyen fontos a belső tárhely kérdése, ha jól láttam bővíthető a mSd kártyával memóriája, vagy nem?

    [ Szerkesztve ]

  • potyka126

    csendes tag

    válasz motoflug #92571 üzenetére

    Igen, azt láttam, hogy egyetlen xiaomiban sincs, lehet nem egyértelműen tettem fel a kérdést.
    Tehát hogy a Xiaomikon kívül akad e bármi más oylan telefon, ami hasonlóan jó, de tudná a B20-at?

  • potyka126

    csendes tag

    válasz DaWe94 #92795 üzenetére

    és véleményed szerint melyiket érné megvenni? P8 lite T-mobil 55-ért online kedvezménnyel, vagy a Moto G3rd gen 68-ért expansys-tól? van olyan jó a 4 magos motorola, mint a 8 magos huawei? A note 2 meg note 2 prime, 5,5"-os méretével már túl nagy lesz nekem.... szóval most arról letettem. ebben az ársávban van bármi ami jobb lenne, és tudná a B20-at? vagy mennyiért lenne ezeknél sokkal jobb teló?
    ami még éppen megtetszett: az a One touch Idol 3, a 4,7"-os. Arról esetleg vélemény?

    [ Szerkesztve ]

  • potyka126

    csendes tag

    Sziasztok!

    Még nem sikerült megvenni a legmegfelelőbb telefont.
    jelenleg 3 versenyző van még a képben:
    mivel "blackmirror" tippjének köszönhetően rátaláltam az edigitalos akcióra, így képbe került az eddigi legesélyesebb:
    - Lenovo P90 (65e)
    Ezen kívül ami még szóba jöhet:
    - Redmi 3 (50e)
    - P8 lite (58e)
    [link]

    mivel a Lenovo P90-ről nem nagyon találtam fórumot, illetve mobilarénás tesztet, így Tőletek érdeklődnék, hogy mennyire jó? mennyire érdemes még egy 4.4-es Kit-Kat rendszerrel rendelkező kütyüt megvenni? jön-e rá frissítés? Lollipop, vagy MM?
    A Redmi 3-hoz képest megéri e a 15e Ft pluszt? Vidékre havi szinten 1-2 alkalommal járok, szóval annyira nem gondolnám, hogy meghatározó lenne a B20, bár nem lenne rossz, ha lenne benne. Hosszú távra tervezek telefont venni, a mostani is már több mint 5 éves (LG optimus Black)

    Összefoglaló röviden:
    Új, 5-5,5" kijelző, min HD kijelző, 2Gb ram, Min 16 Gb rom, Gps, net, fényképezés, pdf-ek, zene, email. Játék nem mérvadó. Fő cél: a röccenésmentes használat!

    [ Szerkesztve ]

  • potyka126

    csendes tag

    válasz qbeer666 #95770 üzenetére

    Köszönöm szépen a felvilágosítást a P90-ről, és a további tippet is. Fogtam már én is P8 lite-ot, nekem is szimpatikus volt, de mint Handball is írta azért nem mindegy az a majdnem dupla aksikapacitás a Redmi 3 javára, egyedül az veet fel még kérdéseket bennem, hogy lesz e olyan jó rootolas nélkül a gyári rendszerrel a Redmi 3, mint amennyire mondjuk egy Note 2-őt a costum romokkal elég használhatóvá lehet tenni?!?!

  • potyka126

    csendes tag

    Sziasztok!

    jelenlegi xiaomi redmi 3 pro telóm cseréjét kelleme megoldanom.
    mert zakózott párszor, és valószínűleg vmi szabad szemmel nem látható hajszálkarc miatt, össze-vissza mindenfélét érzékel a képernyő.

    az egyik fő esélyes a redmi note 6 pro.

    van e jobb alternatíva a 60-65-70 ezer Ft környéki árszegmensben?
    még a huawei telók amik játszanak számomra, Mate 10 lite, vagy a p20 lite.
    csak vmiben mindegyik kompromisszumosabb.
    mi 8 lite-ot egyelőre elvetettem az akku karcsúsága, illetve a jack ki-bementet hiánya miatt...

    egy gyors összeofoglaló azért:
    - ár: leginkább 50, de 65-70-ig nagyduzzogva el lehetne menni
    - inkább új, de már huawei 9 is képbe került.... szóval jó állapotú használt is játszhat, de az max 50e-ig.
    - használtan hardverapro, újonnan főleg eustock (jó tapasztalatok miatt)
    - általában mindig hosszú távra tervezek. mostani is már 3 éves, és csodálkozom rajta h csere érett....
    - használat: telefon, sms, messenger, emailezás, közösségi komunikáció, navigálódás, mindenféle (here, gmaps, futár...etc), jó fotós képességek, főleg nappal, vagy gyengébb fényviszonyok között, gyors rendszer, extra funkciók (pl kamera dupla bekapcsoló gombra bekapcsol és társai, szimpatikus lenne... ha lennének hasonló funkciók) játék abszolút nem, inkább pdf CAD rajz kezelés.
    /illetve azért gondolkozom még a huaweiben, mert a mostani redmi telót nem lehet midnenestől a googlre szinkronizálni, pl sms.ek, névjegyek, etc, a mi fiókot pedig vmiért nem sikerül aktiválni./
    - mekkora? 5-6 col, már az 5 is nagy volt, és esett párszor, így a 6 col felettiektől kicsit tartok, de az ár érték arány jobban számít...

    bármi ötletetek elképzelésetek van, várom. előre is köszönöm!

  • potyka126

    csendes tag

    Sziasztok! még mindig keresgélek, de már nagyon szenvedek a régi redmi 3 prommal.
    most egyelőre 3 teló játszik:
    - redmi note 6 pro, 60k környékén,
    - redmi note 7, 72k-ért
    - illetve a huawei mate 20 lite (de ez már 80). :/
    - vagy amin filózok még a Mi 8 lite, csak nincs 3,5 jack kimenet... :(

    a note 6pro-ból akkor lehet igazán kihozni a legjobbat, ha rootolja, és fejlesztői rommal használja az ember. viszont én nem nagyon szeretnék ilyesmivel foglalkozni.
    úgy szeretném használni ahogy van.
    ilyen szempontból mit ajánlanátok? megéri-e a cirka +20e ft-os felárat a mate 20 lite a note 6 prohoz képest, vagy +10-et a note 7-hez képest?
    illetve a turbado mennyire számít jó boltnak? vagy a redmi note 7-et érdemesebb lenne a xiaomishop odlalról rendelni? hosszútávra tervezek telefont venni, min 3 év. fontos a jack, a pörgős rendszer, a kamera, és az üzemidő is. a type C nélkül még el is lennék, csak a rendszer és a telefon legyen minél stabilabb...
    válaszaitok előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • potyka126

    csendes tag

    válasz un2112 #138957 üzenetére

    3 éve van egy redmi 3 pro-m (3/32), és kifogástalanul működik. nem laggol, nem fagyogat, aksija még mindig türhető 1,5-2 napot nyüstöléssel is elmegy.most is csak azért keresek vmit, ami leváltaná, mert vmi mikrorepedés van a képernyőjén, ami valószínűleg saját hibámból (esés) fakad, és a képernyőcseréről mindenki lebeszél, hogy annak az árát, már egy újabba kellene beletenni. De a benne lévő SD 616-os, még most is elég lenne nekem mindenre. a kamera képminősége néha hagy kívánni valót maga után, de ez sem az elhasználódásból fakadt, hanem szimplán ilyen. egyetlen idegesítő pontja van, mégpedig a Mi fiók, hogy nem tudtam megoldani a beregelést, meg egy kicsit meguntam a Miui-t, és jó lenne mást is kipróbálni.

    ebből adódik a kérdés, hogy 6 col alatt mit jánlanátok? nem találok a Mi A2 lite-on kívül best buy cuccot 100 alatt... max a Honor 10 van még, de az majdnem a duplája, esetleg vkinek vmi más ötlet?

    Honor 9et nézegettem még használtan. szerintetek megéri modnjuk az A2 lite árán inkább egy ilyet venni? jobb proci / kamera, de kisebb kijelző, sokkal kisebb aksi, és ami a legaggasztóbb, sokkal régebbi rendszer.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák