Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyárfás

    tag

    Üdv!

    Dejó hogy megtaláltam ezt a fórumot! :)

    Szóval telefont szeretnék venni, alsókategóriásat ha lehet, kivéve esetleg ha meggyőztök valami drágábbról.
    Nagyon sok telót végigböngésztem itt mobilarénán és külföldi oldalakon is, de nem találtam igazán oylat, amire azt mondtam volna hogy, na ez kell nekem!

    Én az esetek 99,9%-ában telefonálásra használnám, de olyan tesztet sehol sem találtam ami erről egyáltalán említést tenne, kivéve ami a hangszóró és mikrofon minőségét illeti, illetve mobilarénán legalább egy próbahívást is csinálnak, de térerőről nem sokfelé lehet olvasni pedig nekem ez lenne a fontos. A Budapesten kívüli világban, beleértve tényleg a világ többi részét, akár Angliát, sokszor voltam olyan helyzetben a kis LG p500-ammal hogy csak én tudtam beszélni és a wifi jelét is sokkal jobban veszi mint más eddig látott telefonok (összehasonlítva kb 30 másikkal).
    A jelenlegi környéken elérhető internetszolgáltatók közül sokan egy olyanra fizetnek elő, köztük én is, amihez elvileg wifis routert adnak ami gyakrolatilag vehető jelet továbbít 5 méteres körzetben a legtöbb telefon számára. Ezt a jelet a szobámban még szintén csak a p500-al vettem és kellemetlen lenne ha nem tudnék itt netezni.

    Mivel a GLONASS igen jól működik (nekem így jött le a tesztekből), gyakorlatilag egy zsebGPS-t csinál a telefonból ezért felmerült, hogy autóban használnám ilyesmire is és ehhez egy használható fényerejű/betekintési szögekkel rendelkező kijelző jó lenne, de ezen a téren tényleg nem gondoltam semmi extrára, a kijelző hypeot sosem értettem, nem kell részletesség és elvarázsoló színvilág ahhoz, hogy lássam a térképet a telón vagy a névjegyzéket, filmezni meg otthon szoktam 5.1 mellett. Nagyot sem szeretnék, kb 4-5 között szerintem jó lenne.

    A megapixelek számához körülbelül ugyanígy viszonyulok. Ha már lehet vele kattintgatni akkor ne csak dísznek legyen kamera a telefonon, hanem legalább egy villanó és egy autofókusz legyen és legalább minimálisan legyen optimalizálva fehéregyensúly meg hasonlók, hogy ne legyen minden kép kuka. Ezen a téren nem tudom egyébként hogy mennyit javít egy playstore-os másik szoftver ha az érzékelő és a lencse adott a telefonon, mert ilyennel is találkoztam (HTC 620g).

    Zenehallgatás általában halkan és fülessel szokott menni nálam, ebben sincs elvárásom, de a beszélgetés minősége fontos.
    Ami kicsit ilyen személyes hülyeség nálam, hogy örülnék egy gyors hardvernek nem tudom miért, senki sem tökéletes. Esetleg mondhattok okokat, hogy az miért jó, csakhogy megnyugtassam a lelkem hogy az kell.. :D
    Kb 3 évig használok egy telefont, csillivilli funkciókat élből letiltok, úgyhogy aksi szempontból sincs nagyobb igény mint ami a kamerát és a kijelzőt illeti.
    A fontos most a használhatóság lenne számomra (telefonálás és wifi jel) és ami új igény az a GPS-ként való használat.
    Valami ötlet? :)

Új hozzászólás Aktív témák