Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Lehet,hogy kicsit OFF,de jobb helyet nem találtam:
    Lassan mobil vásárlás előtt állok,SGS2-met még nyáron eladtam amíg ért valamit mert szoftveres "összerakottságban" nekem nagy csalódás volt.Aztán utóbbi időben nem igazán követtem figyelemmel az androidos mobilokba szerelt SoC-okat és láttam kommentekben,hogy a qualcomm 2 magos S4-es procijait rendszeresen a 4 magosokhoz mérik illetve,hogy alig marad el tőlük..Ez most,hogy is van? Miért is majdnem olyan erősek a 2 magos S4-esek mint a többi 4 magos processzorok? Tipródok rendesen,hogy 2 vagy 4 magos mobilt vegyek...

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok,

    4 éves nexus 4-em kezdi megadni magát, és szeretnék egy új telefont.. Árban 60k fölé nem nagyon szeretnék menni, így maradnak a kínaiak, de viszont az, hogy új legyen mindenképp feltétel.
    Ami a leglényegesebb lenne:
    -Lehetőleg minél jobb D/A konverter/OP AMP modul, tehát örülnék ha minél jobban zenére lenne kihegyezve hardveresen.
    -MicroSD foglalat és OTG
    -Átlaghoz képest viszonylag nagyobb akku
    -Kijelző lehetőleg 5-5.5 inchnél ne legyen nagyobb (150mm széles és 10mm vastag telefon(pl. Dogee x5 MAX PRO) már a túl nagy/nehéz határát súrolja nekem..)
    -Nem játszok rajta, meg semmi ilyesmi komoly erőforrást igénylő dolgot nem végzek, de azt szeretem ha minden simán fut, gyakran sok fül van megnyitva böngészőben, és több alkalmazás fut a háttérben, szóval a több RAM mindig jól jön, főleg mivel hosszabb távra tervezek..
    Meizu-król hallottam, hogy zenére jobban kihegyezettek, de úgy hirtelen más gyártó nem is nagyon ugrott be..
    Ha most még lesz esetleg nagyobb release dömping a gyártóknál akkor tudok várni 2-3 hónapot..

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Barátnőmnek kellene telefont választanunk, eddig iphone 6s volt, most hajlik arra, hogy visszatérjen androidra, nem akar már ennyit kifizetni telefonra, a szoftveres oldal miatt ragaszkodott az iOS-hoz, viszont akkura az elérhető (2020 SE) gyatra. Idáig is töltőkábellel élt.
    100k vagy nagyon max 120k a keret.
    Szempontok, hogy
    -mikrolaggok se legyenek (ez így már lehetséges 100-120k-s kategóriában?),
    - lehetőségekhez képest legyen minnél kisebb fizikai mivoltában
    - nagy akksi
    - minőségi anyagok/összeszerelés
    - micro sd slot vagy min. 128gb tárhely.
    Min. 3-4 évre szeretné, szóval ár/érték arányban azért szeretnénk a legjobbat levadászni.
    Jelöltek:
    Xiaomi mi 9 lite
    Xiaomi mi note 10 lite
    Samsung A70/71
    Nokia 7.2
    Vagy bármi más ha lenne jobb ötletetek.
    Xiaomi ebben a kategóriában úgy általánosan mennyire megbízható? Samsunggal annyira nincsenek jó tapasztalataim céges (saját+munkatársaké is) telefon által + régebben galaxy S sorozatnál is elég sok negatív tapasztalat volt.

  • Akos1994

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van amiért megérné inkább Xiaomi Redmi Note 11-et venni Note 10 Pro helyett?
    90k a felső határ (sajnos céges telefon lévén meg van kötve a kezem, de legalább nem én fizetem.. :DDD )
    Note 10 Pro-ról sok rosszat olvastam szoftveres oldalról.. Alsó kategóriás Samsungról ami még az említett összegből elérhető lenne (A2xx) sincs sok jó tapasztalatom, nem az a lényeg, hogy a legutolsó Androidot megkapja hanem hogy jobb minőségű és talán megbízhatóbb készülék legyen nagy akksival.

Új hozzászólás Aktív témák