Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bikkamokka

    tag

    Olvastam az 1. hsz-t, de azért ez nem ennyire egyszerű.

    Mit tudtok javasolni az alábbiakra? Nem sürgős a telefonvásárlás.

    Használat 90%-ban munkára
    -Telefonálás, telefonálás, és telefonálás. Jó térerő vétele legyen (Most Defy-om van, ezzel elégedett vagyok.)
    -Néha fényképezni is szoktam, egy villanó legyen rajta.
    -jegyzetelés, néha kis netezés
    -zenehalgatás nagyon ritkán, filmnézés soha

    -Ár: felső határ a SGS III és vetélytársak nem bevezető ára (kb 150000)
    -Oprendszer: android (van pár vásárolt appom), vagy win (inkább már a 8-as)
    -Defytól felfele lépkednék inkább (min 2 mag), ismét közel 2 éves időtartamban gondolkozom, amit néztem eddig SGS 2, Galaxy Nexus, (esetleg SGS III, vagy ez a most megjelenő LG nexus, Sony Xperia T ezekkel jobban kihúzható a 2 év.)
    -ROMolás nem probléma, jó lenne ha a bootloader nyitható lenne (garanciavesztéssel is akár)
    -külső: ne legyen nagyon sérülékeny, mint egy üveg iphone.

    Ennyit tudtam most összeszedni, a képernyő nagysága inkább a hordozhatóság miatt lényeges, a tenyerem elég nagy, még lehet a note 2-höz is. :)

    (szerk.: több infó)

    [ Szerkesztve ]

  • bikkamokka

    tag

    válasz .mf #3029 üzenetére

    Sony Xperia V lesz félstrapa, de hogy Európába hivatalosan jön-e arról nem olvastam biztosat.

  • bikkamokka

    tag

    Sziasztok!

    Árkategória 200-300e Ft
    - Használt vagy új, inkább új. Lehetőleg magyar garival.
    - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciáva, esetleg használtan az aprón (alig használtan)
    - Hosszú távra tervezek, inkább éppen a mostani best-buy telefont keresem ebben a kategóriában.
    - Mire használnád? telefonálás, sms, email, fényképezés, zenehallgatás (spotify autóban bluethootról), navigálás (Waze) Naponta legalább 60-80 percet telefonálok. Munkaeszköz
    - Ragaszkodsz valamelyik op renszerhez? Androidra vagyok berendezkedve (volt ipadem, de nem váltanék)
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Most Nexus 6p-m van, ennél nagyobb úgy sincs. :)

    Ami eddig volt: Motorola Defy, Nexus 4, Nexus 6p (ez van most is, egy 15 hónapja cserélték garanciába, alaplaphiba miatt.)

    Amiben gondolkozom: Huawei p20 pro, Oneplus 6, Pixel 2 XL ...vagy megvárom a Pixel 3 XL-t (vagy ami lesz helyette).
    Megszoktam: a havi biztonsági frissítéseket, a friss androidot (most is 8.1 van), és a jól használható kamerát.

    Ti mit javasoltok? Köszi előre is.

  • bikkamokka

    tag

    Sziasztok! Ezt írtam jún. 11-én:

    "Árkategória 200-300e Ft
    - Használt vagy új, inkább új. Lehetőleg magyar garival.
    - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciáva, esetleg használtan az aprón (alig használtan)
    - Hosszú távra tervezek, inkább éppen a mostani best-buy telefont keresem ebben a kategóriában.
    - Mire használnád? telefonálás, sms, email, fényképezés, zenehallgatás (spotify autóban bluethootról), navigálás (Waze) Naponta legalább 60-80 percet telefonálok. Munkaeszköz
    - Ragaszkodsz valamelyik op renszerhez? Androidra vagyok berendezkedve (volt ipadem, de nem váltanék)
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Most Nexus 6p-m van, ennél nagyobb úgy sincs. :)

    Ami eddig volt: Motorola Defy, Nexus 4, Nexus 6p (ez van most is, egy 15 hónapja cserélték garanciába, alaplaphiba miatt.)

    Amiben gondolkozom: Huawei p20 pro, Oneplus 6, Pixel 2 XL ...vagy megvárom a Pixel 3 XL-t (vagy ami lesz helyette).
    Megszoktam: a havi biztonsági frissítéseket, a friss androidot (most is 8.1 van), és a jól használható kamerát.

    Ti mit javasoltok? Köszi előre is."

    A nexus 6p nem akart várni tovább, töltésre, gombnyomásra nem reagál. :(( Pixel 3 XL kiesett, most 1 évre (aztán jöhet a pixel 3) kellene valami telefon ezek közül Huawei p20 pro, Oneplus 6, Pixel 2 XL

    vagy: veszek egy középkategóriásat... Mi5 A1 - friss android vagy valami honor, huawei...

    [ Szerkesztve ]

  • bikkamokka

    tag

    válasz #81733120 #127851 üzenetére

    Köszi!

    Huawei P20 pro lett belőle. Megnézem milyen, bízom benne, hogy nem fogok csalódni.

  • bikkamokka

    tag

    Sziasztok!
    Milyen telefont tudtok ajánlani az alábbiakra:
    120-180 ezer Ft közötti, új telefon, valami nagyobb kiskereskedőnél venném (garancia miatt), hosszú távra kellene, android rendszerrel.
    Felhasználás: némi telefon, fényképezés, navigálás, emailek és üzenetek, naptár. Kis mennyiségű, de sok funkció használata. Talán legtöbb a hanganyag lejátszás, de ez sem órák hossza naponta, hanem 10-20 percek talán 5-7 alkalommal naponta. (Nyelvtanításkor a hanganyag) USB-C csatlakozós legyen, de ennyiért feltételezem, már mind az.
    Jack csatlakozó nem létkérdés.
    Valami eső elleni IP jó ha van, de ez sem létkérdés.
    Feleségemnek keresem, most egy LG nexus 5 van, ami felett eljárt az idő. Jó lenne valami hasonló időre telefont venni: 3-(4) év. A négyet már csak zárójelben mertem írni.
    Méretben hasonlót keresek, tehát inkább a kisebb méretek jönnek szóba.
    Ami eszembe jutott, mert olvastam róla itt tesztet:
    S10e
    a többi gyártó termékét nem ismerem annyira, hogy felsoroljam őket.
    Mit javasoltok? Köszönöm előre is.

  • bikkamokka

    tag

    Sziasztok!
    Még mindig, avagy ismét aktuális, mert februárban nem lett belőle beszerzés:
    Milyen telefont tudtok ajánlani az alábbiakra:
    120-180 ezer Ft közötti, új telefon, valami nagyobb kiskereskedőnél venném (garancia miatt), hosszú távra kellene, android rendszerrel.
    Felhasználás: némi telefon, fényképezés, navigálás, emailek és üzenetek, naptár. Kis mennyiségű, de sok funkció használata. Talán legtöbb a hanganyag lejátszás, de ez sem órák hossza naponta, hanem 10-20 percek talán 5-7 alkalommal naponta. (Nyelvtanításkor a hanganyag) USB-C csatlakozós legyen, de ennyiért feltételezem, már mind az.
    Jack csatlakozó nem létkérdés, de jó ha van.
    Valami eső elleni IP jó ha van, de ez sem létkérdés.
    Feleségemnek keresem, most egy LG nexus 5 van, ami felett eljárt az idő, és közben a képernyő is betört/repedt. Jó lenne valami hasonló időre telefont venni: 3-(4) év. A négyet már csak zárójelben mertem írni.
    Méretben hasonlót keresek, tehát inkább a kisebb méretek jönnek szóba.
    Ami eszembe jutott Sony Xperia 10 II, Huawei P30 (nekem egy P20 Pro van, így a huawei ismert), google pixel (kapható ez normálisan garanciával itthon? - nekem korábban volt nexus 6p) vagy Oneplus Nord.
    Az elsők azonnal rendelhetők, a oneplus még várós....
    Javaslatokat elfogadok, amit kerülnék az a kibújós szelfi kamera, exynos chippek. (Tudom, februárban még S10e volt a kérdéses telefon, azóta változott a véleményem. De ha az a javaslat, meggyőzhető vagyok.)
    Köszönöm előre is a javaslatokat.

Új hozzászólás Aktív témák