Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Zzenit

    tag

    Sziasztok!

    Mobilt szeretnék venni, és kérem a tisztelt fórum ajánlásait. A sarokadatok a következők:
    Ár: 150k max függetlenül.
    Az akku bírja egy-két napot legalább, a mobilnet nem lenne mindig bekapcsolva. Kiváló telefon hangminőség. Ne lassuljon be 1000-2000 e-mail után se. Adatokat (zenét és képeket) lehessen másolni BT-n, Total Commanderen keresztül. Teljes értékű offline navi legyen hozzá, ha kell szoftverboltból. Parpírt, monitort, gázórát lehessen vele fényképezni vakuval úgy hogy olvashatóak legyenek az adatok. Rendesen szabályozható mobilnethozzáférés, ne is zavarjon kérdésekkel ha külföldre megyek, natív Skype működjön hibátlanul, lámpa funkció, stabil internetrádió, sima rádió, youtube és egyéb flashtartalmak lejátszása. A felhasználói felület mindegy, ha nem akad az nem baj. Nem használnám fészbúkra, videónézegetésre, játszásra. Inkább telefonálás, navigáció, zenehallgatás, e-mail ellenőrzés/írás, néha skype és böngészés, meg egy-két infó lefotózása, ja és zseblámpa a fő felhasználási terület:) Eddig Nokia 5800-m volt és már elég karcos a kijelzője, rossz érzés tapogatni :( Őt szeretném leváltani, tudom mik a gyengéi, de tetszettek a funkciók tárháza.

    Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

  • Zzenit

    tag

    válasz Rotate #42412 üzenetére

    Először is köszönöm a javaslatokat! Igazad van nem írtam prio-kat. A telefonálási hangminőség elsőrangú az akku másodlagos, de az is fontos. Vhogy Samsungot, mint márkát nem szeretem, és ez a Sonyra is igaz. A versenyben tehát igazándiból 3 gyártó maradt. Nokia, Moto, HTC. A motonál (XT901 és tsai) a hangminőséget nagyon dícsérik, majd megnézek egy telefont, hogy mekkora élőben, mert a kényelmes zsebben hordhatóság sem utolsó. Ill. a Moto supportjáról eddig jókat nem hallottam. Szóba jöhet még egy Nokia 701-es is, azzal lövök pár fotót vmi papírlapról, ha el tudom olvasni az infókat az EDOF ellenére akkor lehet az nyer. Bár, ha a internethozzáférési pontkezelés ugyanolyan rossz, mint az 5800-nál az azért elszomorítana (gondolom a szolgáltatók akarták így, kapják be, én tudom mikor akarok netezni és mikor nem, nem kell külföldön erre folyamatosan rákérdeznie) Vagy a HTC-nek egy kedvezőbb árú darabja. A kijelző tök mindegy, az infókat le lehessen olvasni róla, meg nappal is olvasható maradjon. Az, ha nem pixelesebb mint egy SE J110 akkor már jó :))

    Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

  • Zzenit

    tag

    válasz Rotate #42415 üzenetére

    A symbian lehet rossz ötlet, de a Nokia Mapsot beleépítették a telefon árába és kapom a térkép frissítéseket valamint nekem már bevált. A sygic vagy navigon pénzbe kerül nem tudom van-e offline navi az öreg kontinensen a google-től. Defy+ 192€, nokia 701 226€ tehát marad 34€ navigációs szoftverre. Fontos még ugye az lenne, hogy a telefonváltás zökkenőmentes legyen, vagyis a névjegyek szinkronizálása minél egyszerűbb legyen. Kicsit fura is volt, hogy én (5800) nem tudtam androidra BT-n keresztül névjegyet küldeni, de az androidos nekem meg igen. Az, hogy állandóan a neten lógjon a készülék nekem nem lényeg, ami infó (e-mail, se hőmérséklet, se a barátaim FB bejegyzése) kell elég ha akkor kapom, ha rákérdek és nem kell, hogy kéretlenül az arcomba kerüljön. Ha puritán a rendszer az sem baj, amíg nem kell a végtelen hosszú parancssorokat gépelni. Szal én emiatt a Symbiannal igencsak megvagyok elégedve. Számomra a telefon telefonálni, sms-t írni, navigálni, zenéthallgatni, emailt olvasni, skype-olni és zseblámpának kell. Amennyiben tehetném még okos telefon se kellene, de valszeg a skype és a navigálás miatt ezt már annak hívják.

    Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

Aktív témák