Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Karma

    félisten

    válasz #16820480 #4636 üzenetére

    Szerintem az iTunes pozitívum, de ugye mindenkinek más az ízlése :)

    mrpea: S40 után az S60 annyira nem lesz ismeretlen, sokat fejlődött ez utóbbi, hogy a kistestvérére hasonlítson (persze ferdítek, valójában 0.9 óta sokat nem változott). A kiszemelt két rendszer között kb. ég és föld a különbség, szerintem valahogy próbáld meg megtapicskolni őket, hogy érezhesd. Nade látom kérdeztél is, próbálok válaszolni.

    "Bár kerestem, de nem találtam meg, hogy végülis az iPhone-ra van már fektetett billentyűzet üzenetíráskor?"

    Van, a 3.0-ban jött be.

    "Elég húsos ujjakkal rendelkezem. Csak szokás kérdése?"

    Az. Nekem vastag, rövid ujjaim vannak, mégis gyorsan és jól tudok gépelni az iPodomon. Azt a virtuális billentyűzetet nagyon eltalálták szerintem. A multitouch sokat segít rajta. Ebbe most gondoltam bele és ki is próbáltam: amikor természetes módon leütsz két betűt, az előzőt még nem feltétlen engeded fel, amikor a másodikat lenyomod. Az iPhone ezt helyesen kezeli, más rendszer ezt nem tudja. Nem, az Android se, S60 meg lol, pláne nem.

    "Nem tudom eldönteni, hogy hosszú távon a Symbian "egy nyomás-két nyomás" jellemzője idegesítő dologgá fog válni"

    Ez egy elkúrt, izzadtságszagú UI-paradigma, nem kell szépíteni. Persze van, aki meg tudja szokni, nekem nem sikerült (főleg hogy G1 a primary telefonom, meg ott az iPod, tehát látom milyen az alternatíva).

    "Alapvetően a hagyományos telefonfunkciókon felül internetezni szeretnék a készülékről, azt is többségében Wifin keresztül"

    Az iPhone a barátod, innentől kezdve már nincs is verseny.
    A Safari veretlen eddig.

    "a naptár nagyon fontos"

    Ez annyira nem nagy eresztés, de mindent meg lehet okosan oldani.

    "és relatíve gyakran hallgatok zenét is."

    Konkrétan az S60-as lejátszókat csak az 5800-ig ismerem, de ha nem akarod elhagyni a hajad (színre és darabra egyaránt), akkor az iPhone a nyerő ezen a téren. Persze csak ha az iTunes nem hátrány. Vannak alternatív megoldások egyébként.

    "A Wifi kapcsán tudok a Samsung elő-előforduló problémáiról, nem tudom, az iPhone-nak vannak-e hasonló gondjai, vagy az első szembejövő hálózatra kérdés nélkül felmászik?"

    Ezt nem igazán értem.

    A T is egy év garanciát ad az iPhone-ra egyébként.

    [ Szerkesztve ]

    “All nothings are not equal.”

Aktív témák