Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz picur220 #2805 üzenetére

    Azért veszek vodánál (persze, nem lenne muszáj sőt), de ott tudok olcsón venni.
    - 40e-ért kapom meg az n95 8gb-ot, ami azért jó ár, hisz új, garis (elvileg). :) Ez a 40 úgy jön ki, hogy előfizetéstől függően 4 kategória van, amiből én a legolcsóbba kerülök (D), itt már egyes telefonokra vaskos kedvezmény van ahhoz hasonlítva, ha pl. valami átlagos előfizetéssel új belépő lennék
    - Nem tervezek elpártolni vodától úgysem, a másik 2 szolgáltató meg sem közelíti azt, amit tőlük kapok, pedig májusban lejárt a hűségnyilatkozatom és eddig vártam, és gondolkoztam, mit csináljak, de a helyzet nem változott... hát bízom benne, hogy akkor eséllyel kibírom náluk még 2 évet. Tehát az olcsó telefon bónusz (annak elég jó), 100e-t életemben nem adnék telefonért :) szóval a díjcsomagommal is meg vagyok elégedve. Nem tökéletes, de nekem spéci jó.

    Igen, az N95 lett, lehet tévedek, de azért kifejtem, miért:
    - Samsung izgalmasnak tűnik, jó kis hi-tech cucc. Ez tetszett benne, biztosan sokkal "izgalmasabb". Viszont nálam azért nagyobb előnyt élvez a nokia már "unalmassága", vagyis eddigre mér csak stabilabb software-el rendelkezik, pont, mivel régi. Úgymond, rég bevált termékről van szó, míg a Samsung "kockázatosabb"-nak tűnik. Rengeteg panaszt is olvastam róla, míg egyesek szerint többségük megoldható így vagy úgy, de mégis.
    - Windows. Nem kell félreérteni, szeretem. De volt gondom is vele rendszergazdaként épp elég régebben. XP-vel happy vagyok, de 2 évre befektetni egy Windowsos telefonba kissé félek, nehogy "belenyúljak". Sokak szerint pedig rengeteg előnye van Symbiannal szemben, de talán - egyelőre - a kisebb kockázatot vállalom. Abszolút nem tartom kizártnak, hogy 2 év múlva Windowsost veszek, vagy talán Android, ki tudja, mi lesz akkor :)

    Na, szóval a Nokia les, feltéve, ha még tényleg találok. Most van az, hogy telefonálgatok az üzletekbe. :( de hát, ezzel jár.

    Másik, overall persze biztosan van, aki szerint az n95 (már) nem annyira jó, de mégis ez a 8gb egy "revised" verzió, amiben ugyancsak javítottak pár dolgon a klasszikushoz viszonyítva.

    Tudom, ezek a szempontok így látatlanban (na jó láttam pár cuccot, de kipróbálni egyiket sem próbáltam igazán). születtek meg. Nem állítom, hogy a legjobbat választottam, mégis szembeállítva az érveket inkább a kissé klasszikus / megszokott / bevált tűnt alacsonyabb kockázatnak. Ha nem is annyira úri cucc az n95 már, nekem biztosan jó lesz, mert nem vagyok elkényeztetve telefonokkal (eddig) szal ez is bőven kielégíti a kíváncsiságom. Ezzel kisebb az esélye, hogy valamiért totál nem tetszik. Végülis az n80-om, ami olyan kevés ideig volt enyém, overall tetszett (igazából meg sem szokhattam, de alapvető problémám nem volt vele, csak apróságok). Ez meg annál csak nem rosszabb.

    Köszi az ötleteket, és bocs a hosszú írásért, de ha valaki esetleg hasonlókon gondolkodik (pont ilyen szituban van), akkor talán segít az extra vélemény. Hangsúlyozom nem a frankót mondom csak teljesen objektív vélemény :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Aktív témák