Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ƵøŁĭ

    veterán

    válasz AmigaFan #29064 üzenetére

    1.
    Egyrészt én az IS-ről beszélek megint nem a cloudról .Továbbá az érdekes kulcsszót ha már említetted nem csak nálam ér el ilyen eredményeket .Egyszer már kitértem a cloudra is ,melyben megfogalmaztam feltételezésemet ,hogy az ő viselkedéselemzője jobban funkcionál a másikénál .Ezt az észrevételt is csak a saját bőrömön tapasztaltam de ,hogy valójában melyik milyen módon és milyen mértékben van megírva nem tudhatjuk .Átlagos felhasználók ne csak a teszteknek lássák a valódi képet hanem olvassanak után na és esetleg tapasztalják meg egyes termékek funkcionalitását .Természetesen más termék esetében is elfordul ,hogy nem tudja blokkolni az aktivitást a rendszerben .Tegnap az egyik hozzászólásomban megemlítettem ,hogy kipróbálom újra .Mai napon beszereztem a zero day mintákat s ezekből kiválogattam a ransomware-kat .Mivel a panda alapbeállítás során a viselkedéselemzőt kikapcsolva hagyja ,ezért bekapcsoltam illetve egyéb beállításokat végeztem . Futtatás során zárolva lettem. Mindenki azt használ amit akar ,mert számos tényező befolyásolja a fertőzés valószínűségét .Bármelyik termék esetében sem elkerülhető az adott fertőzés de ,hogy ne csak én említsem a Panda gyengeségeit nyugodtan szétnézhetsz Youtubeon illetve egyéb teszt oldalakon . Adott szituációban ha nem azonosítja a kártevőt akkor már csak a megelőzés marad ,amelyben látom a fejleszteni valót.Egyik gyártó sem képes szinten tartani az új kártevőkkel megnövekedő szignatúra számot.
    2.
    Továbbá ha már egy terméket választunk akkor ne csak a vírusirtóval foglalkozzunk hanem a supportal is .
    3.
    Az elmúlt időszakban számos cégnek küldtem be mintát elemzésre. Legnagyobb megelégedettségemet a Kaspersky, G-data ,Sophos,Webroot-nak tudom nyilvánítani . Panda supportal nem vagyok megelégedve e téren sem ..
    4.
    Ennyi idő és energiabefektetés után ,szerintem sokak számára nem lesz meglepő ez a vélemény kinyilvánítás . Vannak nála jobb fizetős megoldások .

    Végszónak pedig csak annyit mondanék : Ha tudatos felhasználó kezébe kerül egy adott védelem ,annak segítségével minden fajta fertőzés elkerülhető . Ebből adódóan kerülni kell az olyan javaslatokat ,amelyekben egy adott terméket lehúznak (én "tesztjeimet ismeritek) . Ha egy felhasználó crack/fix és warez egyéb képviselőit használ úgy ,hogy kikapcsolja a védelmet és utólag reagál a problémára .Ezáltal a vírusirtóra fogja ,hogy miért nem fogta meg így benne egy negatív kép merül fel .Így terjed a hülyeség ...

    (ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

Új hozzászólás Aktív témák