Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L7wy

    őstag

    válasz szaki26a #18041 üzenetére

    Szerintem részben igazad van, részben nincs, a rendszert többnyire jól megvédi WSA viszont sok vírust meg is hagy, igaz, nem engedi aktiválódni, de a gépen hagyja. Amit meg CIS-ről írtál, az szerintem nem igaz, de győzz meg az ellenkezőjéről, ha gondolod :)

    [ Szerkesztve ]

    Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

  • blattida

    nagyúr

    válasz szaki26a #18041 üzenetére

    Egy szóval sem állítottam az ellenkezőjét, én a hatékonyságáról beszéltem. Természetesen elolvastam a linkelt webrootos anyagot.
    A baj az ismeretlen alkalmazások kezelésével van. Ugyan elvileg sandboxban futtatva vizsgálj a a tevékenységüket, ettől függetlenül, például esetemben, a valós gép hálózata szállt el (többek között)a védelme mellett. Ez a fajta viselkedés elemzés és sandbox kombináció koránt sem tökéletes.
    Én azt várnám, hogy az alapjaiban nagyon jó prevx technológiát fejlesszék tovább, mert rászorul, de már eltelt majd két év és nem érzem azt, hogy a webroot olyan nagyon előrébb tartana.

    A comodora: jelen pillanatban engem nem érdekel, mi van a comodoval, csak a wsa-ról írtam, nem is hasonlítottam a cis-hez, mivel nem volt szándékomban, Te emelted be a vitába.
    Amiről írsz, hogy a comodo a hatos változattal indult volna el egy irányba, ami szerinted jó, az nem igaz, mivel a comodo eleve ebbe az irányba fordult, mikor a tűzfalukba sok-sok évvel ezelőtt bekerült a hips és a viselkedés elemző. Amire gondolhatsz, azaz a helyi sandboxban történő futtatás és megfigyelés sem új dolog náluk, majd két éve ez megy: CIS5, most pedig CIS6
    Ami változás lesz nemsokára, az a teljes értékű helyi viselkedés elemző megjelenése, ami net nélkül is működik.

    Jó, amit csinál a webroot (is), de azért még messze nem olyan erős és hatékony, mivel kicsi, minimális erőforrás igényű és relatíve hatékony, ezért jó megoldás, de pont a felépítéséből és működéséből fakadó előnyei azok, melyek sok esetben hátrányok is egyben.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Új hozzászólás Aktív témák