Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • z123456789

    addikt

    válasz kororo #25768 üzenetére

    Sose az "óccon" szörfölök :D
    Bitdefender talált 2 dolgot, de az biztos nem az volt.

    Leírnám hogy (szerintem) balga módon cselekedtem mindenféle információgyűjtés előtt, mert bepánikoltam.
    Sose volt még ilyen szar vírusom. :F

    Furcsán kezdett viselkedni a gépem.
    Letöltöttem torrent oldalról 3 dolgot, amiből az egyik, úgy gondolom tartalmazta ezt a vírust.
    (Remélem még nem merítettem ki a warez fogalmát, mert torrentből van legális oldal is, szóval ennek emlegetése még nem feltétlenül warez :) )
    Aztán rájöttem hogy az egy héttel ezelőtti teljes reinstall után nem tettem fel vírusírtót. Nem szoktam használni. :B Max ilyen avira/avast/avg ingyenes verzióit. Na de most ez is elmaradt.
    Továbbá a dokumentumaim mellett megjelent a fentebb már post-olt gif file+egy txt is talán.
    Hát van vagy 400GB-nyi fontosabb zeném illetve képem/videóm, aminek egy része backup-olva van, de kb 2 hónapja nem mentettem, mert a válogatásra váró videók...még mindig válogatásra várnak.
    Szóval szinte mindegyik file mellett keletkezett egy ilyen gif+txt.
    Ahogy megynitottam a gif-et rájöttem hogy vírus lehet, és telepítettem egy avira-t. Az meg folyamatosan minden újraindításnál megtalálta azt a két file-t.
    3 meghajtóm van. C: rendszer, D: személyes, E: letölrés
    Csináltam egy format c: újra install-t, vírus írtó telepítést, keresés (nem talált semmit) de a gif+txt-k még mindig ott voltak. És azt hiszem itt csesztem el...keresővel megkerestem az összes *HOWDECRYPT*.*-t file-t, és lazán kitöröltem. De úgy gondolom, hogy ezek a file-ok tartalmazták a kulcsot az eredeti dokumentumaimhoz, mert most se nem tudok megnyitni egy képfile-t, se nem tudok lejátszani egy videót, se egy zenét. Viszont amit újjonnan létrehozok kép/zene/videó-t azt játsza már.

    Szóval akkor ezzel a *HOWDECRYPT*.* törléssel búcsút inthetek a dokumentumoknak? Vagy meg tudom én oldani.

Új hozzászólás Aktív témák