Hirdetés

Aktív témák

  • xtmod

    senior tag

    nem tudom, kinek mi a tapasztalata a nis-vel, nekem mostanában veszélyes dolgokat művel. évek óta mindíg megveszem, semmi gond nem volt vele, megbízhatóan működött, spyware se nagyon került a gépre mellette. idén azonban beleszaldtam rendesen. az utóbbi másfél hétben pl. 2x kellett a rendszert vissszaraknom ghost-tal, mert mindenféle sz....rt benézett. egyik alkalommal, szó szerint megbénult a gép. először a norton fogott egy trójait. gondoltam, mielőtt átnézem a nortonnal, lefuttatom a counterspy trialt-t. ami ezután jött, attól majdnem a szemem is kiugrott. először quickscannal talált két féle trójait, 23!!! bejegyzésben, majd a deep-ben további 10-et, 40!!! bejegyzésben. előtte a norton csak egyszer jelzett!! nem akartam hinni a szememnek! most már kíváncsi voltam, ráeresztettem a nis-t is, az is talált még 2 trójait, 6 bejegyzésben. olvastam már, hogy a norton benéz dolgokat, de ennyire!! a counterspy találataiban, mindenféle trójai, backdoor, dnschanger, stb. volt. ezekután mi a francot tegyek fel? igy elcseszték volna az idei nis-t? ha letöltöttem valamit, azt általában egyből le szoktam ellenőriztetni a nortonnal, szinte soha se talált semmit, ráadásul, mindíg ott ment a háttérben, szinte ahogy abbahagytam a matatást a gépen, már kerregett is a vinyó. szerintem a csomagolt fájlokban, (meg másban is) szépen beenged mindenféle francot. következő alkalommal, úgy kezdődött az egész, hogy valamit megfogott, de később dobott egy ablakot, hogy csak egy restarttal tud megszabadítani az ártánytól. a gép siralmas állapotban tért vissza, bármire kattintottam, csak úgy dőltek a hibaüzenetek. semmi nem ment, a routert is kézzel kellett lekapcsolni, mert a windowsból nem lehetett. egyszerűen nem engedte! a norton az utolsókat rúgta. ilyeneket csinált, hogy bejelzett valamelyik portra, de blokkolni nem tudta az akciót. utána dobott egy ablakot, hogy futtassam a lu-t, restart, majd újra lu. persze nem tudtam volna megtenni, mert szinte semmire sem reagált a gép. kisvártatva elszállt a services.exe is, majd jött a kis piros keretes ablak a visszaszámlálással, aztán egy percen belül leállt a gép. kb. 3 perc alat zuhant össze az egész. szerenszére, volt egy 25 órával korábbi ghost mentés amiből visszatudtam tenni az egészet. utána megint lefuttattam a nortont meg a counterspy-t. ezt azt még találtak, de ezeket már nem a rendszerpartíción. azt mondanom se kell, hogy ezúttal se a norton talált sajnos, (de, egy tracking cookie-t) :U hanem a másik. most nyugalom van egy hete, de a bizalmam teljesen elszállt a nis-el kapcsolatban. le nem szedem ha már fizettem érte, de oda kell rá nagyon figyelni. ha hinni lehetne a leírásának, más nem is kéne mellé, pedig aztán dehogynem. az érdekes az volt, ogy előtte a norton úgy működött, mintha mi sem történt volna! sűrűn frissített, futott a háttárben ahogy kell, szerinte minden rendben volt. vicc. kíváncsi leszek, hogy kijavítják-e még az idén, vagy már csak a következő verzióban, ami helyett lehet, hogy már mást veszek.

    jó hosszú lett. bocsi. :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák