Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bohus

    aktív tag

    válasz Attila2011 #971 üzenetére

    Jól van megrajzolva a HMV séma, zölddel a villamos részt jelölte: váltószelep vezérlés, illetve a HMV hőmérők. Feltételezem hőmérőből van egy középső és felső is (nálam All-In-One modell van beépített HMV tárolóval, két hőmérője van.)

    A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

  • csubuka

    addikt

    válasz Attila2011 #971 üzenetére

    Köszi a választ!

    Nézd, nem veszed el a kedvem, nem nagyon van opcióm arra, hogy valamennyire ne tisztuljon le a kép a fejemben. Az építkezés alatt az már rég kiderült, hogy full dilettánsan csak óriási szívás lesz a végeredmény.

    Nem lehet lecserélni a tervezőt már, tekintve, hogy családi alapon lett ajánlva. Persze eredendően olyasvalaki kellett volna, aki vágja az automatikát. Így van, ez van. Legközelebb, nem lesz ilyen ráhallgatás a családtagokra...

    Továbbra is fenntartom, hogy szívesen fizetek azért, hogyha valaki az automatika részt kitalálja úgy, hogy ne 2 termosztát legyen, ami elképzelést a jelenlegi tervező is vég tudna tolni, csak én nem támogatom azt.

    A skiccem nem a hidraulikus részek jóságára megy rá, azt majd a tervező eligazítja amúgy is, alapvetően a fan-coil termosztát padlófűtés vezérlésre való bevonása amiben előre kell jutnom így vagy úgy.

    Én a HMV bekötést nem is biztos, hogy értem. Mik akarnak azok a zöld vonalak lenni? Az egyik gondolom a háromjáratú szelepet kezeli, de a másik kettő?

    Zöld vonal a villamos bekötés igen. Egyik a fűtőpatron, másik a hőmérséklet érzékelő.

    Amúgy nem rajzoltad félreérthetően az osztó-gyűjtőket, csak simán rossz a koncepció.

    Értem. Hagyjuk is, az a rész radír (a lényeg, hogy valahol kell legyen majd egy fűtési meg egy hűtési keringető szivattyú majd a szekunder oldalon, ami bármelyik zónában jelentkező igénynél indul), a tervező megoldja majd, csak az automatikára allergiás, amikor extra ötletek vannak, ahogy kinéz. Az osztók-gyűjtők csak azért kell, hogy a rajzon legyenek, hogy a motoros szelepmozgatók szemléltetésként jelen legyenek.

    Alapvetően persze kell majd 4 váltószelep a hidrováltóként kötött puffer mellé a fűtési/hűtési üzemmódváltás végett, ezeket sem rajzolom ki teljesen. Ezek nyitásait üzemmódnak megfelelően, kapcsolt fázissal a zónavezérlők megoldják, ennyit enm tud kapcsolgatni a T-Cap, ahogy nézem.

    Csak kíváncsiságból, szerinted mit nyersz azzal, ha felső szint fűtése teljesen elzárható? Esetleg a két szintet termikusan is elválasztod egymástól?

    Független lakótérnek vannak kialakítva, így nyerek végeredményben, persze nem ingyen. Szeparálható teljesen az alsó és felső rész. 11cm szigetelés van a padlóban az alsó szint felé (az alsó szinten a talaj felé meg 20cm), ha kell lezárható az alsó szint teljesen.

    #972 Bohus:
    Köszönöm, akkor nem teljesen reménytelen a gány Móriczka rajzom azért :D :R
    Igen így gondoltam, az egyik zöld a fűtőpatron, másik a hőmérő.

    Kiszedtem a béta verzióról az egész puffer utáni szekunder kör csövezését, mert nem az a kérdés igazán...

Új hozzászólás Aktív témák