Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F_Zolee

    veterán

    válasz ittakary #14190 üzenetére

    Vaporx amin hűtve van mind.
    ASUS % jó kérdés. Majd ha bejön a nyár akkor kérdezd újra. :) De majd a tulajok megmondják.

  • Habugi

    addikt

    válasz ittakary #14190 üzenetére

    Az X-es DCII esetében azt szoktuk javasolni, hogy kizárólag jól szellőző házban érdemes próbálkozni vele és/vagy érdemes lehet mellé kiegészítő PCB hűtést készíteni.
    Az 5%-os hibaszázalék.., nos erre nehéz válaszolni, mert sokan azt vallják ide csak akkor ír valaki ha gondja van. Egy biztos, a topicban nem 5%-os a hibaarányuk.. :(

    Ahol kivétel nélkül minden vRam chip hűtve van, az az ASUS V2 (régi 3slotos 7970es konstrukció, erősen limitált példányszám, gyak. beszerezhetetlen, leginkább artifact miatt garanciából visszafele úton "beszerezhető"...), Sapphire VaporX / Tri-X.
    280X-ek esetében nem véletlenül ezek egyben az ajánlott darabok is.

    Sima 280asok esetében a magas vRam fesz/órajel nem fenyeget, így ott a halkság szokott a döntő szempont lenni, MSI / DCII az ajánlottak, de gyakorlatilag bármelyik jó lehet. Az X esekkel ellentétben ezek között az artifact jelenség sokkal kevésbé fenyeget.

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • szasanyi

    félisten

    válasz ittakary #14190 üzenetére

    Az MSI Gaming hűtése jó, az 1 db VRAM hűtetlensége csak komoly tuningnál okozhat gondot szvsz. Más kártyák esetén is van ilyen (pölö Sapphire) ahol a PCIE csati fölött lévő 1 db memória nincs ellátva passzív hűtésel, mert az alul futó hőcsövek miatt nincs elegendő hely. Nem értem miért gondoljátok, hogy ez problémát okozna? Ha mind hűtetlen lenne, akkor sincs gond (komoly tuning nélkül, mert azzal lehet - bár akkor hűtve is ;] )
    A gond az MSI kártyája esetén - mint már mondtam, és ahogy a topikba többször le lett írva, be lett linkelve - nem ez jelent gondot, hanem az alulméretezett VRM hűtés! A thermo képen jól látthatóan 117 fokig (!) is emelkedhet a hőmérséklet, miközben valahol 100 fok környékén már jelentkezik a thermal throttling jelenség. Na, ez sokkal nagyobb gong lehet, mint amit az egy hűtetlenül maradt memória okozhat. :U
    Mivel én nem tuningoltam így anno nálam nem volt gond, igaz a ventik fordulatszámát megemeltem - mert gyárilag az is nagyon alulvezérelt -, és a házam is szellőzött. Viszont ha te tuningolni akarsz, akkor ezek miatt nem az MSI kártyája lesz a leginkább megfelelő választás. Megjegyzem, hogy a sima 280-as kártyáján áttervezte az egészet, ott ilyen gond egyáltalán nincs. Én éppen ezért most egy olcsóbb Sapphire Dual-X kártyát vettem és nem ASUS vagy MSI valamelyikét.

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

  • Habugi

    addikt

    válasz ittakary #14197 üzenetére

    Simán! :K

    HSM anno azt javasolta, fújassam meg a PCB-t egy ventivel és jóeséllyel soha nem fog túlmelegedni az amúgy hűtetlen vRam. Nagyon igaza lett, annyira hogy max fesz/TDP mellett is Furmarkolhatom a kártyát sokáig, a VRM simán 70 alatt marad. [link] Ugye a FET-eken keresztül ez adja át a legtöbb hőt a nyáknak és ezzel a vRamot is felfűtheti, pláne ami a közelében van..

    Tunning nélkül az 50fokot sem lépi át a VRM.. :N

    Így fest

    Ez speciel dupla ventis, de ahány ember annyi féle megoldás.
    Érdemes rákeresned a topicban, jópáran csináltunk ilyet/hasonlót.. :K

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • szasanyi

    félisten

    válasz ittakary #14194 üzenetére

    Szerintem olvass vissza, mert ezek nem új kártyát tehát a sok infók korábban vannak leírva. ASUS ventijeikkel is probléma volt, több cserés / javított lett emiatt (ezért is nem vettem HA-n olyat). Sajnos a drága HD7970 Ghz Edition után nagyon akartak kaszálni az olcsósítással, ami lehet sikerült is de ez a sok sz@rság ennek tudható be. Sapphire talán a legjobb alternatíva, ha olcsón hozzájutsz - de ugye ott meg a gyári 2 év gari a nyilvánvaló hátrány a többihez képest. :U

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

Új hozzászólás Aktív témák